Skocz do zawartości

Kiler - skrzydełko - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

Silnik ustaw rownolegle do dolnej lini płata.

Tzn. dać silnik równolegle z cięciwą?? Nie kierować go w "górę", tak jak jest zbudowany domek??
W moim killerku ustawiałem oś silnika równolegle do dolnej powierzchni płata, sprawdziło się. Poza tym żadnych wykłonów, ale to już chyba każdy sam sobie eksperymentuje. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widzę, że sterolotki masz wklejone prawidłowo czyli szerszym końcem do wewnątrz. Własnie pytałem o to na innym forum dlaczego wszyscy mocują je odwrotnie - odpowiedzieli, że właściwie ma być szerokim na zewnątrz. Tak to tłumaczono...

 

" Weź pod uwagę że lotka stawia opór aerodynamiczny. Z tego tematu można cały referat napisać :lol: Pokrótce, w miarę prosto, skoro lotka najskuteczniejsza jest najdalej od osi skrzydła to tam należy zachować największą powierzchnię, ponieważ większa powierzchnia bliżej osi nie da takiej skuteczności jak na końcu przy takim samym oporze. Czyli opór będzie taki sam, ale skuteczność bliżej osi dużo mniejsza (np. efekt dźwigni). Bilans zysków i strat na minus. W naszym przypadku latających skrzydeł nie można zastosować lotek tylko na końcach skrzydeł ponieważ dochodzi do tego jeszcze 1. służą jako ster głębokości 2. mniej istotny ale zawsze opór indukcyjny."

 

Czy zauważyłeś cokolwiek nie tak jesli chodzi o sterowność modelu na lotkach i sterze wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyłeś cokolwiek nie tak jesli chodzi o sterowność modelu na lotkach i sterze wysokości?

Wszystko jest jak najbardziej w porządku. Pętle jak po sznurku, beczki również - widać wszystko na filmie jak lata (jakość kamerzysty jeszcze słaba, ale uczy się dopiero :-)). Oczywiście żeby beczki nie były "koślawe" należy ustawić dyferencjał wychylenia lotek (ja mam 38%).

Tzn, lotka która wychyla się w dół powinna wychylać się mniej niż ta która wychyla się w górę.

 

Poza tym, producent Kilera wyciął szczelinki w lotkach pod popychacze i nawet mi przez myśl nie przeszło żeby wkleić je odwrotnie, szerokim na zewnątrz. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, lotka która wychyla się w dół powinna wychylać się mniej niż ta która wychyla się w górę.

To się nazywa różnicowe wychylenie lotek :mrgreen: No to ciekawe jak skomentują to co napisałeś; pewnie, że sie nie znasz i masz żle bo żle :mrgreen: :mrgreen: No to kiedy zapraszasz na loty ? Polatamy ze trzema skrzydełkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne skrzydelko, bardzo fajnie lata jak widac.

 

Przy okazji czy moge zadac jedno pytanie zupelnie poza tematem a moze nie tak zupelnie poza ...

otoz niech mnie ktos oswieci jak podlaczyc do odbiornika serwa zeby mozna uzywac ich jako wysokosc i kierunek jednoczesnie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi ci czasem o mixer v-tail dla usterzenia motylkowego?

Chyba nie jesli kolega RobUK ma na mysli latające skrzydło: wtedy to mikser sterolotek ELVN. Jesli natomiast chodzi o połączenie wysokości ze sterem kierunku to tak v-tail. Obie funkcje są dostepne w każdym nawet nie najnowocześniejszym nadajniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz niech mnie ktos oswieci jak podlaczyc do odbiornika serwa zeby mozna uzywac ich jako wysokosc i kierunek jednoczesnie prosze.

Jako wysokość i kierunek to ten mikser nazywa się V-TAIL, tak jak pisze Robert i Irek. W tym mikserze usterzenie motylkowe pracuje jako kierunek i wysokość.

 

W latającym skrzydle stosuje się mikser DELTA (jeżeli taki mamy w radiu), lub tak jak napisał Irek ELEVON (chyba dobrze napisałem). W jednym i drugim lotki są sprzężone ze sterem wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.