Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, d9Jacek napisał:

"reconditoned"?

Czyli "odnowiony" jak mniemam.

A wracając do głównego pytania Pawła-nie znam kompletnie zasady działania i nie wiem dokładnie czy tak to się fachowo nazywa,ale być może chodzi o "rozrząd dyskowy" czy też ssanie dyskowe?Wydaje mi się ,że kiedyś spotkałem się z takim określeniem w przypadku silników Webra,nie wiem tylko czy akurat z tą wersją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak Paweł napisał, że nic z powyższego też chciałem napisać, że może kręci się w drugą stronę przez to "R", tylko jednocześnie przez to mi to nie pasuje, w końcu standardowo silniki kręcą się w prawo :). Chyba, że ktoś uznawał, że patrzy się od przodu i tak sobie oznaczył np. w dwusilnikowym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Granacik napisał:

A nie prościej dać do normalnego silnika "lewe" śmigło

Błażej,

prościej, ale  kto komu zabroni pokombinować 

Na początku lat 80-tych  jeden z kolegów zaczął robić  'odwrotne" wały do WEBRY 61....Po co i na co? ano żeby silniki wstawione do reduktorów kręciły się we własciwą stronę.. Bo modne były wtedy reduktory,  wynikło to  z przepisów FAI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Granacik napisał:

Znaczy co? Kierunek obrotów śmigła był ustalony przepisami i zastosowanie reduktora wymagało zmiany kierunku obotów wału? Czy był kłopot z dostępem do lewy

27 minut temu, Granacik napisał:

Czy był kłopot z dostępem do lewych śmigieł? Poważnie pytam. :)

ch śmigieł? Poważnie pytam. :)

nie,

zgodnie z przepisami FAI maksymalna pojemnośc skokowa silnika  to 10 cc

zastosowanie reduktora pozwalało obciązyc silnik większym smigłem , po zredukowaniu obrotów,  większe śmigło -większa  sprawnośc - w makietach to było stosowane.F4C

mam taki reduktor pod ST 61

nie wiem czy był , niewykluczone ,że tak   do tych  o dużej srednicy napewno . Wielu makieciarzy robiło smigła sami sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.