Skocz do zawartości

Graupner MX20 2,4GHz HoTT


Olecki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiorniki potrzebują specjalnej procedury. Wyłączasz trzymając guzik i dopiero wtedy aktualuzujesz firmware. Przeczytaj lub zerknij na YT

I przy programowaniu modelu nie kombinuj tylko maszeruj z menu od gory do dołu. A na pewno dobrze i wlasciwie zaprogramujesz wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na YT jak włączają zasilanie odbiornika z przyciśniętym przyciskiem resetu na odbiorniku. Nie działa u mnie. Może jeszcze później spróbuję. Największy zgryz jak na razie to programowanie silnika w motoszybowcu. Rozważam dwie wersje (na dwa osobne modele), żeby przetrenować, które ustawienie lepiej będzie mi leżało.

1. Silnik na przełączniku, butterfly na C1 z możliwością płynnego regulowana. Faza normal silnik None, faza start silnik na przełączniku. Osobno klapy i kotki do cambera na faz. Termik.

2. Gaz i butterfly na C1 przy czym gaz dla fazy normal, a butterfly dla fazy landing. Zmiana fazy przełącznikiem.

Ciekawe, że jest wiele sposobów ustawienia gazu i hamulca, czego jeszcze nie skumałem do końca.

Na razie czytam instrukcje :)

Może macie gotowce na motoszybowiec z dwoma klapami, dwoma lotami i V-tail i z ustawienim gazu j.w. do wgrania z sd?

PS

Czy skopiowane fazy lotu do nowej fazy powoduje kompletne przeniesienie wszystkich ustawień np. Fazy normal do fazy termik i już w fazie termin można modyfikować tak, że ustawienie silnika jest całkowicie inne niż w normal, a np pozostałe ustawienie serw, trenerów jest wyjściowo takie samo jak w fazie normal do dalszych modyfikacji indostosowania fazy termik?

Jeżeli tak to miałoby to sens w porównaniu np. Do uproszczonego programowania mx-16s skąd "przybywam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jurek, załadowałem Twój model. Fajnie widać wariant drugi :). Jedno pytanie mam, co jest podpięte pod kanał 8, że chodzi jednocześnie z kanałem 1? czy to jest regulator bez/z BEC a pod kanał 1 zasilanie (jak regulator jest bez BEC)? W wersji dwie klapy i dwie lotki, bez względu na rodzaj usterzenia z silnikiem kanały kończą na nr 7. Reszta do sprawdzenia na "żywca" z podpiętymi serwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, czy może pamiętasz w jaki sposób ustawiłeś powiązanie C1 (uruchomienie silnika) i jednoczesne wychylenie stresu wysokości (korekta podczas startu) - faza normal? Chciałbym zwiększyć lub zmiejszyć to wychylenie ale za żadne skarby nie mogę odnaleść tego powiązania. Wykorzystałem ustawienia tego modelu z pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... jaki sposób ustawiłeś powiązanie C1 (uruchomienie silnika) i jednoczesne wychylenie stresu wysokości (korekta podczas startu) - faza normal? Chciałbym zwiększyć lub zmiejszyć to wychylenie .....

 

 

moze warunek logiczny typu AND? Oddzielny przelacznik na "gaz" i na wysokosc a warunek typu ANd to spina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze warunek logiczny typu AND?......

 

 

Tomek, trochę zamąciłem bo nie tak zrozumiałem problem, szybko przeczytałem i jeszcze szybciej odpisałem :(. Nie wiem dlaczego ale wydawało mi się że chcesz uruchomić funkcję po przekroczeniu pewnych parametrów.

Tak jak zrobił Jurek przy pomocy wolnego miksera to jest najrozsądniej. Pozostaje tylko kwestia przez ile punktów poprowadzić krzywą i czy aby na pewno to jest potrzebne :)

 

Jurek, widziałem na filmach Kamyczka z waszego wypadu ze latasz już na MC-32 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie jak się kalibruje drążki MC 20 lub MX 20 MODE 2 na menu STICK CAL mam ustawienia

1 prostokąt drążek od siebie wartość - 100 na górze aktywny punkt drążek do siebie wartość 0

2 kierunek  drążek w prawo wartość 0 , drążek w neutrum wartość +16 , drążek w lewo -100 z lewej strony aktywny punkt

3 wysokość drążek od siebie wartość 0 , drążek w neutrum wartość -16 , drążek do siebie -100 na górze mruga punkt

4 lotki z lewej strony mruga punkt drążek w centrum wartość +11  , drążek w lewo wartość +100 , drążek w prawo wartość -100

instrukcje po niemiecku posiadam - ale problem to zrozumieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.