Skocz do zawartości

Graupner MX20 2,4GHz HoTT


Olecki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam takiego mikrusa i używam go w modelu esa , sprawdza się znakomicie a dzięki funkcji pomiaru napięcia do 25V na kanale telemetrii zamiast oglądać 5V z BEC regulatora mogę monitorować stan akumulatora napędowego 11.1V i ustawić alarm gdy zostanie określona ilość energii w akumulatorze . Zasięg rzędu 800m wystarczy bez problemu do ESA i piankolotów wszelkiej maści więc polecam odbiorniki ze względu na małą cenę i atrakcyjne parametry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co raz bardziej przekonuję się do tego radia. Spokoju nie dają mi jednak dwie kwestie - wbudowany akumulator i pamięć modeli.

Co oznacza wbudowany? On jest na stałe w radiu czy można go wyciągnąć i wymienić? Pamięć 20 - 24 modeli (różnie w różnych sklepach podają) jest wbudowana czy w postaci karty np SD i czy da się rozbudować? W MX16 było 12 i wydawało się na początku dużo ale obecnie zaczyna mi jej brakować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeli nie potrzebujesz trzymać w pamięci nadajnika, importujesz z karty SD i po problemie. Na lotnisko i tak nie weźmiesz więcej modeli niż masz w pamięci zapisane ;) Wbudowany akumulator, daje się normalnie wyjąć, jak z mx16np i ładować szybkoładowarką, kwestia przejściówki odpowiedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby Wbudowana to jest tylko bateria do zegara i daty. Ale niby bo spokojnie da sie ja wymienić. Ustawienia modeli są zapisywane w pamięci odbiornika a na karcie zapisywania jest telemetria. W pamieci odbiornika moze byc zaladowane do 25 modeli. Na kartę możesz zapisywać modele a potem wczytywac (jeśli masz ich dużo, lub może to służyć jako backup ustawień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz być spokojny. Nadajnik ma pamięć na 24 modele. Dodatkowo na załączonej karcie możesz ich zmieścić ile się da.

Tak jak pisze zCyNo wbudowana jest tylko bateria do podtrzymania pamięci jak chyba w każdej aparaturze.

Tobie zapewne chodziło o wbudowany akumulator zasilający. Możesz go w każdej chwili wyjąć tak jak z każdej innej aparatury z tym, że MX-20 jak i pozostałe Hott'y pracują na 4 celach Ni-Mh. Możesz też zrobić inny numer i zastosować 1 celę LiIo 6000Ah.

 

http://www.graupner.....1/product.aspx

 

I latasz do bólu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisko i tak nie weźmiesz więcej modeli niż masz w pamięci zapisane

To przecież oczywiste, że wszystkich nie zabiorę ale mi chodzi o to by nie programować radia za każdym wyjściem na lotnisko jak np. do jednego wolnego miejsca w pamięci będzie 5 modeli.

@cZyNo czyli mam to tak rozumieć, że jak w pamięć jest wykorzystana na maksa (25 modeli) to np. kilka zgrywam na kartę robiąc miejsce dla następnych i potem w razie potrzeby podmieniam. Co do akumulatora to czy do wymiany jest jakaś klapka czy trzeba całe radio rozbierać? Może jest to gdzieś pokazane, link, fotki?

 

:edit

@Sekator

Akurat wbiłeś się jak posta pisałem :)

to rozwiało moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4GB karcie modeli i wersji można mieć tyle że życia zabraknie żeby ją wypełnić ;) poza tym jest fajna sprawa bo model można przepisać do nadajnika kolegi latającego w innym mode i też sobie polata bez problemu . Tu w zasadzie możliwości jet ogromna ilość ... Dla latających zawodniczo plus jest taki że można sobie zrobić bazę ustawień modeli do kąkretnych lotnisk lub warunków i zamiast kombinować wgrywam ustawienia i wio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym jest fajna sprawa bo model można przepisać do nadajnika kolegi latającego w innym mode i też sobie polata bez problemu .

No i to jest w tym zajefajne, bo w ramach modelarni z kolegami w większości latamy na MX16s i czasem wymieniamy się modelami - (oblataj mi, sprawdź to i owo, itd.) W starych MX16 brakuje pamięci a taki system ułatwi nam życie. Zamierzamy przesiąść się na jakieś 2,4Ghz. Futaba ma za drogie odbiorniki a Spektrum jakoś mi nie leży (mimo iż jeden kolega się wyłamał i kupił DX8 i jest zadowolony oraz ma dostęp do tanich podróbek odbiorników DSM2 ale po moich doświadczeniach z DX6 innego kolegi, gdzie wiecznie rozsypuje się antena i padają przełączniki nie darzę tego sprzętu sympatią ) to taki Hott był by niezłym rozwiązaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje hotty działają od roku i statystycznie latam co dzień lub co dwa dni od 30tu minut do kilku godzin i nie mam żadnych problemów. Mam mx16 i mx20 i odbiorniki od Gr12s do gr 24. Łącznie 7 szt. W mx20 4 cele starczaja na 6-7godzin pracy nadajnika a life 6000 na ponad 25 godzin. Akumulatory sa za klapką na spodniej czesci nadajnika. Tam tez znajduje sie karta pamieci. Na stronie Graupnera jest instrukcja. Zetknij i będziesz wiedział co gdzie i jak jest zamontowane.

 

Polecam i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki zapytam, bo co do samego radia to już jestem pewny że to był strzał w 10. Chodzi mi tylko o taki szczegół jak grafika wyświetlacza a dokładnie o pasek naładowania baterii. Na niektórych fotkach w necie wdać że jest na pasku podane napięcie i poziom naładowania w %. U mnie jest tylko podane napięcie. To jest jedno a drugie to, ładnie pogrubiony napis HOTT u mnie jest normalny cieniutki. Byłem pewny że po zmianie softu to sie zmieni niestety nic takiego nie nastąpiło. Aktualnie mam wgraną wrsję 1,126 chyba najwyższa. Jak to jest w waszych nadajnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnych wersjach softu zmieiały się graficznie niektóre ikony i znaki graficzne . Zmieniają się też sygnały trymerów oraz załaczenia i wyłaczenia nadajnika . U mnie w MC-20 jest napięcie i pasek stanu naładowania nie ma wartości procentowej dotyczącej naładowania akumulatora . Trzeba też pamiętać że w nowych wersjach dochodzą nowe funkcie . W nowym sofcie jednocześnie funkcjonują komunikaty głosowe wraz z sygnałem wariometru . W poprzednich wersjach można było przełaczać Wario lub komunikaty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu logów, wyszło że obie moje aparatury mają ponad 580 logów. Loty od 6 minut do ponad 2 godzin. Wiele lotów odbywało się w odległościach ponad 1km od pilota.

Co oznacza że przez trochę ponad 1 rok tyle razy były na "lotnisku" z rożnymi modelami. Startów i lądowań było znacznie więcej, ponieważ log zapisuje sie od startu danym modelem samolotu do wyłączenia aparatury lub zmiany modelu.

I co wydarzyło się przez ten rok?...po prostu NIC. ZERO utraty sygnału, ZERO jakichkolwiek problemów z nadajnikiem czy odbiornikiem.

 

Polecam to wszystkim zwolennikom, przeciwnikom, malkontentom i tym co się zastanawiają nad wyborem aparatury. Jak dla mnie system HOTT działa bezproblemowo (odpukane w niemalowane).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników - zapis parametrów lotu zaczyna się po uruchomieniu licznika czasu lotu, licznik uruchamiam wychylając podczas kontroli przedstartowej lotki do oporu w lewo powyżej 80%, ale zdarza się że np przy kolejnym starcie nie zrobię tego i logu "nima" albo jest niepełny bo przypomni mi się już w czasie lotu. Jak to u Was jest rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis uruchamia sie od startu zegara wyzwalanego przełącznikiem lub wirtualnym przełącznikiem C1-C4. U mnie jest to przełącznik C1 przyporządkowany do drążka gazu lub przełącznik uruchamiający silnik m(jeśli jest na pstryczku). Jak dla mnie przy modelu bez silnika może być na lotce, choć 80% to za dużo. wystarczyło by 10%. Choć dla bez-silnikowca dał bym to na wyłącznik fazy "start"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.