Skocz do zawartości

Najlepsze Li-pol na polskim rynku?


Marek:D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Sam nie za bardzo się orientuję dlatego pytam modelarzy, którzy więcej siedzą w elektrykach.

 

Jakie pakiety(firma) na polskim rynku są najlepsze? Pakiety mają być zastosowane do modelu udźwigowca na międzynarodowe zawody, także cena nie gra roli.

 

Od razu chciałbym uniknąć komentarzy typu "a dlaczego nie weźmiesz Trnigy/Zippy".

 

Po prostu zakup musi być w polskim sklepie, który wystawi fakturę na Politechnikę Białostocką.

 

Pozdrawiam i czekam na zdanie mądrzejszych ode mnie w tej kwesti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś jeszcze napisać, jakiej mocy silnik będziesz używał oraz ilu celowy pakiet i jak długo ma to latać. Problem w tym, ze większość z nas ma doświadczenia z określonymi typami pakietów a często pakiety tego samego producenta a różnej pojemności lub wydajnosci prądowej mają różną jakość.

Cyt. ..."także cena nie gra roli"... no to już wiem jak są wykorzystywane nasze podatki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pakiety(firma) na polskim rynku są najlepsze? Pakiety mają być zastosowane do modelu udźwigowca na międzynarodowe zawody, także cena nie gra roli.

Od razu chciałbym uniknąć komentarzy typu "a dlaczego nie weźmiesz Trnigy/Zippy".

Po prostu zakup musi być w polskim sklepie, który wystawi fakturę na Politechnikę Białostocką.

Pozdrawiam i czekam na zdanie mądrzejszych ode mnie w tej kwesti :)

Bierz co chcesz nawet ..... drogie pakiety, czym drozsze tym lepsze w koncu polibuda placi.

Widze idziecie po najmiejszej linni oporu budujecie odrazu samolot, a to nie tedy droga. Odkrywacie Ameryke na nowo a to sie inaczej robi

Najpierw trzeba bylo by zrobic projekt wart pracy przejsciowej na wybor dobrego pakietu. Budzet 45k.

Nastepnie odpowiedni zespol napedowy i praca inz/mgr budzet 60k

A na koniec co najmniej doktorat i budzet min 80k i budowa platowca z jakims zepolem napedowym wybranym w poprzednich dwoch projektach :)

 

Nie bierz tego na powaznie (nie moglem sie powstrzymac) - ale zastanow sie nad tym bo nad projketem chyba jeszcze nie mysleliscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOKAM -super lipolki , mają małe C ale nie oszukiwane jak w innych firmach .

Jeśli firma trzyma jakość swoich pakietów taką jak kilka lat temu to potwierdzam.

Kupiłem za grosze z pół roku temu dwa używane pakiety tej firmy. U poprzedniego właściciela jeździły podobno 3 lata w samochodach, rok leżakowały.

Miały być do porządnej latarki ale po przebadaniu wydajności okazało się, że za dobre :), wylądowały we wkrętarce gdzie dalej robią super robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dobrą opinię pakietów Dualsky. Używam kilkanaście pakietów, niektóre latają ponad 3 lata. Żadnych problemów z nierównomiernym rozładowywaniem. Mam spuchnięte dwa pakiety 3S 3700,

ale na własną prośbę. Pozostawiłem naładowane w 100% na ponad 2 miesiące.

 

Wysłane z Galaxy S+ za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokamy, miałem tylko jeden egzemplarz i był świetny, nigdy nie spuchł i nie tracił szybko pojemności. Działał nawet po lekkim przygięciu spowodowanym kretem.

Z Dualsky mam tylko 1300mAh 20C 3s i te puchną po niedługim czasie oraz 2200mAh 20C 3s i te są na prawdę dobre.

Zippy, Turnigy zwykłe nie nanotech - miałem, mam jeszce kilka sztuk i jakość była bardzo różna, tj. od takich które nie działały od początku lub puchły po kilku ładowaniach do takich które laatją już 3 rok. Zbyt duże ryzyko jak na zawody. Mam też 1000mAh nanotechy i po połowie roku użytkowania wydają się być OK.

Flightpower - miałem tylko 1500mAh 3s, nigdy nie spuchły (miałem ca 3 lata i jeden mam dalej) ale znacznie ubyło z nich pojemności - po roku spadła do ok. 1100mAh

3E miałem kiedyś 1800mAh 3s, 10C i były dobre, załatwiłem je sam wyłączając regulator jeti wyłącznikiem zamiast odpinając od pakietu.

Miałem też FullyMaxy te z małej wydajności z potem 2szt. dużej wydajności prądowej ale spuchły i nigdy więcej z oferty tej marki nie skozrystam.

Zachwalane Energy Power (chyba już niedostępne) 3300mAh 3s spuchły koledze chyba po kilku ładowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, weźmiemy pewnie Kokamy.

 

Pakiet, który będzie używany to Li-Pol 11.1V, 2200-2500mAh(są wymagania co do minimalnej wagi i taki zakres pojemnościowy będzie optymalny), wydajność na poziomie 30C(lepiej dmuchać na zimne - przepisy regulaminowe i tak dają ograniczenia 40A, ale musimy jeszcze na min porobić próby statyczne.

 

A co do wypowiedzi kolegi(a może bardziej życzysz sobie "Pana"?) psiwak cały płatowiec był zaprojektowany na pracę magisterską rok temu. Zrobione były tylko skrzydła, a reszta była zaprojektowana wirtualnie - obecnie kończymy całość i czas na testy, bo pogoda robi się co raz lepsza. Dlatego Twoją wypowiedź traktuję żartobliwie, a zwrócenie się z prośbą o opinie uznałem za najlepszą tych, którzy latają już długo elektrykami i mają dużą styczność z różnymi markami akumulatorów(ja wolę benzyniaki a z elektryków miałem 3 sezony tylko 2 firmy pakietów - chińskie oraz wspomniane 3E Model, z którymi miałem niemiłe wspomnienia). Hyperiony jak do tej pory używam Li-Fe na zasilanie w modelach i jestem bardzo zadowolony.

 

Jeszcze raz dziękuję za konstruktywne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relację chętnie bym już zrobił, ale po prostu nie wiem czy mogę... Żeby konkurencja nas nie podpatrzyła. Oczywiście wszystko dokładnie opiszę, robię zdjęcia podczas budowy. Na pewno wstawię też relację z samej imprezy. A co do kwestii podatków o której wcześniej wspomniałeś - dużo sprzętu będzie też mojego, wolimy fundusze przeznaczyć na konkretne kompozyty ;)

 

A jeszcze jakiś czas temu rzuciły mi się w oczy PolyQuest'y. Macie o nich jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli kryteria doboru są ograniczone do wagi pakietu i jego napięcia, to zasadne wydaje się użycie akumulatorów o jak największej obciążalności.

Zapewni to możliwie wysokie napięcie silnikowi, a więc i rozporządzalną moc.

Poszukałbym raczej czegoś w tym rodzaju

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19123__Turnigy_nano_tech_2250mah_3S_65_130C_Lipo_Pack.html

 

Na pewno któryś ze sklepów jest w stanie to sprowadzić i potem sprzedać na fakturę.

Pozdrawiam i życzę sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już to natężenie a nie napięcie,a jeżeli miałeś na myśli spadek napięcia pod obciążeniem to zależy tylko od jakości cel ,a nie od tego co producent napisał na opakowaniu.Pomimo deklarowanego 65C może być i tak lipa.Jak nie przetestujesz to nie wiesz.

Tylko czy zapłacisz dwa razy tyle za ten pakiet?Chyba gra nie warta świeczki.Poza tym waga 206g przy 65C to chyba żart.Taką wagę posiadają dobrej jakości pakiety 30-40C.

Osobiście polecałbym pakiety Prismalia.Przetestowane w Funjecie.Pakiet 2200 40c oddawał w pikach 96 A ,a po locie był lekko ciepły pomimo prawie żadnego chłodzenia w Funjecie.Przeżył tak dwa sezony,w tym już stracił na wydajności ,ale to extrema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz, testowałeś osobiście pakiety, które polecasz? Jeżeli nie to nie polecaj w ciemno jakby nie było reprezentacji naszego kraju.

 

Turnigy/Zippy/Rhino a wymagana pewność pracy przy pararmetrach podawanych przez producenta to jak na razie marzenie a nie rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych akurat nie testowałem, ale mam kilka pakietów 35/70 C oraz 40/50 C i jestem bardzo z nich zadowolony. Nie ma powodów sądzić, że te będą gorsze.

Wystarczy popatrzeć na wyprowadzenia, by wiedzieć czego się wystrzegać.

 

F-150 napięcie to napięcie, im mniej spadnie pod obciążeniem tym będzie wyższe. I jakie znaczenie ma cena ? To chyba zostało dość wyraźnie wyjaśnione. No i chyba nie przeczytałeś posta na początku. Prąd ma być nie większy od 40 A , a to żaden problem dla tego co podałem.

 

Ważne jest , by w takim przedsięwżięciu nie oddawać pola poprzez nieprzemyślany dobór sprzętu. Bo inni mogą wiedzieć więcej. :P

Jeden wat da 5-6 g ciągu więcej, a to może dać nawet 15 g udźwigu, jest o co walczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzema na trzy jakie posiadamTurnigy nanotechami nie mam złych doświadczeń więc nie będę w ciemno negował wszystkich. Złe doświadczenia mam ze zwykłymi.

Szkoda, że tylko kilku z nas się wypowiada w temacie choć większość używa pakietów i ma jakieś własne doświadczenia.

 

Co do dostępności w krajowych sklepach to tutaj chyba są dostępne w różnych wersjach wydajności prądowej więc można zakupić 1szt na testy: http://radio-modele....c,445,9064.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam nanotechy o takiej wydajności prądowej i jestem z nich bardzo zadowolony mają pojemność 3,3 Ah, takiej wydajności nie miał niestety kokam, którego nabyłem po promocyjnej cenie, chociaż różnica była niewielka a sam kokam miał tylko niewiele mniejszą pojemność bo 3,2 Ah, trochę się dziwię, że kolega na tak zacną imprezę nie pobawi się w samodzielne pakietowanie "bakterii" przecież można zaoszczędzić na wadze na koszulkach, złączach serwisowych naklejkach i duperelkach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.