Skocz do zawartości

Kto lata w zimie?


Urhel

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trochę polatamy na śniegu. Na jutro z powrotem zakładam narty do FunCuba.

Dzisiaj późnym popołudniem nad moim miasteczkiem (północna wielkopolska) była bardzo duża koncentracja Dzikich Gęsi. Jak żyję widziałem to pierwszy raz. Uformowane klucze wzięły kurs na ... zachód. Przypominam ze mamy już kalendarzową wiosnę, a w tej chwili termometr pokazuje -10 stopni C.

Uczeni amerykańscy (obecnie są dla nas wyrocznią, przypomnę że kiedyś wyrocznią dla nas byli uczeni radzieccy) od kilku lat straszą nas ociepleniem klimatu. Patrząc za okno zastanawiam się czy im wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat straszą nas ociepleniem klimatu. Patrząc za okno zastanawiam się czy im wierzyć.

Adam - ale własnie to co dzieje sie za oknem jest potwierdzeniem tezy o ociepleniu klimatu. No bo : klimat się ociepla to wpływa na odrywanie się olbrzymich skał(gór lodowych z Lodowca gdzieś tam na północy lub południu. Ta olbrzymia topniejąca góra lodowa dryfując sobie ochładza klimat swoimi zimnymi wodami. Dlatego teraz mamy bardzo zimno, a nie gorąco. Bo wiesz - gdyby klimat się oziebiał to góry nie odrywałby się i w sumie byłoby cieplej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, bo w tym kraju wszystko jest :rolleyes: ...................... (w miejsce kropek wstawić odpowiedni wyraz/wyrazy). Irku ciekawa teoria, nawet dobrze się komponuje z ostatnio podejmowanymi przez rządzących ustawami i rozporządzeniami. Ta sama logika i poziom. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaweto: w tym tygodniu zamierzam zakupić Easy Cub'a. Mam pytanko jak sprawuje Ci się ten model, i jaki masz silnik. Jaki byś polecił, nie chcę z niego robić myśliwca. Póki co mam Cessne 182 Easy Stara i Canary 40 (nie złożonego jeszcze). Póki co latam na szczotkowych: EasyStar Permax400, a w Cessnie 182 Art Tech 480tka nieznanej produkcji i mocy;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FunCub jest świetny do spokojnego rekreacyjnego latania choć przy mocnym silniku mozna poszaleć, ale to nie jest model do takiego latania. W tym temacie są opisane usprawnienia kolegów i moje podnoszące walory uzytkowe tego modelu http://pfmrc.eu/inde...ik-do-funcub-a/

 

W moim modelu jest zainstalowany ten silnik http://www.hobbyking...idProduct=37967 . Śmigło 11x5,5. Przy starcie i lądowaniu na klapach trzeba dodać troszkę steru wysokości w dół. Po próbach wyszło mi -20%.

 

Można dokupić do niego jeszcze pływaki i mamy całoroczny model. Można liczyć na jego wdzięczność pięknymi lotami :). Ja jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Dopiero teraz zauważyłem że piszesz o EasyCub. Warto dołożyć parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc ,,lotki" zapewne masz na myśli klapy. Oczywiście że można bez klap i wymienić kółka.

Kupując FunCuba nie musisz odcinać (uruchamiać) klap, ale kiedyś będziesz chciał spróbować jak to jest startować i lądować z klapami. Zdobyć nowe doświadczenie. FC jest modelem bardziej rozwojowym.

EC również jest dobrym modelem a skrzydło ma zaznaczone klapy. Tylko że ma duży wznios. Zmniejszenie tego wzniosu skrzydła jest możliwe chociaż kłopotliwe. Ta operacja jest gdzieś opisana na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy Cub dzięki wzniosowi wydaje mi się że model jest łatwiejszy w locie, bo sam będzie dążył do wyrównania.. ale zarazem gorzej z akrobacjami. Dobrze myślę ?. A silnik myślę taki:

 

http://abc-rc.pl/p/163/1589/silnik-emax-gt2815-06-kv1280-480w--silniki-firmy-emax-silniki-elektryczne.html

 

Z możliwością mocowania przed i za wręgą. Albo zaszaleć i to ;)

 

http://abc-rc.pl/p/163/1590/silnik-emax-gt2820-05-kv1180-600w--silniki-firmy-emax-silniki-elektryczne.html

 

Jeszcze nie miałem silnika bezszczotkowego, i o sile ciągu, że samolot wyrywa z butów. Tylko czemu, ceny regulatorów do takich są wysokie, nie wspominając o akumulatorze, i jego czasie pracy. Np. Easy Starem z pakietem Lipo 7.4V 2200mah, czas lotu to 30 minut. Latanie na 50-80% gazu plus czasem wyłączam silnik i szybuje. p.s. mam na sprzedaż, Cessne 182 ArtTech wersja kit. Nówka w folii, sam latam identyczną, sprzedam w niskiej cenie KITa. Model jest w miarę szybki (rozpiętość 980mm) i polecam średnio zaawansowanych. Link do opisu i jak to lata.

 

http://www.modelarz.one.pl/porady-modelarskie/warsztat-rc/modele-rc-cessna-182-firmy-art-tech-recenzja-cz1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączamy do grona non stop zalatanych :)

http://youtu.be/bt5M2E-l-W8

Wiosnę 2013 można czasami też pomylić z zimą :lol:

Żadna pora nie jest zła, no chyba że pada, ale to jeszcze zależy co pada :)

Jeśli śnieg, to da się latać, a jak deszcz, to można przeczekać ;)

Mgła też nam nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.. gdyby nie święta to może w niedziele bym polatał, pogoda była całkiem całkiem, chodzi o ranek, bo później napadało śniegu 30cm. Dziś tragedia, padał śnieg z deszczem. Plus taki że i tak bym nie polatał, z pilotażem jak z jazdą.. piłeś nie jedź ;).

 

p.s. zakupiłem silnik ASP 25, i resztę klamotów do trenerka, jak i nowy model z silnikiem bezszczotkowym 1500mm, jak przyjdzie to się pochwale, i może założę temat o moich "flugach". Będę już miał 4 modele, póki co koniec zakupków, i jak to zawsze bywa, czasu na latanie to godzina w weekend jak dobrze pójdzie, ech...a do emerytury daleko:./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy- oczywiście- można narzekać na pogodę, ale można mimo to latać! W wielką sobotę: 3 loty, wczoraj faktycznie- odpuściłem, choć rozważałem w tej śnieżycy- już tak próbowałem i też można. Ale dzisiaj za to piękny lot, wysoko, wiatr wyraźny, ale stały, bez porywów. Po wyjściu na jakieś 300 m i wyczerpaniu "pałeru" mój Spoko (trenerek) szybował i szybował- trafiłem jakieś stojące noszenie, aż się bałem, żeby całkiem nie zabrakło dla serw. Obok, trochę wyżej przeleciał dywizjon gęsi, widziałem, że reagują na model, ale potraktowały go proceduralnie: poleciały dalej, według swojego GPS.

Ogólnie już jest fajnie: długo jasno, palce już tak nie marzną, tylko to białe dziadostwo wpada do butów, bo jest tego u nas 25-30 cm (opolskie). Na ten rok mam już zaliczone ok. 5 godzin nalotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.