Skocz do zawartości

Zestaw noży modelarskich


Tytan

Rekomendowane odpowiedzi

Są w Biedronce od 21 stycznia bodajże.

Czekałem na nie z niecierpliwością lecz gdy je zobaczyłem szczeka opadła... Niestety z załamania.

W ogóle co innego na obrazku w gazetce i w ogóle co innego w realu. Końcówki uchwytów do których są przyczepiane skalpele są z plastiku.

Temat bardziej obgadany na pokrewnym forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda na nie pieniędzy. Plastikowe zaciski łamią się na grubej balsie. Za tą cenę masz jeden nożyk cały metalowy (albo dwa metalowe skalpele chirurgiczne) i to jest chyba lepszy wybór.

O wiele wiele lepszy.

Takie uchwyty chirurgiczne można zanabyć w prawie każdej aptece a jak nie to zamówią. Na allegro też zresztą są. Cena do 15 zł. Skalpele po 70gr~~ Numer 11 najlepszy. A skalpel z takiego uchwytu nie ma szans sie wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same nożyki można kupić w marketach za 5zł. :wink:

Ja się wykosztowałem na uniwersalną rączkę do noża modelarskiego, kupioną przy okazji chyba w arthobby, ostrza biorę "marketowe" i się nie przejmuję bo pasują. Ale rączka porządna i była warta tych 20 czy 30zł.

 

Natomiast plastikowe rączki połamały mi się na pierwszym modelu. Oprócz łamania się końcówek, wycierają się też w nich gwinty od zaciskania ostrza. Takim nożem można sobie co najwyżej bolesne kuku zrobić.

 

Tu akurat zgadzam się z rapierem. :wink:

 

Jak ktoś ma dużo cięcia, to niech kupi RAZ porządny nożyk, zamiast 20-tu tańszych i tylko niebezpiecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze odradzam takie "rzucanie sie" na promocje w marketach. W taki sposob kiedys nabylem kilkudziesiecio czesciowy zestaw nozy do tapet-100% plastikowe niestety, ale za chyba 25 zl pomyslalem, ze sie oplaca. Kupilem i lamaly sie doslownie jeden za drugim na balsie grubosci nawet 4 mm (to moj rekord). Teraz od kilku miesiecy mam noz z metalowa wkladka i ten z czystym sumieniem moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem od kolegi na urodziny i jestem zadowolony. O! :)

uu to niedobrze wróży

 

W Chinach nie należy dawać w prezencie zegara, gdyż w języku chińskim słowo zegar jest zbliżone do słowa pogrzeb. Natomiast parasolki, noże, scyzoryki, nożyki do listów i inne ostre przedmioty oznaczają koniec przyjaźni. Prezenty nie powinny być zapakowane w biały, czarny i niebieski papier, bowiem kojarzą się ze śmiercią. Chińczyka najlepiej obdarować czerwoną kopertą z pieniędzmi, która gwarantuje powodzenie w każdej sprawie.

....

Gdy otrzymamy coś ostrego, należy podarować potem ofiarodawcy przysłowiowy grosz, gdyż w przeciwnym razie pomiędzy darczyńcą a obdarowanym dojdzie do wielkiej kłótni.

U nas nie ma aż takiej extrawagancji, bez przesady, wystarczy zwykła biała :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj koledzy dajecie wiarę jakimś pogańskim gusłom :P Robicie siedem kroków w tył i plujecie przez lewe ramię jak wam czarny kot przebiegnie drogę, albo nie przechodzicie pod drabiną?

Ja dałem bratu 7 lat temu na prezent ślubny zestaw noży kuchennych Victorinoxa i do tej pory jakoś kłótni między nami nie było. A noże zachwala do tej pory przy każdym spotkaniu :)

 

A co do tematu, skoro się już włączyłem, to wszystko zależy od sposobu używania nożyków modelarskich. To co sprzedają w supermarkety fajnie wygląda i ma dużo różnych ostrzy, ale jakość jest bardzo wątpliwa. Szczelina z której się wysuwa ostrze jest za duża, często lubi się psuć mechanizm blokady. Ja osobiście używam do tej pory małego metalowego nożyka z odłamywanymi ostrzami, który kupiłem jeszcze w liceum i większego, który zostawił u mnie nieopatrznie facet, który wykańczał mi mieszkanie :P Ostrza kupuję w OBI, bo są dość dobre i w dobrej cenie. Więcej nic mi nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.