Skocz do zawartości

Graupner MX20 2,4GHz HoTT


Olecki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Damy radę trzeba tylko uruchomić hottmanagera , zainstalować sterowniki usb i skonfigurować program . Dalej jest już z górki i mozna się cieszyć nawet telemetrią na PC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ok wszystko co potrzebne do normalnego lotu poustawiałem. Problem który miałem okazał się błahostką. W następnym etapie będę walczył z fazami lotu. Zaczynam powoli przekonywać się do tego radia. Teraz moim największym problemem jest cichy timer, aż wierzyć mi się nie chce że radio z takimi możliwościami nie ma takiej funkcji. Panowie pomyślcie coś, bo ja jestem za cienki żeby to ustawić. Puki co wielkie dzięki kolegą którzy pomagali mi uporać się z moimi problemami, które zapewne jeszcze będę miał :) szczególnie koledze Kamyczkowi_RC który poświecił mi duuużo czasu na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Cieszę się że moglem pomóc . MX-20 posiada wiele więcej funkcji niż sprzęt innych firm z tej grupy cenowej dlatego w pierwszej chwili może wydawać się bardziej skomplikowany od konkurencji jednak gdy porownamy MX-20 z znacznie droższymi odpowiednikami innych firm o podobnych możliwościach okaże się nie tylko że radio Graupnera im w niczym nie ustępuje ,ale też że posiada szereg przydatnyh fumkcji ułatwiających pracę i wygodę w programowaniu . Same funkcje zostaly pogrupowane w taki sposób by znacznie szybciej dokonać zmian w zakresie np fazy lotu . W radio można znaleźć wiele funkcji adresowanych nie tylko do amatorów ale też zawodników F3B , F3A i modelarzy budujących modele redukcyjne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o głośność timera to spróbuj meny Basic Settings i zwiększ wartość Beep Volume. Jeśli to będzie za cicho zawsze możesz uzyć jedną słuchawkę douszną - na pewno będzie głośniej ;)

A powyższe wypowiedzi Kamila popieram i potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to ująłem. Nie chodzi mi o to że timer jest za cichy, tylko że nie daje sygnału beep np. co jedną minute. Próbowałem robić coś według opisu który mi podałeś ale nic z tego nie wyszło. Najprawdopodobniej robię coś źle bo tak jak już wcześniej pisałem z angielskiego też orłem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Nie da sie uzyskać tej funkcjonalności. Timer Frame pika tylko po upływie zadanego czasu. Potem trzeba go ręcznie zresetować naciskając klawisze <> na prawym padzie. Niestety tak to działa. Nie znalazłem innego sposobu na resetowanie tego timera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Radio ma dokładane coraz to nowe funkcje i jeśli w sugestiach urzytkowników pojawi się propozycja takiej funkcji można spodziewać się że taka funkcja się pojawi . Jednak proponuje zprawdzić czy przypadkiem czasu nie może podawac lektor w komunikatach głosowych i w takim przypadku znacznie bardziej precyzyjnym komunikatem jest pozostały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś po raz pierwszy ulotniłem radyjko o którym mowa. Jedyne o co się bałem to zasięg o którym była tu mowa. Nie wiem czy niektórzy użytkownicy tego radia mieli pecha czy robili coś nie tak ale ja nie miałem żadnych problemów. Motoszybowiec 2,5m lot do granic widoczności nawet na ułamek sekundy nie stracił zasięgu z telemetrii nie mówiąc już sterowaniu modelem. Fakt może dziś przejrzystość powietrza nie była największa ale nie sądzę żeby model w innych warunkach wymknął się z pod kontroli. Wnioski, jak na razie nie nie żałuje zakupu i następne loty przy większej przejrzystości powietrza pozwolą mi na test stu procentowy.Jeśli test przejdzie pozytywnie to zostaje przy tym radiu bo naprawdę na dzień dzisiejszy nie widzę rozsadniejszej alternatywy. Ktoś wcześniej pisał że baterie są wlutowane na stałe. Nie wiem skąd to sobie wymyślił ale jest to totalną bzdurą, Baterie mają normalną wtyczkę jak przy serwach a jak by tego było mało jeśli komuś nie odpowiadają fabryczne baterie to zawsze może wybrać w menu, li-pol jedną cele i sprawa załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów z zasięgiem. Latam ponad rok na radiach z Hott i ani razu nie zdarzyła mi się utrata zasięgu. Max odległość samolotu ode mnie w lini prostej jaką uzyskałem to 1200m (dla odbiornika GR24). Więcej to trochę bez sensu (dla modelu 2,5-3m i okularów na nosie :D ) jeśli się nie bawisz w FPV.

Na standardowych aku nadajnik pracuje ok 7 godzin. Na opcjonalnych lipo 25-28godzin. Z zasady ładuje aku w zewnętrznej ładowarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Przy zasięgu sięgającym 4km utrata zasięgu jest praktycznie nie możliwa chyba że między modelem a pilotem będzie przeszkoda w postaci budynku drzew, lub innej przeszkody terenowej . W takich przypadkach nie można mówić o utracie zasięgu spowodowanej wadą sprzętu. Należy też pamiętać że optyczna ocena odległości w przypadku tak małego obiektu z tej odległości jest praktycznie nie możliwa. Można więc przypuszczać że zanim pilot straci zasięg przestanie widzieć własny model chyba że używa fpv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden aspekt latania. Zawsze trzeba sprawdzić optymalne ustawienie anten w modelu i w aparaturze. Z systemami z telemetrią jest to stosunkowo łatwe do zdiagnozowania, a zarazem do zoptymalizowania. Uważam, że przy zasięgu mniejszym niż 700m dla odbiorników >GR16 i modeli laminatowych/kompozytowych, ewidentnie musi być jakiś problem z umieszczeniem anten w modelu lub z ustawieniem anteny nadajnika/pulpitu. Przy piankolotach to 1000m powinno byc minimum jakie sie osiąga bezproblemowo...choć wtedy pewnie modelu juz nie widać. Oczywiście rozważanie są prowadzone przy założeniu braku przeszkód pomiędzy modele a nadajnikiem.

A lokalizacja anten 2,4GHz w modelu...temat rzeka.

 

I jeszcze jedna rzecz która mnie ostatnio zainteresowała - taka OT. Chyba coraz częściej na zawodach może sie pojawiać informacja taka jak na MŚ F5B - "RADIO FREQUENCY INFORMATION: Only transmitters on 2,4 GHz RC systems are permitted. All radio equipment must be ECC certified. It is contestant’s responsibility to assure that all equipment meets this requirement. In rare cases, other transmitters may be permitted.". Więc optymalizujmy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla zainteresowanych. Na tej stronie http://www.hott-lounge.de/modelldatenbank jest spis kilku różnych modeli (latających) do których można pobrać pliki konfiguracyjne do aparatur. Polecam, bo warto w ten sposób sie uczyć i podglądać innych. Na razie są szybowce i motoszybowce, samoloty elektryczne, heli elektryczne.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Bardzo proszę wątek rozpoczęty zachęcam do umieszczania modeli w tym wątku: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/31425-graupner-hott-przyklady-modeli-do-nadajnikow-z-serii-mx-i-mc/

 

Dodatkowo mogę powiedzieć że przy przenoszeniu modelu z MX-20 do mc-20 zmieniłem jedynie przyporządkowanie przełączników faz lotu ze względu na wygodę reszta działała bez zmian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

bardzo interesujce małe , 800 m zasięgu regulator do silnika DC 2A pomiar napięcia dzielnikiem . W takim wykonaniu można zbudować mikrusa z proporcjonalnym sterowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.