Skocz do zawartości

Spitfire GWS spaliniak


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pytanie : Czy do OS10LA mozna zastosowac smiglo np 8x6 lub 9x5?

 

Elektron - czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Czemu do 10La (czyli 1.8cm3) chcesz stosować większe śmigła niż podałem? Śmigła które podałeś stosuje sie do silników 3.5cm3 a nawet 4cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

zakłocenia sa zazwyczaj najczestszym wytlumaczeniem kraksy :) elektron, na pocieszenie ze to pewnie nie byly zaklocenia moge Ci powiedziec ze kiedys wystartowalem moim byłym Staudacherem ze wsunieta antena nadajnika. Przelecialem ok. 100m na wznoszeniu i zaczynalem zakrecac gdy model rzucilo raz na jedne raz na drugie skrzydlo. Wtedy zorientowalem sie ze cos jest nie tak, szybki ruch reka i antena na wierzchu :) ale pikawa zaczela walic :) Model byl juz naprawde dosc daleko ode mnie, a nadajnik to była Sanwa VG6000, i po tym stwierdzam ze zasieg miala naprawde bardzo dobry :lol:

 

Wrzuc filmik to pomozemy ocenic przyczyne tej katastrofy lotniczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk zrzucee film to wstawie :P

 

Japim : Potrafie czytac uwierz :) Tylko zapomnialem o tym co mowiles :)- moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina :P

 

Spitfire zostal wysposazony w ozdoby kolpaczek i sklejone smiglo i zasiadl na lozy honorowej pod lampa :P

 

Obecnie chyba nici z latania :(

 

Szukam jakiegos gotowego extrima (tak tylko aby wlozyc wyposazenie) wiec jak by ktos chcial sie pozbyc maszyny to sie dagadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk zrzucee film to wstawie :P

Szukam jakiegos gotowego extrima (tak tylko aby wlozyc wyposazenie) wiec jak by ktos chcial sie pozbyc maszyny to sie dagadamy :)

 

 

No toś się spóźnił bo w niedzielę skończyła się aukcja mojego :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=288732067

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym raczej postawił na wagę. Modele GWS same z siebie latają bez zarzutów. Tak więc waga (lub za mała prędkość) wydaje się być jedyną przyczyną takiego zachowania.

 

Przekreślanie modelu już teraz (po pierwszych niepowodzeniach) wydaje się być trochę przesadą. Sprawdź wszystko jeszcze raz i daj mu kolejną szansę (może zmień napęd na elektryczny?).

 

Jaką miałeś wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert dalem modelowi 3 szanse. Za kazdym razem byla kraksa :(

 

Wina tego ze model nie chce latac jest waga. Model wazy w obecnym stanie zatankowany 750g!! Z tego co wiem OS10la daje ciag ok 550g. Czyli stosunek marny.

 

Model ten juz jest na tyle latany ze styro juz jest bardzo mikkie. I raczej nie ma sensu juz tego modelu ulatniac.

 

Modele GWSa sa na tyle tanie ze moge sie pokusic o nowy tylko nie wiem czy jest sens.... Cisno w tym kadlubie jest jezeli chodzi o prowadzenie przewodow paliwowych i temperatrua pracy tez bardzo wysoka. Jednak GWS to raczej tylko elektryk.

 

Nie bede kupowal napedu elektrycznego bo mam 3 silniki spalinowe nie uzywane wiec lepiej kupic model (Dozbierac kase i kupic) niz ma sie sprzet marnowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyny znany mi GWS z silnikiem spalinowym to akurat mój własny Korsarz?

Spitfire, to o ile pamiętam Twój pierwszy model (albo jeden z pierwszych).

Podobnie ja miałem z F4U.

Latał ze szczotką, z bezszczotkami, ze spaliną i w końcu podarowałem go komuś z forum (ciekawe czy lata).

No weź się nie wygłupiaj i dawaj dalej z tym Spitem.

 

Formosa z pływakami ma podobne obc. jak Twój Spitfire i lata jak diabli (chyba nie muszę pokazywać starych filmów).

Prawdopodobnie masz złe śmigiełko, ale to tylko domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wymatowalem cale wyposazenie ze spita.... :(

Model zaraz po wyrzucie na maxymalnych obrotach poprostu spadal na lewe lub prawe skrzydlo. Po kraksie nawet rzucalem go z reki bez silnika w bardzo wysoka trawe i nadal to samo :(

 

Jezeli nie znajde jakiegos zamiennika na Spita (np. extrima albo cos podobnego) to powroce do niego....

 

Jutro musze naprawic aparature aby wogole myslec o czymkolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi to byś Spitfire ? jeśli nie to mam plany mustanga, model sprawdzony i lata doskonale z silnikime takim jak masz w domu. Poza tym tez nie wiem dlaczego twój Spitfire nie chce latać choć powinien, może skrzydło ma zły kąt zaklinowaniach choć nie wiem czy da sie źle zaklinować płat w modelu gws ? Ja bym jeszcze z nim się troche pomęczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten watek już od dłuższego czasu i wydaje mi się Wojtek że za szybko sie poddajesz

jak model jeszcze jest cały to trzeba próbować :P

Gorzej jest jak przy pierwszym locie poszedł w drzazgi i zbytnio za dlugo nie poleciał wtedy jest gorzej.

 

Trzymam kciuki i czekam na jakis filmik z lotów tego GWS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.