Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

pytanie do Kolegów...co to za silnik ?...brak znaków szczególnych

pojemnośc 2,5 cc. produkcja prawdopodobnie DDR

 

update...znalazłem u Adriana, to jest Dremo 2,5 cc G, jednak w opisie by J. Dunkin jest błąd- silnik jest na dwóch łozyskach kulkowych SKF

ADR-09A.jpg

 

 

HPIM3265.JPG

HPIM3266.JPG

HPIM3267.JPG

HPIM3269.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, d9Jacek napisał:

(...) w opisie by J. Dunkin jest błąd- silnik jest na dwóch łozyskach kulkowych SKF

 

 

Skąd wiesz?
 

7 godzin temu, jarek996 napisał:

 

Boje sie napisac ile bym chcial 😂 

Dawaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, d9Jacek napisał:

J.Dunkin napisał "plain bearings", wg mojej wiedzy  to sa łozyska ślizgowe. A wg tego  co mam i widzę  to siedzą tam dwa łozyska kulkowe SKF. Stąd tez i moja wiedza


Jacku, jest sporo przykładów silnikow produkowanych w wersji PB i BB na bazie tych samych odlewów: Fox, PAW, Irvine a nawet Enya. Na zdjęciach wyglądają identycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MASK napisał:

Na zdjęciach wyglądają identycznie.

Marcinie, absolutnie sie z toba zgadzam , ale  szanując J.Dunkina i to co zrobił mam jednocześnie sporo zastrzeżeń  do przekazywanych przez niego informacji na temat silników. Szczególnie  jeżeli chodzi o silniki z dawnego Bloku Wschodniego. J.Dunkin w swojej informacji na temat tego silnika nie podał ,że wystepowały dwie wersje PB i BB. Znalazłem info na temat Drenkhahna i jego silników. Jezeli będzie zainteresowanie to wkleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto ostatnie szwedzkie nabytki naszego Pawla.

Pawel jest w drodze do Mekki silnikow modelarskich. Jak wroci i ochlonie, to pewnie zda relacje fotograficzno-filmowa. Dobrze, ze bedzie mogl cos o tej wyprawie napisac, bo na 100% przez miesiac z wrazenia nie bedzie mogl NIC powiedziec 😂

 

 

 

 

IMG_2491[1].JPG

  • Haha 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek 13.30 

Bylem przed chwila w kontakcie z Pawlem i Kamilem (choc akurat z nim bylko brak jakiegokolwiek kontaktu 😂). Zebyscie widzieli kolor Pawla uszu !!!!

Jest tak podniecony, ze az PLONIE na calej twarzy. I to nie przez zadne panienki lekkich (i ciezkich) obyczajow.

Kamil to w ogole chodzi w kolko i nawet nie reaguje jak sie go o cos pytam.

Jak jutro wroca, to Wam opisza sami swoje niemieckie przygody.

Ja w kazdym razie podniecam sie razem z nimi. 

Czwartek 15.15

Pawel zostal NAJWIEKSZYM kolekcjonerem na sw.....

OK, moze nie na swiecie, ale na 100% w calej EURAZJI, czyli wszedzie tam, gdzie moge ladem dojechac rowerem 🤣

Czwartek 15.20 Jestem (prawdopodobnie) najwiekszym kolekcjonerem silnikow ENYA 4C (moze k....a nawet na swiecie) 😂

 

Milo bylo rowniez uslyszec kilka dni temu od Pawla, ze jego kolekcja (do dzisiaj do 8.00) , rozwijala sie preznie rowniez dzieki mnie!  Marcin (MASK) oczywiscie pomogl mu jeszcze wiecej (mnie zreszta rowniez sporo), ale okazalo sie ja jestem zaraz po Marcinie! Nawet nie zdawalem sobie sprawy, ile silnikow Pawlowi "nagailem" (bedzie dobrze ponad setka) . Szlo to z Austrii, Szecji , Danii, Norwegii, Szwajcarii , a moze i cos z Francji (marcin z kolei trzyma cale Stany w garsci). 

Wczoraj przegladalem nasza forumowa (moja i Pawla) kilkuletnia korespondecje i sie usmialem do lez.

Brzmi to mniej wiecej tak ( przez dobrych 6-7 lat):

 

JA :              Jest Drabant w Szwecji 

PAWEL:        ile ? 

JA:               150 EUR

Pawel :         Hmmm, jak z tym malym w lewym dolnym rogu, to bierz.

Ja:                kupione

 

i tak przez kilka lat 🤣🤣🤣

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem w końcu do domku 🙂 przygód było sporo, postaram się coś na temat ostatniej szalonej eskapady naskrobać więcej, ale teraz czas na śniadanie...

Narka.

W dniu 14.12.2022 o 12:06, jarek996 napisał:

Co za dzień właśnie otrzymałem te dwa :-)))

IMG_2491[1].JPG

A wcale że nie🤣🤣🤣 bo dotarły te:

:2D33D6E0-3154-4ED9-9A69-1ADED57E5908.thumb.jpeg.291e7d1bcc2bdb6f6c0b78b3db898a05.jpeg

 

zupełnie o nich zapomniałem w natłoku wrażeń ostatnich dni 😁

Okazja na zagadkę, co to za jeden - ten bez napisów?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.