Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Paweł Prauss napisał:

Za ten zestaw cena była bardzo dobra😁

właśnie dziś do mnie dotarł, jak sprzedam dołączone do motorka  świece to będę miał go za darmo😁

Panowie Jarkowie dziękuję Wam za pomoc👍

 A to mnie cieszy.

Pawle, az Jarka musiales zatrudniac, zeby Tobie ten motorek kupil? Jakbys od razu napisal, ze jestes zainteresowany, tez bym to zalatwil. Po prostej drodze by bylo. 🙂

Kto wie, moze udaloby sie jeszcze odrobinke uhandlowac. Nie zawsze sie udaje, ale zawsze warto sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mr.jaro napisał:

 A to mnie cieszy.

Pawle, az Jarka musiales zatrudniac, zeby Tobie ten motorek kupil? Jakbys od razu napisal, ze jestes zainteresowany, tez bym to zalatwil. Po prostej drodze by bylo. 🙂

Kto wie, moze udaloby sie jeszcze odrobinke uhandlowac. Nie zawsze sie udaje, ale zawsze warto sprobowac.

Jarek z Malmö pomógł mi już dziesiątki razy przy zakupach silnikowych w Niemczech, Szwecji, Austrii, Szwajcarii czy Norwegii, nawet nie pomyślałem żeby Ciebie angażować, dziękuję za dobre chęci i pozdrawiam 🙂

p.s.

I tym razem udało się utargować parę €...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.03.2024 o 04:12, AndrzejC napisał:

Na taki silniczek trafiłem.

Coś tam o nim wiem.  Na pewno został wykonany na Ukrainie.

Ale może ktoś wie więcej?

A.C.

silnki ukr.jpg

silnik ukr 2.jpg


To Krasnorudskij 60. Został zaprojektowany do makiety na uwięzi An-14, którą Kramarenko wygrał Mistrzostwa Świata w Lakehurst (USA) w 1974r. Mam ten silnik -  jeden z pięciu, które powstały na te mistrzostwa. Według notatki jaką dostałem wraz z silnikiem, silnik latał w zwycięskim modelu. Inny z tych pięciu pojechał do Japonii, gdzie go skopiowano i produkowano pod marką Hiness Arrow 60.
https://sceptreflight.com/Model Engine Tests/Krasnorutskij 60.html
https://modelenginenews.org/drj/hiness_arrow.html
 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też bym powalczył, ale wiem,że przegram, więc walczył nie będę.

Ale

2 godziny temu, jarek996 napisał:

No to, to jest DZIELO SZTUKI, a nie jakies zielone "kompresory" !

 No i znów mamy z Kol. Jarkiem temat:

Jak ja rozumiem i wg mojej wiedzy to te jakieś zielone kompresory, to to są najmocniejsze silniki jakie w ogóle zostały stworzone przez ludzi myślących. I TO JEST DZIEŁO SZTUKI SILNIKOWEJ

Jakich byś,  Kol.Jarek porównań nie zastosował, to ten "zielony  kompresor" bije wszystkie silniki spalinowe na głowę i nie tylko modelarskie pod każdym względem.

I stało to się w małej rodzinnej firmie, która zaczynała praktycznie od zera. Bez zaplecza ośrodków konstrukcyjnych, bez wielkiej kasy na badania, stało to się na powierzchni kilku garaży na wynajmowanym terenie. .

I mamy właśnie ten zielony "kompresor", który powstał z serca, i na podstawie wiedzy i doświadczeń zawodników. Nie ukrywam, że także mam swój mały wkład w ten rozwój...

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, nie interesuje mnie GDZIE powstaja Twoje kompresory.

Nie porownuj nawet piekna TEGO silnika, z Twoimi "zielonymi" cudakami.

To jak porownywanie moich piw z Twoimi

 

No i wrzucam Cie do ignorowanych, bo robisz sie bardzo namolny ze swoimi postami. 

Musze sobie od Ciebie odpoczac. 

Nie odpisuj wiec na moje posty, bo dla mnie nie jestes widoczny. 

 

 

Godzinę temu, Paweł Prauss napisał:

Walcz bo warto

 Warto powiadasz? Wygram i pewnie pozniej Tobie oddam w przyplywie milosci 😂

Ile polozyc???

 

 

 

Mam juz potencjalnego kupca (jak jeszcze zyje) 😉

 

 

 

 

Jaures Garofali - The Miniature Engineering Craftsmanship Museum

 

Motor SUPERTIGRE G. 29 Fueribordo Mk. 2 (rojobcn.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jarek996 napisał:

Andrzej, nie interesuje mnie GDZIE powstaja Twoje kompresory.

Nie porownuj nawet piekna TEGO silnika, z Twoimi "zielonymi" cudakami.

To jak porownywanie moich piw z Twoimi

 

 

 Warto powiadasz? Wygram i pewnie pozniej Tobie oddam w przyplywie milosci 😂

Ile polozyc???

Wziął bym, ale pójdzie za duże pieniądze...Nawet nie wiem ile SK  korona stoi.

Ale na nasze pieniądze  zapłacę max 400zł.

Za to obiecuję relację z konserwacji jak zostanę posiadaczem.

Ty sobie Jarek imaginuj, ile pracy twórczej przez te kilkadziesiąt lat zostało włożone w rozwój firmy CMB.

I tu należy się SZACUN, niezależnie od tego co np Ty, Tobie podobni myślicie o  o tych zielonych "kompresorach".

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jarek996 napisał:

No to, to jest DZIELO SZTUKI, a nie jakies zielone "kompresory" !

Sam nie wiem, czy nie powalcze 😉 

Fajna robota, doprowadzic to do porzadku.

 

Utombordare Supertigre micromeccanica | Köp på Tradera (625677331)

 

558232157_d7177f7f-c270-47e5-a824-6f2cf6b904a9.jpg


Ale co zrobisz jak wygrasz? Będziesz trzymał u przystojnej sąsiadki, tak jak Ci radziłem? ;)
To bardzo poszukiwany silnik. Kilka lat temu podszedł taki za ok $600, o ile dobrze pamiętam, na ebayu. Był w lepszym stanie co prawda, ale to rzadkość niezwykłej urody. 

 

 

W dniu 7.03.2024 o 17:46, MASK napisał:


To Krasnorudskij 60. Został zaprojektowany do makiety na uwięzi An-14, którą Kramarenko wygrał Mistrzostwa Świata w Lakehurst (USA) w 1974r. Mam ten silnik -  jeden z pięciu, które powstały właśnie na te mistrzostwa. Według notatki jaką dostałem wraz z silnikiem, silnik latał w zwycięskim modelu. Inny z tych pięciu pojechał do Japonii, gdzie go skopiowano i produkowano pod marką Hiness Arrow 60.
https://sceptreflight.com/Model Engine Tests/Krasnorutskij 60.html
https://modelenginenews.org/drj/hiness_arrow.html
 


Nie lubię sam siebie cytować, ale dodam, że jak mi który wytoczy piastę (bo nie ma), to go nawet odpalę, nagram i tu wrzucę (rysunek piasty z wymiarami prześlę) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz Marcin na PW

10 godzin temu, AndrzejC napisał:

Wziął bym, ale pójdzie za duże pieniądze...Nawet nie wiem ile SK  korona stoi.

Ale na nasze pieniądze  zapłacę max 400zł.

Za to obiecuję relację z konserwacji jak zostanę posiadaczem.

Ty sobie Jarek imaginuj, ile pracy twórczej przez te kilkadziesiąt lat zostało włożone w rozwój firmy CMB.

I tu należy się SZACUN, niezależnie od tego co np Ty, Tobie podobni myślicie o  o tych zielonych "kompresorach".

A.C.

400 zł no weź że się Andrzej nawet nie kompromituj...

Jarek walcz bo naprawdę warto!!!

Taki motorek pojawia się raz na kilka lat.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MASK napisał:

Ale co zrobisz jak wygrasz?

 

No a mozesz zdradzic, co TY robisz ze swoimi, poza ich "maniem"? Jesli jeszcze cos innego, to napisz nam na forum, moze tez to porobie 😉

Ja naciesze sie tym, ze inni nie maja, bo o to chyba w tym paskudnym sporcie (kolekcjonerstwie) chodzi?

Miec cos, czego nie maja inni 😉

 

Na 100% go "doprowadze", a pozniej zobaczymy (jesli wygram, bo do ostatniej kropli krwi, to nie bede walczyl).

Polezy na polce ( mam taka fajna na swoim kompem, wiec bede mogl na niego czesto patrzec) i pozniej do ludzi. 

Czasem po prostu CHCE sie cos miec (chocby na chwile). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Prauss napisał:

400 zł no weź że się Andrzej nawet nie kompromituj...

Ja wiem, że to jest silnikowy rarytasik, ale założyłem sobie że na zakupy silnikowe do mojej kolekcji mogę wydać max 100€, a i to bardzo rzadko.

Więc to wg mnie to nie jest kompromitacja. Raczej zdrowy rozsądek.

Inaczej wydałbym majątek, gdyż jest wiele silników, które chciałbym mieć:)

Moje zbieranie motorków polega raczej na szukaniu okazji i to się często udaje.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jarek996 napisał:

 

No a mozesz zdradzic, co TY robisz ze swoimi, poza ich "maniem"? Jesli jeszcze cos innego, to napisz nam na forum, moze tez to porobie 😉

(...)

 


No mam je sobie i się nimi cieszę. Ale ja nigdy się nie zapierałem, że: cyt. "żadnych wodnych w moim domu!", koniec cytatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.