Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...najbardziej znany Typ   silnika Jena to ten trzeci od lewej ...tego bylo tez kilka jak nie kilkanascie  podtypow !  - krotki  wal korbowy , dlugi wal , dlugi wal z plastikowym czarnym Dystansem , mala Glowica  ,  duza Glowica chlodzaca,   rozrzad ssania  Membranowy  , ssanie sterowane Dyskiem  Maly wlot powietrza , duzy Wlot powietrza ,  chlodzenie Wodne +  Kolo Zamachowe.

 ...Silnik o pojemnosci  2 ccm -niebieska Glowica   , Silnik 2,5 ccm - czarna Glowica     a    niektore mozna bylo wyposazyc w Dwuczesciowy  Kolpak  ...Silniki roznily sie tez Piastami Smigla ( 2 rodzaje )

Robilo to wszystko niezly galimatias w kolekcjonowaniu JENY 2,5 !!!   ....

 

JENY  1 ccm  byly prostsze   - bylo  ich ok. 4 rodzaje    !  (roznice w Glowicach + Glowica Wodna + kolo zamachowe + 2 rozne Piasty smigla)

OSTATNIE  Jeny tez chyba   byly ze 3 rozne rodzaje (czarna ewentualnie czerwona Glowica + ew.stary zestaw cylinder-tlok-glowica ... )

 

brrrr ....to chyba wszystko   - jezeli ktos wie cos o innych werjach , niech pisze  ...

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U-Boot wymiata, dla mnie wciąż w sferze marzeń. Ale trafię na swojego kiedyś :) 

 

  

4 godziny temu, Janeczek napisał:

...najbardziej znany Typ   silnika Jena to ten trzeci od lewej ...tego bylo tez kilka jak nie kilkanascie  podtypow !  - krotki  wal korbowy , dlugi wal , dlugi wal z plastikowym czarnym Dystansem , mala Glowica  ,  duza Glowica chlodzaca,   rozrzad ssania  Membranowy  , ssanie sterowane Dyskiem  Maly wlot powietrza , duzy Wlot powietrza ,  chlodzenie Wodne +  Kolo Zamachowe.

 ...Silnik o pojemnosci  2 ccm -niebieska Glowica   , Silnik 2,5 ccm - czarna Glowica     a    niektore mozna bylo wyposazyc w Dwuczesciowy  Kolpak  ...Silniki roznily sie tez Piastami Smigla ( 2 rodzaje )

Robilo to wszystko niezly galimatias w kolekcjonowaniu JENY 2,5 !!!   ....

 

JENY  1 ccm  byly prostsze   - bylo  ich ok. 4 rodzaje    !  (roznice w Glowicach + Glowica Wodna + kolo zamachowe + 2 rozne Piasty smigla)

OSTATNIE  Jeny tez chyba   byly ze 3 rozne rodzaje (czarna ewentualnie czerwona Glowica + ew.stary zestaw cylinder-tlok-glowica ... )

 

brrrr ....to chyba wszystko   - jezeli ktos wie cos o innych werjach , niech pisze  ...

 


I jeszcze wersja RC:


image.thumb.jpeg.84ab5e2c317e1a78d6c93e30cad188e0.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedziłeś mnie 🙂

Ale były jeszcze te z napisem VEB Carl Zeiss Jena na karterach i to zarówno z głowicą przykręcaną trzema śrubami, jak i późniejsze wersje z obtoczonymi konsolkami i głowicą nakręcaną na tuleję...Te były jeszcze numerowane, Jeny DDR już nie. Oryginalne śmigła oczywiście lewe, a do U-Boot'a chyba nawet aluminiowe były.

No i wspomniany silniczek z gaźnikiem wielozakresowym.

A jeszcze jako ciekawostkę można napisać, że oryginalne świece Jeny miały szklany izolator i były dostępne z gwintem M6 oraz 1/4 cala.

24557492-3A81-4BF3-B762-59AAC062DE64.jpeg

3E55AA93-D99F-4C64-A3E0-EFE1D4201500.jpeg

D8AB8026-A527-4769-8B18-8F22E8EDB759.jpeg

Świece Jena.jpg

 

https://www.ebay.com/itm/295782388649

 

Marcin tu do nabycia w dobrej cenie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak Pawel , zapomnialem o  Zarowych   i JENACH  RC   !   obtoczonych Konsolkach mocowania Glowicy  itd . jakby to wszystko wymieszac to mozna byloby uzyskac ze sto  Hybryd  !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jena 2,5  wodna, Jena 1, Jena 1 Zeiss.Dodatkowo Jena 2,5 z dorobioną przesłoną wydechu sprzężoną z przepustnicą. Plany tej modyfikacji były opublikowane w "Modelarzu". 

IMG_20240318_133555.jpg

IMG_20240318_133706.jpg

IMG_20240318_133718.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Paweł Prauss napisał:

Wyprzedziłeś mnie 🙂

Ale były jeszcze te z napisem VEB Carl Zeiss Jena na karterach i to zarówno z głowicą przykręcaną trzema śrubami, jak i późniejsze wersje z obtoczonymi konsolkami i głowicą nakręcaną na tuleję...Te były jeszcze numerowane, Jeny DDR już nie. Oryginalne śmigła oczywiście lewe, a do U-Boot'a chyba nawet aluminiowe były.

No i wspomniany silniczek z gaźnikiem wielozakresowym.

A jeszcze jako ciekawostkę można napisać, że oryginalne świece Jeny miały szklany izolator i były dostępne z gwintem M6 oraz 1/4 cala.

24557492-3A81-4BF3-B762-59AAC062DE64.jpeg

3E55AA93-D99F-4C64-A3E0-EFE1D4201500.jpeg

D8AB8026-A527-4769-8B18-8F22E8EDB759.jpeg

Świece Jena.jpg

 

https://www.ebay.com/itm/295782388649

 

Marcin tu do nabycia w dobrej cenie.


Cena faktycznie niezła za te świece. Moje żarowe Jeny mają świece, nie potrzebuję mnożyć bytów. Ale jak ktoś potrzebuje, to mogę kupić.

 

Nikt nie pokazał, to wrzucę jeszcze wersję tych VEB z membraną.

DSC_6557.thumb.JPG.52d8ea127d89c8241ff92bf2d947d6ee.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcinie ,   " tego kwiata jest pol Swiata  !  "  ....  a te  dwa na Foto to najmocniejsze  z tej calej tej "bandy"  ! 

...mialy inne Membrany niz standartowe Jeny  - Centralne -  tak jak Nasze Jaskolki  ... ( pasujace do Jaskolek ).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Janeczek napisał:

Tak Marcinie ,   " tego kwiata jest pol Swiata  !  "  ....  a te  dwa na Foto to najmocniejsze  z tej calej tej "bandy"  ! 

...mialy inne Membrany niz standartowe Jeny  - Centralne -  tak jak Nasze Jaskolki  ... ( pasujace do Jaskolek ).


A tego, że te membranowce były najmocniejsze, to nie wiedziałem:) O tych pasujących membranach do naszych Jaskółek mówił też, zdaje się, JacekD. Bardzo ciekawa informacja :)

 

 

  

W dniu 18.03.2024 o 13:35, paweln7 napisał:

Fajne te jeny miałem samopała z niebieską głowicą , a teraz mam taką 37cm3

DSC00594.thumb.JPG.982538d01c6bfa0ed4102546e8de6600.JPG

 

😁😁😁



Śliczna gwiazdka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te dwie  Twoje  Jeny 2,5 ccm z centralna okragla Membrana  osiagaly najwieksza moc  !  ...ostatnio dokupilem do kolekcji pare Swiec Membran  - Swiece oczywiscie ze szklana ceramika do ogladania jakosci spalania w cylindrze  a Membrane wsadzilem do Jaskolki - z tad wiem ze pasuja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,zgadza sie  !    to jest orginal produkowany Cut-Away   (prawdopodobnie z odpadow)    przez Firme Jena .

...jest jeszcze wiele rzeczy o ktorych my pewnie o tej Firmie  nie wiemy ...

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.