Skocz do zawartości

F9F PANTHER 1:4,2


RobertK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
1 godzinę temu, pawkar napisał:

Piękny ! Rewelacyjnie wyprofilowałeś przejscie kadłub usterzenie pionowe.

Dzięki Paweł. Wiem że między innymi dlatego ten samolot Ci się tak podoba 🙂 :

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.04.2024 o 20:42, RomanJ4 napisał:

Piękna robota, podobnie jak sam model, gratuluję!

Na pewno jest bardzo solidne, wytrzyma niejednego kangura... 

 

Pozdrawiam,

Roman

Dziękuję Roman za dobre słowo. Podwozie rzeczywiście jest solidne (stop 7075+stal) mogłem je wykonać bardziej filigranowo ,ale nie bardzo pasowało by to do gabarytów modelu.

Odnośnie kangurów to w jetach są szczególnie niebezpieczne i lepiej jest nie dopuszczać do takich sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, japim napisał:

Super wykonanie. Jak wykonujesz piny i clipsy? Toczysz rowki na tokarce? Jakis konkretny materiał?  Czy zwykly pręt nierdzewny?

Dzięki Przemek. Piny wykonałem z drutu stalowego utwardzonego 3mm średnicy. Odnośnie rowków to ciężko by było wykonać je w tak twardym materiale klasycznie na tokarce. Wykonuję je więc jak widać na zdjęciu. Clipsy to typowe zapinki sprężysty (płytki osadnicze)

sw.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert,dobrze widzę wrzeciono frezarki zamontowane do imaka tokarki?

Sprytne :)

Wstawiałeś tuleje prowadzące miedzy stalą a duralem ?

Jeśli zamierzasz skazić model drukiem 3D wyposazenia kabiny ,to mogę coś pomóc w tym temacie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2024 o 13:17, pawkar napisał:

Hej Robert,dobrze widzę wrzeciono frezarki zamontowane do imaka tokarki?

Sprytne :)

Wstawiałeś tuleje prowadzące miedzy stalą a duralem ?

Jeśli zamierzasz skazić model drukiem 3D wyposazenia kabiny ,to mogę coś pomóc w tym temacie :)

 

Dokładnie tak jak piszesz. Tak na marginesie, o ile folią można zabezpieczyć prowadnice i część suportu, to trochę problematyczne jest później usunięcie opiłków z uchwytu tokarskiego. :(

Wbrew opinii co niektórych uważam wstawianie tulejek za niezasadne, aczkolwiek jest to w pewnym sensie ułatwienie.

Dla mnie dużym wyzwaniem było wykonanie pasowanego otworu pod wałek na znacznej długości, bez luzu i odpowiedniej gładkości co dało efekt tłoka w cylindrze... :)

Jeśli chodzi o druk 3D to raczej odpada, w mojej ocenie każdy taki element obniża rangę modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.