Skocz do zawartości

Kamerka w breloczku sprawdzone źródło?


Donaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nagranie z kamerki 808 #16 v2 kolegi, miałem ją w ręku. Kolega musiał ustawić ostrość bo domyślnie ustawiona jest na kilka metrów.

 

Ty miałeś w ręku , a ja od miesięcy używam :D . Standardowo też nie jest ustawiona na kilka metrów tylko AUTO. Widać to na wszystkich filmach jakie umieściłem.

Co do tych kamerek z allegro za 30zł full hd - nie macie żadnych podejrzeń chcąc to kupić? Tyle razy pisałem, że to oszustwo...

Moją pierwszą była gum cam 640x480, gdy zamieniłem na brelok 720x480 było o niebo lepiej. Przy kolejnych to już kosmos. Mam też fil zrobiony latem 720x480 więc jak chcesz to mogę udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Irek masz rację to jest oszustwo a na oszustów jest prawo.

 

Nawet jak by doszło do rozprawy - do 200zł to pewnie i żadnej sprawy nie byłoby - to i tak będzie bronił się, że to i owo.

Ja ostatnio na ebayu kupowałem okulary z kamerką full hd i faktycznie tyle ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Auto to bym nie przesadzał, musiałaby być jakaś mechanika soczewki lub matrycy.

 

Nie wiem czy byś nie przesadzał - obraz jest bardzo ostry od powiedzmy 0,5m do nieskończoności więc jak to nazwać jak nie AUTO? Natomiast jeśli dalej twierdzisz, że ustawione są na kilka metrów to sorki ale nie wiesz o czym mówisz. Przewinęło się już kilka przez moje ręce i pierwsze słyszę o takim fakcie. Owsze trafiały się wadliwe w takim czy innym stopniu ale nie mogą być ustawione na kilka metrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, którego ma kolega ostrzył tylko do kilku metrów. Może to z powodu zamówionego obiektywu, a może z powodu złego montażu soczewki, a może jedno i drugie. O trybie auto to nie dyskutuję bo wiem jak mi ostrzy aparat.

Nie piszę tego aby zdeklasować tą kamerkę, bo chyba tak to odczytujesz, bo to klasa sama dla siebie. Dla mnie kamerki z allegro za 30zł są nawet nie warte swojej ceny i jakbym miał kupować to właśnie tą prawdziwą z ebaya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - więc potwierdziłeś moje przypuszczenia co do niecałkowitej sprawności kamery. W sofcie w ogóle nie widzę możliwości zmiany ustawień ostrości, kontrast, rodzaj pogody, głośność ale nie ostrość.

Sławek - jak wspomniał Robert , a ja potwierdzam - jakość nagrania bardzo zależy od pogody. Tu masz mój fragment z lotu w słoneczny dzień, prędkość ponad 100km/h;

A na tym chyba jeszcze z 16 V1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Marek podał nam realne kąty jakie jest w stanie pokazać ta kamerka.

Irku dziś dostałem maila z instrukcją obsługi i z linkiem do forum gdzie jest napisane:

 

"The #16v2 lens D might be able to create a focused image from 120 degrees but the sensor image and the resultant video file image is smaller.

 

Empirically, these are approximately the horizontal field of view in the video file for the #16v2 lenses.

 

A 52 degrees, B 60 degrees, D 90 degrees"

...co według mnie znaczy tyle że kamerka jest w stanie skupić obraz na tych 120 stopniach, ale rezultat rzeczywisty, odczuwalny i widoczny to jest max 90 stopni dla soczewki D. Pozdrawiam.

;)

 

 

źródło: http://www.chucklohr.com/808/C16/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerki oferowane na Allegro są wysyłane z Chin. Srzedawca podaje zawyżone dane. Podaje 1280 a jest 740, HD a nie jest a to ma chyba związek z MPX, którego nie podają. Kupiłem DV podobną kształtem do aparatu foto. Są 2 instrukcje. Ja dostałem z tą gorszą. Sam aparacik można jeszcze przełknąć pomimo 740 a nie 1280 ale po podłączeniu do kompa i otwarciu folderu Video następował restart pulpitu. Dołączone oprogramowanie na płytce jest wręcz złośliwe. Oczywiście reklamowałem i pieniądze dostałem natychmiast. Jest wysłana nowa kamerka brelok z Nexus (zawyżona rozdzielczość, przyznał się w odpowiedzi na maila). Jak ma być badziewie to za mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam sprzedawca pisze o 90st znaczy , że tak jest. Z zamieszczonego filmu z obiektywem D widać już sferę jak z kamery gopro dlatego ten obiektyw mnie akurat nie leży.

Co do tych tańszych breloczków 720x480 - one nie są badziewiem bo film jesty zadawalający ale tylko dla tych, którzy nie mieli wyższych modeli. Mimo tego proponowałbym zacząć przygodę z kamerkami od tych najwyższych modeli 808 #16...

Na allegro masa jest tych tanich bo na ebayu są tanie: ktoś kupi ich karton i myśli, że kokosy zbije na niewiedzy kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam kamerkę 800#16 i chciałbym moje filmy trochę skrócić,bo nie zawsze krążenie szybowcem przez 10min jest ciekawe.Kamerka nagrywa pliki mov i doradżcie czym je można obrobić.Najlepiej jakii darmowy programik i łatwy w obsłudze,bo z obsługą komputera radzę sobie raczej słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najłatwiej będzie przekonwertować plik filmu o rozszerzeniu .mov do innego formatu i obrobić w dowolnym programie do edycji filmów. Jak to zrobić? Proszę zobaczyć tu:

astępnie można film obrobić i skrócić w: http://www.youtube.com/watch?v=GEZtvobCv84

 

N

a filmach jest pokazane po kolei co i jak ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po co kombinować z programami "konwerterami" które pogarszają jakość filmu skoro wszystko jest opisane tu http://www.rcgroups....d.php?t=1556994 i podany program który nie dekompresuje tylko zmienia format pliku wyjściowego MOV na AVI bez straty jakości i bardzo szybko, mało tego pozwala conieco wyciąć i skleić ze sobą kilka plików w całość a nazywa się MP4cam2AVI i jest do pobrania np tu http://sourceforge.n...load?source=dlp

Proponuję:

- używać ww programu

- lub albo zmienić soft w kamerce aby plikiem wyjściowy był AVI - adres do softu w pierwszym linku

wtedynie nie trzeba już nic "konwertować" a plik AVI jest odczytywany przez większość popularnych programów do obróbki materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To moze ja sie wypowiem co do zamieszczonego przez Robertusa mojego filmiku FPV.

 

Otoz kamerka nie ma trybu auto bo nie ma tam optyki umozliwiajacej zmiane ostrosci w zaleznosci od odleglosci.

 

Obiektyw jest lens D czyli ten 120 stopni -> faktycznie chyba z 90.

Ostrosc ustala sie krecac obiektywem - wkrecajac lub rozkrecajac gwint.

 

U mnie ostrosc byla super od okolo - 0,4m do jakis 10m a dalej (co widac na filmiku) robilo sie nie ostre - po prostu jakis chinczyk jak ustawial to zle ustawil, starczyli troche przekrecic i juz jest (wedlug mnie) sporo lepiej. Teraz ostrosc jest od tez 0,4 m ale raczej do nieskonczonosci ustawiona.

 

Dowodu nie mam - bo od tamtego lotu nie latalem fpv - jak polatam z nowa "ostroscia" i w ladny dzien - to zamieszcze filmik - to wtedy bedziecie mogli ocenic czy jest dobrze i czy nie mam faktycznie jakiejs uszkodzonej kamerki.

 

Trzeba tez pamietac ze to jest szerokokatny obiektyw i jak widac z porownania z lens B to na tym o mniejszym kacie jakby ladniej obraz wyglada - wiecej szczegolow itp.

 

W sumie nie wiem czy lens b nie jest lepszy - ae na pewno przy lens d nie "rzuca" tak obrazem - a to jest zaleta prze niezbyt duzym modelu FPV.

 

Pozdrawiam,

 

VaderJK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.