Skocz do zawartości

Toxic F3F - wersja szybowiec i elektro szybowiec


modelpiotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i poleciał. Jako że na pierwszy lot nie latam w rękawiczkach, to - szybko zmarzłem :D Nawet złapałem termikę, ale z zimna nie chciało mi się kręcić kółek. Na dodatek w pewnym momencie z zimna zblokował się chyba regulator bo przestał reagować na drążek, więc łagodnie wylądowałem. Po odpięciu i ponownym przypięciu pakietu, system znów zaczął działać. Toxix latał poprawnie i bardzo fajnie, praktycznie SC ustawiony idealnie więc stwierdziłem że nie będę się męczył. I wróciłem do domu. Reszta testów w tym tygodniu

 

post-9196-0-73254400-1419774151_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Stare były termiczne. Nowe są średnio-termiczne ale są szybkie-zauważalnie szybsze niż te stare. Nie wiem ile ich Michał zrobił, ale myślę że niewiele. We Wrocławiu powstało 6-7 par, ale wszystkie są u Nas. Modele które opisywał wcześniej Jurek są na starym profilu.

Toxic na nowych skrzydlach fajnie lata płaskie zakręty nie tracąc wysokości ani prędkości i dlatego bardzo dobrze się nim lata w niektórych miejscach. I jest konkurencyjny względem innych najlepszych modeli zagramanicznych. Wiem bo sam przetestowałem. Więc przy sprzyjającym wietrze na właściwej górze - kto wie. Szczególnie że jeszcze coś niecoś będzie zmienione :)

Może zrobię kilka fotek gdy będę montował w nim napędy LDS do lotek i klap. Sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak nie siedzę dokładnie w temacie,

Kolega który posiada Toxica, pokazał mi ostatnio nowe skrzydła do modelu i powiedział że to są skrzydła z nowych form ,na płacie jest kilka profili i raczej do zastosowań termicznych :) .

Zrobił krótki oblot lecz ze względu na zimno jak i mżawkę wiele wywnioskować się nie dało...chociaż, dla mnie lot był dość efektowny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wykonanie form do skrzydeł sporo kosztuje to było by zupełnie nie ekonomicznym wykonanie tylko kilku par i to jeszcze po cenach dla stałych klientów. Dla mnie to oczywiste, że producent powinien je sprzedawać również innym. Zresztą bez sporych umiejętności latania i tak nikt nie wykorzysta tej "tajnej broni" więc szersza dystrubcja nie zaszkodzi naszym zawodnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dziś poregulowałem sobie Toxica elektrycznego, zgodnie z moimi pomysłami, na zboczu. Model zaczął latać pociesznie. Termik nie było bo specjalnie latałem nad wodą, temperatura około 3 stopni, wiatr ze 4-7 m/s w górze - ciężko oszacować. Wyszło że średnie opadanie wyniosło 0,2m/s w okresie 9 minut. W tym czasie model obniżył lot o 120m :)

Przy locie a'la dystans opadanie 0,7m/s 17 nawrotów w czasie 3 minut. Różnica wysokości 136m a start był ze 145m.

Dalsze testy wkrótce, bo jestem wielce zainteresowany tym co uzyskałem. Wyniki są wielce intrygujące jeśli chodzi o mą przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Jurku - przy dystansie - nie ilość nawrotów jest ważna, tylko odległość !

Na zawodach F3F : 17x100m już coś mówi, na zawodach F3B - 17x 150m - też coś mówi. Sorki, bez złośliwości, tak po prostu - lubię wiedzieć o czym mówię.

A te 0,7m/sek opadania - to przy jakiej prędkości ?

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.