Skocz do zawartości

Graupner MX20 2,4GHz HoTT


Olecki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie o to mi chodzilo.

Po locie mam na wyswietlaczy napisane max 150m. Da sie do skasowac przed nastepnym lotem czy musze wylaczyc i wlaczyc zasialnie odbiornika.

Najbardziej to by sie przydalo aby zresetowac wysokosc na poziomie lotniska gdyz po wlaczeniu czujnika on chwile dryfuje i po 3 min pokazuje np -4m. Moze ogolnie to nie problem bo az taka dokladnosc to pewnie nie potrzebna ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tej czułości pika gdy osiagnie wznoszenie co 33cm/sec. Wyświetlacz nie pokazuje wszystkich szybkozmiennych danych. To mozna na logach podgladnac. Przypuszczam ze na tyle szybko podnosisz model zeuzyskujesz to 0,3m/s. Szczególnie w pierwszej fazie ruchu lub przy niejednostajnym podnoszeniu modelu. To ustawienie chyba jest za czułe. Bedzie Ci sygnalizowalo każdy ruch sterem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tej czułości pika gdy osiagnie wznoszenie co 33cm/sec. Wyświetlacz nie pokazuje wszystkich szybkozmiennych danych. To mozna na logach podgladnac. Przypuszczam ze na tyle szybko podnosisz model zeuzyskujesz to 0,3m/s. Szczególnie w pierwszej fazie ruchu lub przy niejednostajnym podnoszeniu modelu. To ustawienie chyba jest za czułe. Bedzie Ci sygnalizowalo każdy ruch startem

 

Pozdrawiam

 

Pika mi nawet czasem gdy lezy nieruchomo na stole przy kazdym ustawieniu sensitivity nawet gdy ustawie ten prametr na off (moze ten parametr nie do tego sluzy), w tym czasie na wyswielaczu pokazuje +-0.2 m/s. Tak to raczej bedzie ciezko latac. Jak zmniejszyc czulosc aby nie piszczal ponizej 0.5m/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Można zwiększyć ilość pomiarów na maksa (40) to spowoduje większe uśrednianie i zmniejszy wrażliwość na skoki ciśnienia trzeba zdać sobie sprawę ze to bardzo czułe urządzenie i jeśli potrafi rozpoznać różnicę wysokości typu 30cm rożnica ciśninia jest tam minimalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ciśnienie, lekki podmuch. To może przy tej czułości powodować takie zachowania. Ja chyba mam 0.5m/s. Potem sprawdze

 

Sprawdz prosze jak sie zachowuje jak dasz na off.

Rozmiem ze to male zmiany cisnienia. Tylko jak zmniejszyc czulosc.w samolocie nie bedzie raczej lepiej. podobnie zachowuje sie pitlab jak mu ustawie 0.2 m/s ale jak przestawie na 0.5 to juz jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zwiększyć ilość pomiarów na maksa (40) to spowoduje większe uśrednianie i zmniejszy wrażliwość na skoki ciśnienia trzeba zdać sobie sprawę ze to bardzo czułe urządzenie i jeśli potrafi rozpoznać różnicę wysokości typu 30cm rożnica ciśninia jest tam minimalna .

 

Caly czas mam 40 jest lepiej niz 20 ale to ne rozwiazalo problemu. Wyglada jakby nie reagowal na parametr sensitivity. Jak mozecie sprawdzcie jak to wyglada u was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Mam pytanie czy po każdej zmianie wyłączasz w włączasz ponownie odbiornik ? Możliwe że po zmianie parametrów trzeba wyłaczyć i włączyć zasilanie . Niektóre aplikacje wymagają ponownego uruchomienia przy zmianie parametrów nie wiem czy w tym przypadku nie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po każdej zmianie wyłączasz w włączasz ponownie odbiornik ? Możliwe że po zmianie parametrów trzeba wyłaczyć i włączyć zasilanie . Niektóre aplikacje wymagają ponownego uruchomienia przy zmianie parametrów nie wiem czy w tym przypadku nie jest podobnie.

 

Tak wylaczam. Czy masz mozliwosc sprawdzic czy tobie tez jak jest nie ruchomy to piszcz i buczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piszczy w słuchawkach czy glosniczku?

 

w sluchawkach. Dzwiek taki jak by bylo noszenie lub duszenie, a na wyswietlaczu w tym czasie +-0,2 m/s. Czyli normalnie reaguje na drobne zmiany cisnienia tylko czy da sie ustawic dolna granice reakci na noszenie ,duszenie.

Czy u was tez tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sluchawkach. Dzwiek taki jak by bylo noszenie lub duszenie, a na wyswietlaczu w tym czasie +-0,2 m/s. Czyli normalnie reaguje na drobne zmiany cisnienia tylko czy da sie ustawic dolna granice reakci na noszenie ,duszenie.

Czy u was tez tak jest?

 

Przegladnolem jeszcze raz instrukcje i potwierdzilo sie ze jezeli ustawie sensitivity na off to sygnaly wznoszenia i opadania nie powinny byc emitowan (Note: when SENSITIVITY is set to OFF, no beeps or voice announcements will be displayede). u mnie tak nie jest. czy ktos z was moze na niemieckim forum zadac pytanie w moim imieniu gostkowi z graupnera moze cos podpowie?

 

"Mam nadajnik mx20 v1.126 i vario v1.180. Mam problem. Gdy Vario lezy nieruchomo to w sluchawkach emitowany jest dzwięk wznoszenia lub opadania, wyświetlacz w tym czasie pokazuje max +-0.2m/s. Sygnaly te sa emitowne na wszystkich ustawieniach sensitivity nawet gdy ustawione jest na off"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensitivity ustawione na OFF wyłącza na pewno komunikaty głosowe (i pikanie w głośniczku) ) o osiągnięciu wysokości 20,40,60,80,100,200m itd oraz kiedyś wyłączała pikanie w głośniczku aparatury przy Vario. Teraz pikanie Vario jest z definicji wyłączone. Beepy Vario w słuchawkach włączam przełącznikiem wybranym w menu Voice Triger. Możesz zablokować przełącznikiem stałym FXi lub ustawić na stałe FX.

A Vario zdaje sie tak ma z tym hałasowaniem na najniższym zakresie. Prawdopodobnie są to fluktuacje czujnika. Podglądałem logi online i często gdy climb rate wzrastała powyżej 0,3ms Vario to sygnalizowało. Chyba taka przypadłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensitivity ustawione na OFF wyłącza na pewno komunikaty głosowe (i pikanie w głośniczku) ) o osiągnięciu wysokości 20,40,60,80,100,200m itd oraz kiedyś wyłączała pikanie w głośniczku aparatury przy Vario. Teraz pikanie Vario jest z definicji wyłączone. Beepy Vario w słuchawkach włączam przełącznikiem wybranym w menu Voice Triger. Możesz zablokować przełącznikiem stałym FXi lub ustawić na stałe FX.

A Vario zdaje sie tak ma z tym hałasowaniem na najniższym zakresie. Prawdopodobnie są to fluktuacje czujnika. Podglądałem logi online i często gdy climb rate wzrastała powyżej 0,3ms Vario to sygnalizowało. Chyba taka przypadłość

 

jak ustawiam 1m/s to nie moze mi sygnalizowac wznoszenia rzędu 0.2m. Nie wyobrażam sobie latania gdy w sluchawce slysze caly czas pikanie lub buczenie nawet gdy model pozostaje na jednej wysokosci. Musi być jakaś możliwość ustawienia nieczułości.

chcialbym sie upewnic czy to przypadłość mojego czujnika czy waszych tez. Moj kompletnie nie reaguje na sensitivity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.