Skocz do zawartości

Graupner MX20 2,4GHz HoTT


Olecki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe...widzę że mylisz pojęcia. Miałeś pisać o WADACH APARATURY a nie np "funkcjonalności przełączników".

Oha, ale z Ciebie madrala. A jestes pewien, ze nie mylisz pojecia "wada" z pojeciem "usterka" badz "uszkodzenie"? Jesli o mnie chodzi, mozesz to sobie nazywac jak chcesz, a fakt pozostanie faktem, ze brak funkcjonalnosci to tez wada. W aparaturze do zdalnego sterowania modeli nawet bardzo istotna wada. Potencjometry w ktorych nie da sie wyczuc pozycji neutralnej, przelaczniki ktore az sie prosza o mylna obsluge, vario o funkcjonalnosci zabawki i wiele innych, wczesniej wymienionych przez Jurka, to w moich oczach nie tylko powazne wady, ale wrecz kpiny producenta z calej rzeszy doswiadczonych modelarzy, dla ktorych owa aparatura rzekomo miala byc przeznaczona. I nic tu nie pomoze czytanie instrukcji, czy Wasze mniej lub bardziej udolne proby wyjasnien okraszone tendencjami do malo wybrednych "wycieczek osobistych" (ponoc te ostatnie bywaja wynikiem braku przekonujacych argumentow).

 

 

co do moich odpowiedzi:

Juz wcześniej pisałem że standardowe Vario graupnera działa tak sobie, a właściwie to nadaje sie tylko do pierwszych zabaw. I dalej to podtrzymuje.

Kogo to ma interesowac? Jurek byl tym, ktory jako pierwszy zwrocil na to, jak rowniez na wiele innych, istotnych rzeczy uwage. Twoje "odpowiedzi" to juz tylko proby upiekszania tego, czego wiekszosc czytajacych nie jest w stanie zweryfikowac lub powtarzanie tego, czego i tak nie da sie zaprzeczyc. A potem czestujesz nas "argumentami" typu "kup sobie te aparature albo nie dyskutuj". Nie gniewaj sie, ale myslalem, ze stac Ciebie na wiecej.

 

Czytajacy nie sa glupcami, wiec i tak wyciagna wlasciwe wnioski na temat wspomnianej aparatury.

 

Czy ja nie lubie MX-20? Pojecia nie mam, bo jest mi ona obojetna. Ale z cala pewnoscia nie lubie, sprowadzania dyskusji (bez wzgledu na jej temat) do insynuacji na temat umiejetnosci jej uczestnikow i to osmielilem sie wczesniej zauwazyc.

 

Tyle mojego w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oha, ale z Ciebie madrala. A jestes pewien, ze nie mylisz pojecia "wada" z pojeciem "usterka" badz "uszkodzenie"? Jesli o mnie chodzi, mozesz to sobie nazywac jak chcesz, a fakt pozostanie faktem, ze brak funkcjonalnosci to tez wada. W aparaturze do zdalnego sterowania modeli nawet bardzo istotna wada. Potencjometry w ktorych nie da sie wyczuc pozycji neutralnej, przelaczniki ktore az sie prosza o mylna obsluge, vario o funkcjonalnosci zabawki i wiele innych, wczesniej wymienionych przez Jurka, to w moich oczach nie tylko powazne wady, ale wrecz kpiny producenta z calej rzeszy doswiadczonych modelarzy, dla ktorych owa aparatura rzekomo miala byc przeznaczona. I nic tu nie pomoze czytanie instrukcji, czy Wasze mniej lub bardziej udolne proby wyjasnien okraszone tendencjami do malo wybrednych "wycieczek osobistych" (ponoc te ostatnie bywaja wynikiem braku przekonujacych argumentow).

 

No widzisz, opierasz sie na opinii jednej osoby i zawzięcie nie chcesz zrozumieć pewnych faktów. Podążając Twoim tokiem rozumowania, to każda aparatura która ma inaczej rozmieszczone przełączniki czy inaczej rozwiązaną funkcjonalność potencjometrów jest wadliwa? Czyli co? Gro aparatur dostępnych na rynku jest do d..? I nie brak funkcjonalności tylko inna funkcjonalność niż chciałby ktoś mieć. Jakbyś zerknął okiem na instrukcje to byś wiedział jak się programuje potencjometry. I również byś wyczytał ze wcale nie musisz ich programować. Można do tego wykorzystać inne przełączki. Możesz również zaprogramować potencjometr żeby działał jako trój pozycyjny przełącznik. Wedle woli.I niestety to działa dobrze - bo nie jest to tak programowane jak opisał Jurek, typu policz "ząbki". Jeśli dla Ciebie to takie istotne to kup aparaturę z dźwigniami z boku. Jeśli stwierdze ze mi tego bardzo brakuje to też sobie taka kupie. Tylko czemu tych dźwigni nie posiadają Twoje apki, a Ty się tego czepiasz? Na jakiej podstawie twierdzisz ze przełączniki proszą sie o mylną obsługę? Jakoś nie przypominam sobie aby mi sie to przytrafiło. Właśnie dlatego sie je programuje - tak żeby Tobie odpowiadały i robiły te funkcje które chcesz użyć. I nie powodowały konfliktów.

W przeciwieństwie do Ciebie, jak Jurek przytaczał odnośniki do innych aparatur (cz nawet jak Ty podałeś swoje), to ja sie pofatygowałem i przeczytałem do nich instrukcje, żeby mieć jakiś punkt odniesienia. I żebym mógł sie rzeczowo odnieść. Niestety takie ze mnie typ że musze wiedzieć żeby coś napisać lub powiedzieć. Wieć prosze bez przytyków osobistych.

Vario jest dodatkiem i nie kupujesz tego z aparaturą. Nawet nie dostajesz. Akcesoria do modeli kompletujesz sobie według potrzeb! Nieprawdaż?? Vario jest jakie jest i jedyną wadą jest czułość na poziomie 0.5m/s przy rozdzielczości 0,1m/s - i jakbyś doczytał jak działa vario to byś wiedział skąd to opóźnienie w działaniu. I takie Vario kosztuje <30EUR - możesz porównać sobie np. z ceną vario PitLaba. Przy czym tu korzystasz z wbudowanej telemetrii i np. słuchawek podłaczanych do aparatury. Bez zbędnych pudełek. Chcesz profesjonalne to kupujesz PitLab, WStech - takie jakie spełnia Twoje wymagania. Nie chcesz tak drogiego rozwiązania to korzystasz z tańszej (i lżejszej 5g) opcji choć uboższej. Czytaj i myśl. Potem pisz.

I funkcjonalność uwzględnia cene aparatury. Masz fundusze i kupujesz taka aparaturę która sie w nich mieści i spełnia jak najwięcej Twoich wymogów. A ta jest warta swojej ceny i funkcji. I jest wciąż mocno rozwijana.

Już Cie prosiłem - wejdź na niemieckie forum gdzie o nowych GR masz około 10tys postów przy odwiedzinach grubo ponad 1mln odsłon. Poczytaj i na tej podstawie wyciągaj swoje...pochopne...wnioski. Zawsze możesz tam to samo napisać co w cytowanym poście - i zobaczymy jakie odpowiedzi otrzymasz. Czekam niecierpliwie bo regularnie śledze te wątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Przełaczniki nie tam , vario za wolne potencjometry nie klikają ... Jedeni z tych co potrafią latać jak ktoś im pilotuje model a oni mówią w prawo , w lewo , w górę w dół . Większego pacanowa dawno nie widziałem . Jak kolega Jarek Meissner nie potrafi odróznić kiedy model leci w fgóre a kiedy w dół i nie potrafi nauczyć się ,który przełacznik do czego służy może warto iść do zoo i zobaczyć czego można nauczyć małpy . Bo jakoś słuchając sapanie kolegów ,mam wrażenie że gadam z niższym ogniwem w ewolucji K.Darwina .

To jakaś parodia dorwało się jeden co nie umie zaprogramować i następny co go uważą za znawce do krytykowania sprzętu ,który ich przerasta możliwościami . Szanowni panowie to nie radio jest zepsute tylko macie zbyt mizerną wiedzę i główki żeby sobie poradzić ze sprzętem ,który was przerasta o dwie generacje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, ogarnij się wreszcie zamiast ubliżać ludziom że nie przeczytali instrukcji. Może Jurka radio było uszkodzone a może Ty nie dotarłeś do wad tego radia. Trochę szacunku do innych. Jako wyznawcy JR-a powiem Ci tyle że uznawana przez wielu za gównianą futaba ma sygnał dźwiękowy w neutrum wszystkich dodatkowych pokręteł. Tak było w T10 , w T8 jak i w T12FG którą teraz mam. Telemetria w Graupnerze? Żart. Skoro poziom sygnału w odległości 2km od nadajnika stanowi jeszcze powiedzmy prawidłowy link w kierunku odbiornika a telemetria po 1km w kierunku nadajnika traci zasięg to nadaje się nawyżej na korek do d..y a nie do tego żeby informować pilota żeby zawrócił. Jeszcze raz napiszę , to że nie nadziałeś się na opisane przez Jerzego problemy to albo to że nie dotarłeś do nich albo to że Jerzy miał uszkodzony nadajnik w co nie wierzę. O ilości "apgrejdów " nie wspomnę, wynika to bardziej z chęci jak najszybszego wypchnięcia nadajnika do klienta a potem pakowanie aktualizacji co 2 dni. Bez przesady. Czytałem wszystkie posty i proponuję żebyście przeczytali je za miesiąc od początku bo chyba nie widziecie meritum sprawy. Tyle.

 

PS: co do radia za 15kPLN , zapewne chodzi o Futabę. Pokaż mi post o tym że wyskoczył bluescreen komukolwiek. Dodatkowo to nie 15 tylko 11kPLN. Mało tego, nie odrobiłeś lekcji: Winda w Futabach jest tylko do wizualizacji, za działanie systemu sterowania odpowiada drugi procesor którego działanie Windowsa mało obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku - jak powtarzałem wiem co pisałem...

Jako wyznawcy JR-a powiem Ci tyle że uznawana przez wielu za gównianą futaba ma sygnał dźwiękowy w neutrum wszystkich dodatkowych pokręteł. Tak było w T10 , w T8 jak i w T12FG którą teraz mam.

 

Że Jerzy nie napisał że jest to od razu zakładasz że nie ma? Prosze przeczytaj mój post z 16.07.2012 z godziny 16:26. Zwróć uwage na podkreślony tekst.

Telemetria w Graupnerze? Żart. Skoro poziom sygnału w odległości 2km od nadajnika stanowi jeszcze powiedzmy prawidłowy link w kierunku odbiornika a telemetria po 1km w kierunku nadajnika traci zasięg to nadaje się nawyżej na korek do d..y a nie do tego żeby informować pilota żeby zawrócił.

 

A to na jakiej podstawie wnioskujesz? Proszę przeczytaj mój post z 01 czerwiec 2012 - 20:58

 

Jeszcze raz napiszę , to że nie nadziałeś się na opisane przez Jerzego problemy to albo to że nie dotarłeś do nich albo to że Jerzy miał uszkodzony nadajnik w co nie wierzę. O ilości "apgrejdów " nie wspomnę, wynika to bardziej z chęci jak najszybszego wypchnięcia nadajnika do klienta a potem pakowanie aktualizacji co 2 dni.

 

Prosze przeczytaj mój post 06 czerwiec 2012 - 07:36 który wyjaśnia z czego wynikaja upgrede'y aparatury. Jesli nie wierzysz moge podesłać historie zmian.

W zeszłym roku była wypuszczona seria aparatur Graupnera z protokolem HOTT. Protokół był w wersji 3. Urządzenia działay stabilnie i bezproblemowo. Na przełomie roku zmieniono protokół na bardziej rozbudowany i otwarty ver. 4 żeby można było korzystać z urządzeń firm trzecich. A wprowadzane zmiany wynikają z udoskonalania sprzętu (ostatnio większość dotyczy współpracy z obsługą komputerów do kopetrów oraz rozszerzeń protokołu telemetrii, przyspieszenia wysyłania danych pomiędzy modułami). Pozostałe wynikały z informacji o podniesieniu użytkowości zgłaszanych na forum rc-network.de. I właściwie były wprowadzane tylko na początku po pojawieniu sie versji 4 protokołu. I według mnie to dobry kierunek, ponieważ modelarze mają wpływ na funkcje poszczególnych aparatury. A firma słuch tego co użytkownicy piszą. Oczywiście proponowane zmiany muszą być merytorycznie uzasadnione. I w dobie ogólnej cyfryzacji jest to właściwy krok. Ogólnie nigdy nie było potrzeby downgrade'ować oprogramowania do poprzedniej wersji ponieważ nowa źle działała.

ostatnie zmiany w MX20:

1.118: - Bluetooth menu for #33002.3 added

- Telemetry-menu for Mikrokopter added

1.119 - Added SP-module mode für 6CH and 8CH modules.

- For the SP-Modules a low drop voltage regulator with 3 - 3,3 V

output and input- and output capacitor is needed

- The servo travel limit must be set to max. 128% in the SPMode.

- New Windows in Telemetry-menu for upcoming sensors added.

 

ostatnie zmiany w odbiorniku GR24

- Center Trim in combination with Servo reverse

- SUMO now for 4-16 channels and off when no signal received.

- Nautic / Multich-Function now with SAME and 20ms period time, so it

can be used for analog servos now.

- More than one mixer can be set to the output (slave).

- Added digital sum signal SUMD 115200 baud

- Warning level receiver voltage 3 – 7.5 V

- Failsafe for Satellite-Mode added

 

Czy aby to są zmiany które świadczą o za szybkim wpychaniu aparatury na rynek? Jak wiele aparatur dysponuje tymi funkcjami? Jak wiele ma zbliżone możliwości? Jesli chcesz moge poszukać wcześniejszych zmian. Na rynku jest pulpit MC32 który nie ma "wad" zgłaszanych prze Jurka, a i za moment będzie MC20 który jest tańszy i równiez ich nie posiada. No nie licząc oprogramowania które Jemu nie odpowiada. Mimo że jest intuicyjne....dla wielu osób I oba kosztują znacznie mniej niz 15tys.

 

Zerknij na strone http://www.hott-lounge.de/hott w sekcje Bug Report ile i jakie byly zgłaszane wady i błędy w działaniu odnosnie tej aparatury...miłego czytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ilości "apgrejdów " nie wspomnę, wynika to bardziej z chęci jak najszybszego wypchnięcia nadajnika do klienta a potem pakowanie aktualizacji co 2 dni.

Sławek, a co powiesz na to, że do nowego nadajnika DC-16 Jeti już jest update :) , a nie weszła jeszcze dobrze do sklepów, firmy robią kasiorę a my się później pierdzielimy z usterkami itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Wybacz Sławku ,ale jeśli ktoś z uporem maniaka stara się krytykować to czy inne urządzenie na forum nie mając do tego wiarygodnych argumentów z 90% pewnością mogę stwierdzić ze pisze on post pod zamówienie firmy sprzedającej konkurencyjny sprzęt ,lub jest na tyle zaślepiony swoim ja że nie potrafi poprosić o pomoc w usunięciu nieprawidłowości ,które nie potrafi usunąc samodzielnie . Dodatkowo jeśli nawet w nadajniku graupnera telemetria przestaje działać po 1km to dla większości użytkowników taka odległość jest nie tylko wystarczająca ale też nieosiągalna...A tak przy okazji jeśli telewizor futaby działa z bluescreenem i nie uważasz tego za błąd ,błędem mie jest jak MX-20 sygnalizuje utratę sygnału telemetrii a model steruje się nadal ...

Poza tym nieprawidłowe ułożenie anten lub pozostawienie ich w węglowym kadłubie może być również przyczyną nieprawidłowości w działaniu a nie jest to wina sprzętu a jedynie bład użytkownika . Odpowiadając na twoją uwagę radio ma alarmy , i sygnalizuje położenia neutralne ,tylko trzeba przeczytać instrukcję i je ustawić . MX-20 jest radiem dla ludzi ,którzy nie lubią barier i pozostawia im się całkowitą swobodę w ustawieniu wszelkich opcji włączając w to poziom napięcia czy roboczy zakres drążków . Niektórzy jednak nie mają dostatecznej wiedzy lub nie chcą jej zdobyć zapoznając się z instrukcją obsługi . Potrafia jednak z uporem maniaka twierdzić ,że wina leży po stronie sprzętu. Z moich testów wynika że wszystko działa prawidłowo , szybko i niezawodnie , radio jest intuicujne i proste w obsłudze nie zauważyłem niczego co może wzbudzać wątpliwości że sprzęt działa źle . Latam wyczynowymi modelami po 1000€ i nie widzę powodu by nie używać hott-a w takim sprzęcie Jeśli ktoś nie potrafi przeczytać instrukcji i zapytać na forum proszac o pomoc może wybrać prostrzy sprzęt o mniejszych możliwościach za podobna kasę . Jeśli woli swobodę i brak ograniczeń powinien wybrać Graupnera taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak to teraz jest. Producenci mają swoich testerów, później aparatury używają użytkownicy. Musi być reakcja zwrotna, ponieważ testerzy firmowi nie wyłapią wszystkich nieprawidłowości. Chociażby z tego powodu że jest wiele urządzeń jak i wiele koncepcji jak zrobić to czy tamto. Właściwie każdy ma swoje patenty i ulubione urządzenia jak serwa regulatory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich testów wynika że wszystko działa prawidłowo , szybko i niezawodnie , radio jest intuicujne i proste w obsłudze nie zauważyłem niczego co może wzbudzać wątpliwości że sprzęt działa źle .

 

Jest dokładnie tak jak napisał Kamil. Szybko, sprawnie, bez utraty zasięgu w zakresie widoczności modelu. Obsługa menu nieskomplikowana. A możliwości duże jeśli nie ogromne - czy dla modeli szybowców, samolotów, helikopterów, kopterów czy navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rzeczytaniu tematu, kupiłem to radio i.... i nie będę pisał że jest be i że wady ma, albo coś w tym stylu. Nie, sprawa jest prosta - aparatura przerasta moją wiedzę, umiejętności i potrzeby, ale to, że ma duży potencjał dostrzeże nawet tak początkujący jak ja. Do tej pory miałem MX16s, obecnie DX8. O ile w tej ostatniej bez instrukcji da się zaprogramować radyjko, tak w MX20 jest to niemożliwe raczej, ale nie znaczy to że eliminuje to radio.

Ubawił mnie strasznie argument, że nie da się wyczuć środka potencjometru. Naturalnie że się da - to słychać. Co do innych funkcji wypowiedzieć się nie mogę, bo wiedza za mała i obeznanie z radyjkiem słabe. Jak ogarnę je lepiej myślę że będzie oko i raczej zostaję przy niej. Jedyne co mi w niej nie pasuje, to fakt, że wyświetlacz jest trochę mały i telemetrię faktycznie źle się z niego czyta, ale jak ktoś chce to może sobie dodatkowy ekran zapodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jeśli komuś to pomoże podstawowe ustawienia modelu F3F szybowiec zawodniczy z mechaniką klapy , lotki , motylek ustawienia podstawowe z fazami lotu itp.

Plik skompresowany należy rozpakować i wgrać na kartę programem HOTT-manager używając zakładki SD-card Ustawione są tylko podstawiwe funkcje ale model funkcjonuje wystarczy wpiąc serwa w kanały od 2 do 7 wytrymować i ustawić rewersy . Proponuję żeby koledzy posiadający MX-20 wstawili przykładowe modele samolotu i heli .

aF3F.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jednego z kolegów ubawił argument o braku wyczucia neutrum potencjometru. Jakoś ja się nie ubawiłem , ba, nawet się nie uśmiechnąłem. W moim radiu nie dość że da się to wyczuć to jeszcze jest jednoznaczne piknięcie. To samo dotyczy trymerów elektronicznych. Kamil, nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi : pokaż mi futabę MZ w której wyskoczył bluescreen, najlepiej film z YT.

Co do lotów na 2km, jak Ty nie latasz tak daleko to nieznaczy że inni tego nie robią.

 

W sprawie radia Jeti : jeszcze nie sprzedają a już robią update. Najwyraźniej chcą wyleczyć radio z błędów nim trafi do klienta a nie jego kosztem.

Z tymi instrukcjami to chyba macie jakieś fobie. Z tego co pamiętam to Jurek ją przeczytał. Generalnie , miałem jednego graupnera w życiu i to było dwa razy: pierwszy i ostatni. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jednego z kolegów ubawił argument o braku wyczucia neutrum potencjometru... W moim radiu nie dość że da się to wyczuć to jeszcze jest jednoznaczne piknięcie. To samo dotyczy trymerów elektronicznych.

 

Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, więc nie dziwię Ci się że nie pasuje Ci brak mechanicznego wyczucia neutrum na potencjometrze, choć mnie to nie wadzi.

Ciekawi mnie jednak kwestia trymeru elektronicznego, jakimż to sposobem na tym trymerze czujesz (jak zrozumiałem) neutrum mechanicznie? -ot mało wiem bo zielony jestem i z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Slawku mój dobry kolega jest piewcą futaby miał FF7 FF8 FF9 zawsze z czymś był problem . Bawiłem się jego sprzętem wiele razy ale wielokrotna zabawa tym sprzetem wyleczyła mnie z chęci zakupu . Latając na zawodach na terenie Czech jeden z kolegów ciągle ma problem z trymerami bo radio zapomina nastawy i wędruje od niego do serwisu i tak non stop od sezonu ... Co do dsm2 i spektrum na odbiorniku AR6250 zabiłem model f3f za 1000 euro w odległości 40 m od nadajnika bo jakiś miły pomysłowy pan zrobil błąd w sofcie ,który zakończyła wymiana wszystkich odbiorników na rynku z AR6250 na poprawione AR6255. w JR12X też jest bład którego efektem jest wyłaczenie funkchi dual flap i v-tail po wymianie modułu z 2,4 na 35MHz. Podsumowując to czy klika czy pika ma znikome znaczenie w stosunku do możliwości programowych i niezawodności w sterowaniu modelem . Jeśli radio binduje sie po utracie w ułamku sekundy gdy konkurencja robi to w ciągu kilku sekund dla mnie wybór jest prosty latając na wysokości kilku metrów na zboczu zwłoka w bindowaniu po utracie łaczności trwająca 2 sekundy w 90% kończy się kretem i jestem szczęśliwy jak model załadowany 2 kg ołowiu i ważący 4,5 kg kończy w glebie nie w plecach innego zawodnika .Jeśli więc interesuje kogoś czy pika czy jest zielone i czy ma podstawkę pod browca zachowuje się jak blądynka kupująca auto ,które ma być różowe bo pasuje do jej tipsów. Uwagi kolegów na temat MX-20 i HoTT są tak banalne i śmieszne że mogą jedynie usprawiedliwiać zakup droższego dwa razy radia o tych samych możliwościach programowych ze stajni futaby czy JR . Tylko czy warto dołożyć 2 tys PLN żeby pikało ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polch, najwyraźniej nie zrozumiałeś. Mam gdzieś czy wyczuwam środek mechaniczne bo radio piknie mi kiedy potencjometr będzie w neutrum. Co do trymerów kolego to przy ich ustawianiu w górę lub dół radio wydaje pikanie o określonym tonie, a jak znajdzie się w neutrum piknie innym tonem. Więc jak sam widzisz nie muszę odrywać oczu od modelu. Miałem FF9 i faktycznie tam potencjometry nie miały ani pikania ani mechanicznego neutrum. Miałem poza FF9CAPS T8 , t10 i T12, w trzech ostatnich jest to tak zrobione jak opisałem wcześniej. Widzę że czepiając się słówek chcesz podgrzać temat. Rozczaruję Cię, nie jestem zainteresowany bo mam robotę a nie zajmowanie się pierdołami. Zanim jednak podejmiesz temat odnośnie futaby to wskocz na rcskorpion.pl i pobierz instrukcję do 8,10 czy 12 ( po polsku) i poczytaj trochę. Może żeby było w tej klasie cenowej co MX20 to wybierz T8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polch, najwyraźniej nie zrozumiałeś. Mam gdzieś czy wyczuwam środek mechaniczne bo radio piknie mi kiedy potencjometr będzie w neutrum. Co do trymerów kolego to przy ich ustawianiu w górę lub dół radio wydaje pikanie o określonym tonie, a jak znajdzie się w neutrum piknie innym tonem. Więc jak sam widzisz nie muszę odrywać oczu od modelu.

 

No i fajnie. W MX20 też tak jest. Nawet w MX16 ;) a i z dużym prawdopodobieństwiem moge stwierdzic ze nawet w MX12. Ale co ta uwaga nam wprowadziła nowego do wątku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.