Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem: Rozejm, ale jeżeli nie, to zrozum, u nas tzw dzwony to jest zło, ale nieuniknione, bo się zdarza. Ale przede wszystkim liczy się walka od pierwszej do ostatniej sekundy wyścigu. Przy najlepszych wyścigach pośród zawodników najlepszych liczy się ostra walka. I płyniesz po to, żeby wygrać  I to jest sentencja , A Twoje walnięcie z prędkością 250 km w trawnik jest i owszem spektakularne. I co z tego? Najwyżej publika, jeżeli jest krzyknie "WOW"! I nawet klaśnie w łapki. Miałeś samolocik i już nie masz. I tyle.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj i tu żebyś się nie pomylił .. wielu moich kolegów latających dobrze próbowało popłynąć co prawda alektrykiem

ale szybkim i po

otwarciu gazu nagle jezioro małe i jak Ty możesz tym

k.. pływać ..  latać latałem kupę lat i pamietam emocje jakie temu towarzyszyły w aeroklubie bydgoskim czy na zboczu w starogrodzie .. ale jak  pierwszy raz mono 2 odjechało spod pomostu to …zostałem przy pływaniu . Łódki to poligon dla techniki , dorabianie części , śruby wały , ja tego w latających nie odnalazłem ale nigdy ich nie krytykuje bo sam się wychowałem w aeroklubie . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mike217 napisał:

Oj i tu żebyś się nie pomylił .. wielu moich kolegów latających dobrze próbowało popłynąć co prawda alektrykiem

ale szybkim i po

otwarciu gazu nagle jezioro małe i jak Ty możesz tym

k.. pływać ..  latać latałem kupę lat i pamietam emocje jakie temu towarzyszyły w aeroklubie bydgoskim czy na zboczu w starogrodzie .. ale jak  pierwszy raz mono 2 odjechało spod pomostu to …zostałem przy pływaniu . Łódki to poligon dla techniki , dorabianie części , śruby wały , ja tego w latających nie odnalazłem ale nigdy ich nie krytykuje bo sam się wychowałem w aeroklubie . 

 

Ja ABSOLUTNIE nie krytykuje!!! Pisalem wielokrotnie, zeby kazdy czerpal zabawe z tego co go pociaga.

Ale NIE wierze, ze mozna porownac start samolotu, ze startem lodki.

To jednak TYLKO lodka! Jak cos "nie teges" to ujmujesz gazu, a w lataniu sam wiesz jak jest 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mike217 napisał:

Łódki to poligon dla techniki , dorabianie części , śruby wały , ja tego w latających nie odnalazłem ale nigdy ich nie krytykuje bo sam się wychowałem w aeroklubie . 

 

Szkoda, że skasowano klasy IC-8MT Standard i Open. W innych klasach wyjmujesz z pudełka jakiegoś X-Ray'a, Mugen'a, Serpenta czy inne Tekno, Kyosho, Ofne i się ścigasz. We wspomnianych przeze mnie klasach trzeba było się nieźle nakombinować nad modelem żeby dobrze jeździły. Własne ramy, modyfikacje zawieszenia, modyfikacje napędu... Hybrydy zbudowane z części różnych marek. Ehh... Działo się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Prauss napisał:

Możesz podać link?

I oby nie był za jakieś chore pieniądze

 

Na eBay sa, ale drugi warunek raczej nie do spelnienia, bo wlasnie za chore pieniadze.

Kilka ofert z... Kazachstanu. Diabli wiedza, co sie za tym kryje. Najwyrazniej placi sie za legende.

Milosc, jak wiadomo, zazwyczaj kosztowna jest. 🙂

https://www.ebay.at/itm/125788940423?hash=item1d499ae887:g:ge0AAOSwlTpj-Oxv

https://www.ebay.at/itm/126114267963?hash=item1d5cff033b:g:RVcAAOSwmURlFZ6E

https://www.ebay.at/itm/115911369625?hash=item1afcdb2399:g:n-IAAOSwpj1k~JHb

Choc z drugiej strony, chyba bardziej podejrzane bylyby zbyt niskie ceny.

 

A, jeszcze jeden od wczoraj, nowy, na niemieckim forum za 310,-. Czy to tez chora cena, niechaj decyduja zainteresowani.

Ale bezposredni link (https://www.rc-network.de/threads/rarität-neuer-rossi-r15-speedmotor.11990982/) nie chce funkcjonowac. Trzeba link z nawiasu skopioewac do browsera, wowczas powinno pojsc. Ja tam nie jestem zarejestrowany, wiec to moze byc przyczyna problemow z linkiem.

Fotke wstawiam:

 

image.png.0f743eca11dd0725ea19123724fbc4fa.png

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onego czasu gdzieś tak w latach 80-tych ubiegłego wieku, używało się "Pikusia" i  to dość intensywnie.

Piękny motorek. Zwłaszcza gaźnik od PICCO 90 jest bardzo dobry.

Ale sam silnik za delikatny był do katowania w FSR.

Owszem osiągi miał, ale miał słaby punkt. Łożysko igiełkowe w plastikowym wianuszku  na czopie korbowym. Co chwilę się rozlatywało.  Pamiętam, że wymieniałem je po każdym treningu, czy przed każdymi zawodamiMam tych łożysk jeszcze ze 20 sztuk, Dałem za nie jakieś astronomiczne pieniądze. Kupił mi je w Szwecji jeden kolega, bo u nas wtedy deficyt był.

Mam do tego motorka wszystkie "flaki", ale nie mam karteru. Zaginął w pomroce dziejów.

Musiałem któremuś pożyczyć na wieczne nieoddanie.

Mam za to dwie  porządne tuleje z tłokami lepszymi, niż oryginalne.

Później startowałem na OPS 90 z czarną głowicą ( mam do tej pory i całe pudełko części zapasowych).Ten OPS stoi aktualnie u mnie na półce.

 

Już w tamtych czasach kombinowaliśmy z osiągami. Tłoki zrobił dla mnie ŚP MISTRZ Gienadij Kalistratow.

Chrom został położony na Białorusi. Do tej pory z resztą korzystam z ich usług.

A.C.

 

 

tuleje Picco 90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawca silnikow zdecydowanie nie jestem, ale ten Rossi R15 przypomina mi sowieckiego SCTKAM 2.5 z tylnym wydechem i rura rezonansowa. Ponad trzydziesci lat wczesniej takiego (mowie o tym sowieckim, nie o Rossi) posiadalem i chyba nawet w stanie nieuzywanym zachowal sie do dzisiaj u mojego syna. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PICCO 90 , LOK sprowadził na początku lat 90 .Fajny motorek , łożysko igłowe na stopie korbowodu trzeba było od razu wywalić i włożyć same igły ,ja je kupowałem w ALBECO i było ok . Teraz w 27 także tak robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, symon5 napisał:

PICCO 90 , LOK sprowadził na początku lat 90 .Fajny motorek , łożysko igłowe na stopie korbowodu trzeba było od razu wywalić i włożyć same igły ,ja je kupowałem w ALBECO i było ok . Teraz w 27 także tak robię

Marek, widać miałeś szczęście, że Ci się nie rozleciał... Jak też tak zrobiłem włożyłem igiełki, i na dzień dobry zatarłem korbowód, na szczęście czop na wale  jakimś cudem ocalał.

To nie do końca da się zrobić z tą zamianą. Średnice w silniku są dobierane pod konkretne łożyska. I jak dasz igiełki, to możesz nie utrafić z luzem  między nimi, i to jest jeszcze gorzej. Ja wymieniałem łożyska co zawody i jakoś to działało.  Pływałem na PICCO dość długo było parę defektów między innym właśnie zatarte tłoki. Stąd mam w  nowe tłoki i nowy chrom na tulejach. I na pewno ten zestaw jest lepszy od fabrycznego.

Te silniki były sprowadzane jeszcze w latach osiemdziesiątych,. później były OPSy. Mam gdzieś kwit odbioru tego motorka z dokładną datą. Stąd wiem.

A.C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, d9Jacek napisał:

odwrotnie Jarku...to ten CSTKAM 2,5 przypomina Rossi 2,5 Normale

Właśnie. Pamiętam z końca lat 70-tych artykuł w brytyjskim Aero Modeller poświęcony jednemu zczołowych wówczas zawodników w F1C E.Verbickiemu. Napisano o nim m.in. : ".....modele robi sam, samowyzwalacze robi sam, silniki robi sam. No tak, ale w Związku Radzieckim zimy są długie." Rosjanie slkopiowali po prostu Rossi 15 i używała go wówczas wyczynowa czołówka ZSRR m.in. wspomniany Verbitski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej kategorii sportu modelarskiego byli fachowcy mistrzowie. którzy ciągnęli kategorię do przodu.

W Polsce w F1C Był wtedy ŚP Jan Ochman, Tadeusz Piątek i paru innych. To była ELITA. Wspominam nasze rozmowy z tamtych czasów z Janem Ochmanem. Pomimo, że daleki jestem od samolocików, to dokładnie wiem, kto to jest  Wierbicki.

Tak jak wielu polskich modelarzy niewiele wie o łódkach, ale wielu wie, kto to był KALISTRATOW.

Ci ludzie weszli na stałe do historii modelarstwa. Teraz po prawej stornie Bugu  zostało paru starych fachowców, choć już nie Rosjan, bo ci totalnie zeszli na psy i teraz  ruscy, to druga liga ( przynajmniej w łódkach FSR V..).

A.C.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.01.2024 o 09:07, mr.jaro napisał:

A, jeszcze jeden od wczoraj, nowy, na niemieckim forum.

 

image.png.0f743eca11dd0725ea19123724fbc4fa.png

 

Za ten zestaw cena była bardzo dobra😁

właśnie dziś do mnie dotarł, jak sprzedam dołączone do motorka  świece to będę miał go za darmo😁

Panowie Jarkowie dziękuję Wam za pomoc👍

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.