Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.12.2022 o 09:54, d9Jacek napisał:

dokładnie tak ,  przerywacz podobny do tego jaki był stosowany w Felgiblu czy Eisfeldzie.Poszukam w moich dokumentacjach( powinienem  miec) i zamieszczę


Przypominam się Jacku :)

Taka ciekawostka w starej gazecie:
766752984_Jena10.JPG.daf3080a6bdce90e7be58f6c66b801b9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam foty 😁

cala trójka razem

39DDB6E5-1501-4F88-8BF2-E006B10D2496.thumb.jpeg.805dfdc95ab712e27782afc423e86104.jpeg
różnice widoczne na pierwszy rzut oka😏

E527B0AE-6110-4393-BF3A-047FB6A186E3.thumb.jpeg.ca0baf6c57c2e91905be758130734989.jpeg

i coś specjalnie dla Ciebie Jarku😜

A5790D81-BCAA-4337-A521-E8D0576709DC.jpeg

EAB33721-C6DC-4961-896F-59E9224C2350.jpeg

11A7C38A-29CD-43A0-9E2A-508C06B16CF5.jpeg
zauważyłem Marcinie, że Twój ma okno wydechowe podzielone na 3 części, mój ABC ma dwie, natomiast te pierścieniowe mają ich aż 5 🤔

Marcin ten Twój ma deflektor na tłoku?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Prauss napisał:

zauważyłem Marcinie, że Twój ma okno wydechowe podzielone na 3 części, mój ABC ma dwie, natomiast te pierścieniowe mają ich aż 5 🤔

Marcin ten Twój ma deflektor na tłoku?

 

Deflektor jest. Były jeszcze R 60 z czarnymi głowicami, był do wzięcia w tej samej cenie co ten mój (od tego samego sprzedawcy). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka, po długiej nieobecności, ale mam nadzieję wrócić do żywych :). Ciężki był okres, bo różne inne zajęcia (nowe hobby w które bardzo wsiąknąłem przez pewną Mazdę) i takie tam, ale nie zapominałem o modelarstwie, a w międzyczasie moja zbieranina motorków nieco się powiększyła. 


Tak więc pochwalę się najnowszym nabytkiem, za którego dałem sporo kasy, ale nie mogłem się powstrzymać , szczególnie, że mam też plan/marzenie na ten rok, czyli kupić sobie auto z takim motorkiem - tylko dużym ;). Niestety musi poczekać na poprzednie silniki do odpalenia, ale ten też zostanie wyczyszczony  (bo oczywiście muszę do środka zajrzeć :D) i przepalony :).

Marzyłem długi czas o tym, no ale w końcu mam :D:

IMG-20221216-171601.jpg

IMG-20221216-171628.jpg

I mam nadzieję wrócę do Was już bardziej regularnie, a silniki które miałem rozgrzebane ogarnę i odpalę, nowe nabytki z "międzyczasu" też i wszystko postaram się pokazać jak zwykle.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Granacik napisał:

Nooo Paniee... Wspaniały nabytek. Gratuluję. Sam bym chciał mieć go w swojej kolekcji. Zazdraszczam. :)


Dzięki, kiedyś Ci się pewnie trafi, mi też dość niespodziewanie wyskoczył ;).
 

 

1 godzinę temu, d9Jacek napisał:

czy tez Mazda?

Zgadza się :). Co prawda ideałem jest dla mnie RX-7 FD - to znaczy po prostu jest to chyba jedno z najbardziej podobających mi się optycznie aut, ale ich ceny są już niestety kosmiczne. Więc celował będę w RX-8, które też mi się podoba, kręci się pięknie, prowadzi dobrze i ma sporo mocy, a jeszcze są w zasięgu. Oczywiście wiem jak to z tymi silnikami jest, ale jeśli kupię, to z pełną świadomością i zwyczajnie z wiedzą, że może być potrzebny remont prędzej czy później mimo lania oleju 2T do baku ;). No i cóż, MX-5 mnie tylko zachęca do kolejnej Mazdy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Wankel ! ... no i jeszcze  pierwsza wersja !  rzadziej spotykana  ...Ja bym go nie rozbieral ,tylko wymyl z zewnatrz -widac ze za duzo nie pracowal ... 

Tez jestem Fanem Mazdy ...Mazda po dluzszej przerwie znowu wypuscila samochod z silnikiem Wankla  :  to jest MX -30 R-EV    Hybryda   -  bardzo ciekawe  Autko ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.