Skocz do zawartości

X8 4Km Wysokości


wiesiek_kr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Piękne tylko co do takiego lotu. Jestem pilotem i jeśli to okolice krakowa to pewnie to obszar CTR lub TMA Kraków. Zakładam ze TMA to do takiego lotu powinie byc transponder. Tak wiec obawiam sie co do legalności tego lotu. Nie pisze to żeby komuś problemy robić. Ale jak się lata samolotem lub szybowcem to nie miło by było tak się spotkać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, piszesz że powinien mieć transponder, coby zmniejszyć ryzyko spotkania z szybowcem czy samolotem. A czy szybowce tam latające mają transpondery, wydaje mi się że to raczej rzadko spotykane wyposażenie szybowca (przynajmniej u mnie w aeroklubie) A skoro lot był zgłoszony, to raczej był legalny, gdyby nie mógł lecieć to by dostał odpowiedź że np. musi spełnić dodatkowe warunki, albo w ogóle nie może polecieć

Tak mi się przynajmniej wydaje, ekspertem z dziedziny lotnictwa nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No błagam, wystarczy przeczytać parę linijek tekstu i już wszystko wiadomo.

Niesamowicie to wygląda... Jestem pod wielkim wrażeniem? Możeszmożecie mi napisać czym tak wysoko to było filmowane? To jakiś model samolotu czy heli ? Jaka aparatura ma taki zasięg?

 

15 minut na pełnym gazie 50-60 km/h. a później około 40 min swobodnego szybowana :)

 

(więc heli toto na pewno nie jest)

Okolice Krakowa

Setup opisany na Vimeo

 

 

A na video

X8 Wing - 4100 m high, 6500m long

RC- LRS Thomass Schererr

AV - LM 500mW

Battery : 2X 4000mAh

 

PS. Ty pytasz czy jesteś pod wielkim wrażeniem ? :D

Jestem pod wielkim wrażeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do wszystkich i Pana (daan)! Dotarła do mnie informacja że Urząd Lotnictwa Wszczął wprowadzenie ograniczeń lotu modeli zdalnie sterowanych do wysokości 150m!!!

Jest to spowodowane coraz większą liczba wysokich lotów nad miastami w rejonach lotnisko kontrolowanych.

Tak jest np z tym filmem wiem że na taki lot w okolicy Krakowa jak na tym filmie nie było zgody.

W taki sposób FPV udupi resztę modelarzy zawodników modelarskich.

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co chcesz powiedzieć...

Sugerujesz , że to wina pilotów Fpv?

śmieszne...

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

 

Nie wiem, ale 150 m jako limit wydaje mi się nieśmieszne. A nieuzgodnione 4000 z ogólnodostępnym filmem urzednikom, którzy patrzą "co by tu jeszcze" tylko daje argumenty. No kolego- zastanów się- chyba mam rację. Patrz na fotoradary- oni wiedzą swoje i już...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria spiskowa godna Antoniego M. :D

Nie sądzę, aby film/filmy były powodem wprowadzenia takiego, de facto głupiego, ograniczenia. Na YT jest mnóstwo filmów z ludźm, którzy łamią przepisy na motorach czy w samochodach, a tak naprawdę z tymi konkretnymi osobami nic się nie robi. A wydaje mi się, że dużo łatwiej ustalić kto prowadził dany pojazd, niż kto pilotował jakiś tam "samolocik"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale pisanie że ktoś miał zgodę na taki lot w okolicach Krakowa to kpina.

A mówienie co z dzikimi ptakami to już w ogóle paranoja. Ptaki to ptaki a człowiek swój rozum ma (lub nie)

No ja osobiście uważam że jest to wina FPV. Bo bez FPV tak wysoko i tak daleko modelem nie da się latać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.