Skocz do zawartości

Ogólnopolski Zlot Modelarski „LATAĆ KAŻDY MOŻE” Wilcze Laski 2013


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ZAPROSZENIE

Na Ogólnopolski Zlot Modelarski „LATAĆ KAŻDY MOŻE” Wilcze Laski 2013, który odbędzie się w dniach 16-18.08.2013 na pasie startowym w Wilczych Laskach.

 

Chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić na Zlot Modelarski do Wilczych Lasek. W tym roku inaczej niż w zeszłych latach Zlot będzie organizowany przeze mnie czyli Konrada Piwowarskiego i w związku z tym będzie trochę inaczej. W tym roku do głosu dopuścimy naszych następców czyli dzieci i młodzież. Na tegorocznym Zlocie odbędą się warsztaty modelarsko-politechniczne właśnie dla dzieci i młodzieży.

 

Również w tym roku przeprowadzimy zawody modeli Oldtimer według nowego regulaminu. Podczas Zlotu autorzy regulaminu będą chcieli przedyskutować z uczestnikami zawodów czy zaproponowany regulamin będzie na tyle jasny i przejrzysty, aby można było rozgrywać według niego pozostałe zawody w Polsce.

 

Myślę, że Wszyscy którzy przyjadą na tegoroczny Zlot będą na pewno zadowoleni, ponieważ miejsce jest klimatyczne a niepowtarzalną atmosferę tworzą sami uczestnicy. :) :) Każdy kto przyjedzie na Zlot i będzie chciał polatać to polata sobie do bólu.

 

Poniżej przedstawiam bardzo :)wstępny harmonogram tegorocznego Zlotu. Zapomniałem jeszcze ująć w nim jedną konkurencję czyli lot między tyczkami. Ostateczny regulamin ukarze się za kilka dni.

 

Czwartek - Piątek 15-16.08.2013

  1. Przyjazdy uczestników. Organizator będzie już na miejscu od czwartku od godziny 16.00 i jeśli ktokolwiek będzie chciał przyjechać wcześniej i polatać bez większych ograniczeń to bardzo zapraszam.

Sobota 17.08.2013

  1. O godzinie 10.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Zlotu.
  2. Od godziny 12.00 odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży. Będzie przygotowanych około 20-30 zestawów od najprostszych do składania po takie w których trzeba będzie użyć kleju. W czasie warsztatów będą zaprezentowane uczestnikom warsztatów zasady aerodynamiki oraz postaramy się wytłumaczyć dlaczego samoloty latają.
  3. W czasie trwania warsztatów będzie czas wolny dla pilotów. Każdy będzie mógł wówczas latać oczywiście na określonych warunkach. Również będą się odbywać loty FPV. Podstawowym warunkiem będzie bezpieczeństwo uczestników zlotu. Nie latamy nad ludźmi, nie latamy nad obozowiskiem, nie latamy pod wpływem alkoholu, nie latamy niesprawnym modelem, nie latamy bez powiadomienia osoby odpowiedzialnej za koordynację lotów. (Szczegółowy regulamin lotów będzie przedstawiony do 30.06.2013).
  4. O godzinie 13.50 odbędzie się wspólna pamiątkowa fotografia wszystkich uczestników Zlotu.
  5. Od godziny 14.00 rozpoczną się zawody modeli Oldtimer. W pierwszej kolejności odbędzie się ocena statyczna modeli a następnie zostaną rozegrane zawody. W zawodach będą mogły brać udział wszystkie modele, których plany ukazały się przed rokiem 1960-tym. Szczegółowy regulamin zostanie zaprezentowany za kilka dni. Wicherek to też model Oldtimer więc będzie mógł wziąć udział w zawodach.

Organizator w odróżnieniu do innych Zlotów przyjął zasadę, że zwycięzca zawodów Oldtimer będzie mógł jako pierwszy wybrać sobie nagrodę z puli nagród. Osoba, która zajmie drugie miejsce będzie wybierała sobie nagrodę jako druga ,a trzecia osoba w zawodach jako trzecia.

Dlaczego tak? Dla tego, że nie zawsze nagroda pokrywa się z zainteresowaniami zwycięzców. Niekoniecznie zwycięzca będzie zadowolony z nagrody np. silnika spalinowego, ponieważ nigdy nie robił i nie będzie robić modeli spalinowych, a zdecydowanie bardziej byłby zadowolony z silnika elektrycznego.

 

6. Zaraz po zawodach modeli Oldtimer odbędą się zawody dla młodzieży biorącej udział w warsztatach modelarskich. Odbędą się 2 konkursy:

  • pierwszy konkurs będzie na celność lądowania.
  • druki konkurs to który model poleci najdalej.

UWAGA

W czasie gdy dzieci będą rozgrywały swoje zawody zarówno w sobotę jak i w niedzielę, zabronione będą bez względnie wszelkie loty i to bez znaczenia jaki to model. Wszystkie modele bezwarunkowo maja być „na ziemi”. Zabronione będą loty zarówno na pasie jak i na łące z tyłu obozu. Niezastosowanie się do tego wymogu będzie skutkował natychmiastowym wykluczeniem uczestnika ze Zlotu.

7. Wszystkie konkursy i zabawy powinny się zakończyć do godziny 18.00

 

8. O godzinie 18.00 będą wręczane dyplomy i nagrody dla uczestników zawodów.

9. O godzinie 18.30 zaplanowany jest grill integracyjny. Organizator zapewnia min. 10kg karkówki wraz z pieczywem.

10. Dla młodzieży i tej starszej młodzieży przez cały czas będzie do dyspozycji symulator. Na tą chwile udało mi się załatwić monitor 32” ale czynię starania aby przekątna była przynajmniej 46”-50”.

 

Niedziela 18.08.2013

 

1. Do godziny 12.00 będzie czas wolny dla pilotów. Kto będzie chciał ten będzie mógł latać.

2. Od godziny 12.00 zaplanowano zawody dla uczestników warsztatów modelarskich. Odbędzie się konkurencja rodzinna:

- zawody rodzinne (lub zespołowe) na jak największą liczbę przelotów z linii A za linię B w określonym czasie. Sędziów nie interesuje jak model z linii B znajdzie się na linii A aby odbyć lot w stronę linii B. W tej konkurencji wszystkie chwyty są dozwolone. Regulamin w krótce.

3. Około godziny 14.00 odbędą się zawody starszej młodzieży na celność lądowania. W tej konkurencji będą mogły brać udział tylko modele, które będą w stanie wylądować na kołach. Po lądowaniu model musi być w stanie odbyć następny lot. Za niesportowe zachowanie będzie uważane pionowe trafienie modelem w linie. Organizator przewidział, że zwycięzca może być tylko jeden.
:)
Nie będzie 2 i 3 miejsca. Regulamin
wkrótce
.

 

Dla zwycięscy zawodów na celność lądowania organizator ufundował nagrodę w postaci kultowego polskiego modelu elektroszybowca
Falcon Evo
.
Dla tych co nie znają tego modelu to jest to model cały z laminatu.

4. Około godziny 15.30-16.00 zaplanowano wręczenie nagród dla uczestników zawodów niedzielnych.

5. O godzinie 17.00 oficjalny koniec Zlotu.

 

 

Na zakończenie chciałbym przedstawić kilka spraw organizacyjnych.

  1. Wszyscy uczestnicy pikniku, którzy będą latać modelami są zobowiązani do posiadania indywidualnego ubezpieczenia OC w myśl ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 10 kwietnia 2013 Załącznik nr 7, Rozdział 1 punkt 1.1 o treści:

Załącznik określa wymagania dotyczące
ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej osób eksploatujących
: lotnie, paralotnie, którymi jest możliwy start pieszy, spadochrony,
modele latające oraz bezzałogowe statki powietrzne o masie do 20 kg
, zwanych dalej „osobami eksploatującymi”, za szkody wyrządzone w związku z ruchem tych statków, zwanego dalej „ubezpieczeniem OC”, w szczególności zakres ubezpieczenia OC, termin powstania obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC oraz minimalną sumę gwarancyjną tego ubezpieczenia.
  1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez uczestnika Zlotu drugiej osobie lub mieniu tej osoby.
  2. Wszyscy uczestnicy Zlotu są proszeni o rejestrację w biurze Zlotu w związku z ubezpieczeniem imprezy. Organizator ubezpieczył Zlot na zasadzie ubezpieczenia grupowego i w związku z tym aby osoba mogła dochodzić swoich praw od organizatora musi być wpisana na listę. Będą potrzebne dane personalne oraz nr DO.
  3. Organizator negocjuje obecnie z 2 firmami ubezpieczeniowymi możliwość ubezpieczenia się osób, które nie posiadają jeszcze indywidualnego ubezpieczenia OC aby mogły się ubezpieczyć bezpośrednio na Zlocie. Ubezpieczenie to będzie z tych obowiązkowych czyli bez żadnych klauzul o wyłączeniach w odpowiedzialności. Jeśli ktoś będzie zainteresowany tematem to bardzo proszę pisać to wyjaśnię całą dość zagmatwaną sytuację z obowiązkowym OC.
  4. Do dyspozycji uczestników będzie:.

  • Namiot (na razie 1 a być może 2) imprezowy o powierzchni około 80m2. Namiot ten będzie wykorzystywany podczas warsztatów dla młodzieży. Po warsztatach będzie on do dyspozycji uczestników Zlotu. W namiocie będzie do dyspozycji symulator.
  • Beczkowóz z wodą do mycia.
  • Agregat prądotwórczy.
  • Toi-Toi –ki od 16.08.13

Uwagi końcowe.

Obecnie staram się o rezerwację przestrzeni powietrznej do lotów FPV. Będzie to obszar półkola o promieniu 50km od pasa startowego. W tym obszarze znajduje się poligon wojskowy i w związku z tym prowadzę rozmowy coby w naszym terminie na poligonie nie odbywały się żadne ćwiczenia.

Jest też taka ewentualność, że piloci FPV będą zmuszeni omijać ten obszar. Mapkę wkleję wieczorem.

 

Za wszystkie uwagi i konstruktywną krytykę będę bardzo wdzięczny.

 

PS.

Nie ogarniam tu numeracji akapitów :angry:

 

cdn. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość awiatik sosno

Witam

Regulamin Oldtimerów / o czym wcześniej wspomniał Konrad/na rok 2013 jest już praktycznie opracowany.

Właśnie z Konradem dopieszczamy go stylistycznie, i już za momencik zostanie opublikowany na kilku polskich forach modelarskich, oraz w RC Przeglądzie modelarskim i Modelarzu.

Czasu na zapoznanie się z nim będzie dość sporo, nawet na to aby zbudować model.

 

Poza tym regulaminem , jest opracowana propozycja regulaminu z podziałem na klasy, tak aby każdy mógł coś znaleźć dla siebie i, nad tym regulaminem chcemy wspólnie porozmawiać podczas tegorocznego Pikniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam mapkę z zaznaczonym obszarem o jaki wystąpiłem do PŻP o rezerwację przestrzeni powietrznej dla lotów FPV. Jeśli dostanę zgodę to będzie można bić swoje indywidualne rekordy. :)

Obszar zaznaczony jako D49 to jest ten poligon o którym pisałem.

 

Mapka-wycinek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o warsztaty to obecnie prowadzone są rozmowy z Fundacją "Smyki na start". O tej fundacji oraz o całym programie poproszę aby Grześ się wypowiedział ponieważ on jest w ten temat mocno zaangażowany.

Grześ napisz kilka słów i pokaż zdjęcia.

 

Rozmowa toczy się też z inną Fundacją, ale na tą chwile nie mogę jeszcze nic powiedzieć.

 

A co do samych modeli, które młodzież będzie składać na warsztatach to również będę poszukiwał sponsorów w braci modelarskiej.

Niestety jak na tą chwilę nie ma i nie zanosi się na poważnego sponsora. Być może uda się pozyskać jednego, może dwóch ale to sponsorzy będą niejako decydowali na co przeznaczą swoje pieniądze.

 

Temat "Smyki na start" to temat dla najmłodszej młodzieży, ale być może zechce uczestniczyć w warsztatach trochę starsza młodzież i dla niej urodził się taki pomysł.

 

Powstała propozycja, aby "ufundować" kilka (5-10) zestawów do budowy modelu RC z napędem elektrycznym w ramach Warsztatów Modelarskich dla młodzieży, które będą się odbywać podczas Zlotu.

Zestawy te, były by wykorzystane na przykład do budowy modelu typu "Delta z depronu w 120min"

 

Oczywiście organizator dostarczy paczkę depronu jakieś tanie nożyki (kurde :wacko: ).

 

A to jest propozycja nisko budżetowego zestawu:

FC 28-12 Brushless Outrunner 1534kv cena $6.10

HobbyKing Red Brick 20A ESC cena $6.13

TGS Sport 7x4E Precision propeller cena $1.52

Prop Saver w/ Band 3mm (10pcs) cena $2.71 za 10szt

ZIPPY Compact 1000mAh 3S 25C cena $4.66

Male XT60 connectors (5pcs/bag) cena $1.81 za 5szt

Turnigy TG9 9g / 1.7kg / 0.12sec Eco Micro Servo cena za 2szt 3,98

 

Koszt takiego jednego zestawu to ~24$ czyli w/g PayPal-a około 82zł...

Niniejszym poszukiwani są chętni na sfinansowanie takich zestawów. :wub:

 

 

EDIT

W sprawie kleju do Delty zostałem pouczony że składa się ją bez użycia kleju.

Mój błąd. Post poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to takie imprezy ubezpiecza się dla wszystkich uczestników [trza się zapisać i podać imię] to sprawie imprezy ,ale ubezpieczyciel wymaga ubezpieczenia już pilotów -Konrad wspominał już o tym .

  • Wszyscy uczestnicy pikniku, którzy będą latać modelami są zobowiązani do posiadania indywidualnego ubezpieczenia OC w myśl ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 10 kwietnia 2013 Załącznik nr 7, Rozdział 1 punkt 1.1 o treści:

Załącznik określa wymagania dotyczące
ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej osób eksploatujących
: lotnie, paralotnie, którymi jest możliwy start pieszy, spadochrony,
modele latające oraz bezzałogowe statki powietrzne o masie do 20 kg
, zwanych dalej „osobami eksploatującymi”, za szkody wyrządzone w związku z ruchem tych statków, zwanego dalej „ubezpieczeniem OC”, w szczególności zakres ubezpieczenia OC, termin powstania obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC oraz minimalną sumę gwarancyjną tego ubezpieczenia.
  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez uczestnika Zlotu drugiej osobie lub mieniu tej osoby.
  • Wszyscy uczestnicy Zlotu są proszeni o rejestrację w biurze Zlotu w związku z ubezpieczeniem imprezy. Organizator ubezpieczył Zlot na zasadzie ubezpieczenia grupowego i w związku z tym aby osoba mogła dochodzić swoich praw od organizatora musi być wpisana na listę. Będą potrzebne dane personalne oraz nr DO.
  • Organizator negocjuje obecnie z 2 firmami ubezpieczeniowymi możliwość ubezpieczenia się osób, które nie posiadają jeszcze indywidualnego ubezpieczenia OC aby mogły się ubezpieczyć bezpośrednio na Zlocie. Ubezpieczenie to będzie z tych obowiązkowych czyli bez żadnych klauzul o wyłączeniach w odpowiedzialności. Jeśli ktoś będzie zainteresowany tematem to bardzo proszę pisać to wyjaśnię całą dość zagmatwaną sytuację z obowiązkowym OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę na pikniku dwie grupy: pilotów już latających. Ci oczywiście mają ubezpieczenie. Druga grupa to dzieciaki stawiające pierwsze kroki. Mi chodzi o ubezpieczenie tej drugiej grupy. Fajnie, jak się uda wynegocjować dobre ubezpieczenie. Pierwsza i czwarta kropka z przytoczonych mnie zmyliły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubezpieczenia obowiązkowego to będzie prawdopodobnie po naprawdę niskich kosztach. Myślę, że nie powinno przekroczyć kilkunastu - kilkudziesięciu złotych. Jak ubezpieczyciel poda stawkę to na pewno napisze w tym wątku o jej wysokości. Tylko trzeba pamiętać, że to ubezpieczenie będzie do wartości 2000 SDR czyli na nasze to jakieś 10000 zł.

To jest ubezpieczenie na modele do 5kg indywidualne obowiązkowe. Powyżej 5 kg ustawodawca już sam określił minimalną kwotę ubezpieczenia na 3000 SDR.

 

Ale jeszcze raz zapytam firmy ubezpieczające jak one będą się zapatrywać na temat dzieci i czy ta stawka będzie taka sama dla dziecka i dorosłego czy da się coś wynegocjować.

 

Sprawa ubezpieczenia obowiązkowego dopiero jest rozpatrywana w firmach ubezpieczeniowych. One (te firmy :)) same jeszcze nie wiedzą jak podejść do tego tematu. Jedna kosmiczna firma wywaliła taką cenę, że moje dobrowolne OC na 150tyś. jest tańsze.Stwierdzili, że tyle papierów do wypełnienia dla 1000 osób na 10-15 tyś. to im się nie opłaca.

 

 

Ale skoro już jesteśmy przy ubezpieczeniach obowiązkowych to wyjaśnię Wam zamieszanie jakie powstało po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw z dnia 10 kwietnia.

 

Przytoczony powyżej teks z Załącznik nr 7, Rozdział 1 punkt 1.1 mówi że jest obowiązek ubezpieczyć wszystkie modele do 20kg.

Ale jest w tymże załączniku też Rozdział 2 Ubezpieczenie OC osób eksploatujących statki powietrzne

W tym rozdziale jest punkt 9 którego treść brzmi następująco:

Minimalna suma gwarancyjna ubezpieczenia OC, o którym mowa w pkt 6.1, osób eksploatujących modele latające o masie od 5 do 20 kg, w zakresie szkód wyrządzonych osobom trzecim w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte umową ubezpieczenia OC, wynosi równowartość w złotych kwoty 3 000 SDR.

 

Nic nie mówi się w tym załączniku co jest z modelami do 5 kg. Rozmawiałem z prawnikiem w Ministerstwie Transportu i prawnik stwierdził, że do 5kg nie ma żadnego obowiązku.

Zadałem mu pytanie co w związku z Rozdziałem 1 Przepisy ogólne i zapisami w punkcie 1.1, w którym ustawodawca mówi, że jest obowiązek od 0 do 20 kg.

 

Zastanowił się chwilę i wysłał mnie do PAŻP. Tam odpowiedział mi prawnik, że absolutnie jest obowiązek a wysokość ubezpieczenia jest do uznania dla samego ubezpieczającego się.

Ponieważ otrzymałem dwie sprzeczne interpretacje prawa tak więc złożyłem pismo do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Pana Sławomira Nowaka pismo o wykładnię prawa.

 

Znając działanie naszych urzędów i urzędników może do końca roku otrzymam odpowiedź. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przecież nie minister będzie odpowiadał, toż on nie ma bladego pojęcia w tym temacie :) . Pewnie będzie krążyć po departamentach potem stwierdzą, że to nie ich sprawa i wyślą do ULC. A tam pewnie będzie jak ze mną, więc znów pokrąży po wydziałach, aż w końcu przekażą do PAŻP.

Czyli trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odpowiadam.

Oprócz wymienionych warsztatów i zawodów związanych z najmłodszymi ,chcieliśmy zorganizować dodatkowo zawody modelami szybowców PW-5 SMYK .

http://www.smykinastart.pl/ - tutaj możecie poszukać cele i misje jaką tworzy fundacja.

Wyniki tych zawodów będą podane do Tabeli Rekordów na 2013r ,oraz zgłoszone do kalendarza tych imprez.

 

Kilkakrotnie na innym forum padł temat tych smyków ,po rozmowie Robertem ,udało mi się trochę ustalić trochę konkretów - w tym cenę za model [informacja na PW, dla chętnych którzy chcieli by za sponsorować takie zestawy na najmłodszych uczestników zlotu''. Konrad już wie też o tym .

 

TUTAJ SIĘ DOWIEM CZY MOGĘ PODAĆ TĄ CENĘ

 

Teraz trochę informacji o takim zestawie ''SMYKA'' ,składa się on jakby z 2 części .

PIERWSZA

2w3yfqo.jpg

 

zawiera ona: wycięty model z depronu,naklejki na model i inne części do budowy ,smyczy oraz karty uczestnictwa [jeżeli znajdzie się jakiś sponsor na cały zestaw, jest możliwość umieszczenia nazwy ,loga sponsora na tej karcie -jak również na banerze reklamowym].

 

DRUGI

2hn6d8g.jpg

 

uczestnik zawodów dostaje już wydrukowany dyplom ,reklamówkę z materiałami do budowy modeli w domu [w tym klej i losowo wybrane plany modeli] i tutaj możemy dorzucić już coś od nas dodatkowo.

 

Ja ze swojej strony wraz z dziećmi wykonam torebki papierowe [takie na prezenty] zamiast tych reklamówek .

A może już do sierpnia Fundację ktoś wesprze i zestawy te będą większe o inne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale robię to świadomie żeby osoby, które jeszcze nie były mogły to przeczytać.

 

Zadano mi pytanie kto może przyjechać na Zlot i czy można zabrać model a jeśli tak to jaki.

 

Osoby które były już w Wilczych wiedzą, że przyjechać może każdy bez wyjątku. Czy będzie miał jakiś model czy go nie będzie miał. Przyjechać należy aby zobaczyć czym inni latają :) jakie są trendy, co to jest to FPV i jak tym się lata lub po prostu w celu integracji. :blink:

Dodam od siebie, że taki Zlot jest niesamowicie inspirujący. Człowiek po takim Zlocie ma tyle pomysłów w głowie, że sam nie wie od czego zacząć i jak znaleźć czas na te wszystkie nowe pomysły.

 

Można przyjechać z dowolnym modelem. Kto co ma, kto czym lata i czym potrafi latać. Czym więcej modeli i czym większa różnorodność tym lepiej. Młodzi modelarze, którzy dopiero zaczynają stawiać swoje kroki też niech przywiozą to co mają.

Nie jest istotne czy model się udał czy się nie udał, czy jest się z niego zadowolony czy nie. Tu nikt z nikogo się nie śmieje a wręcz przeciwnie, każdy doświadczony modelarz doradzi, podpowie, lub pokaże swoje lub sprawdzone rozwiązania.

To jest ogromna siła tego i innych tego typu Zlotów. Wymiana doświadczeń, inspiracja, zazdrość ale ta pozytywna (on zrobił taki model? kurde ja też potrafię :D)

 

Warsztaty dla dzieci i młodzieży będą się toczyć równolegle i nie będą bardzo przeszkadzać w normalnym lataniu. Każdy kto będzie chciał to będzie mógł polatać swoimi modelami.

Zawody i konkursy dla dzieci podczas których będą zabronione wszelkie loty nie zabiorą wiele czasu. Zawody np. czyj model poleci najdalej potrwa hm... 5-10-15 sekun :D. Być może zrobimy klika przelotów i wybierzemy 2-3 najlepsze i z nich wyłonimy zwycięzcę. No więc może to potrwać 2-3 min. :P Prawdą jest, że podczas zawodów młodzieży będzie bezwarunkowy NAKAZ dopingowania i oklaskiwania najmłodszych. ;)

Tak więc proszę się nie obawiać warsztatów i młodzieży na tegorocznym Zlocie. To ma być atrakcja tego Zlotu a nie przeszkoda dla dorosłych modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie grupowe nie oznacza, że ta grupa ludzi, która się ubezpieczyła musi być w grupie na jednej imprezie. :)

Ubezpieczenie grupowe polega na tym, że się skrzykuje kilka - kilkanaście osób i wykupuje jedno i to samo ubezpieczenie.

A czy te osoby są z jednej miejscowości czy rozsiani po całym kraju to nie ma to żadnego znaczenia.

 

Negocjuje z firmami właśnie takie grupowe ale te obowiązkowe, które weszło od 10 kwietnia. To obowiązkowe nie ma żadnych jak pisałem wykluczeń - wyłączeń. I tak czy byłeś pod wpływem alkoholu, czy jesteś ślepy, czy nigdy nie latałeś a wyrządziłeś szkodę modelem to nie ma to znaczenia tak właśnie działa ubezpieczenie obowiązkowe. Tyle, że jak pisałem jest to ubezpieczenie na niewielką kwotę. Załatwiam również aby każdy mógł według własnego uznania doubezpieczyć się dodatkowo dobrowolnie do tego obowiązkowego. Jest to dość istotne, że do obowiązkowego, bo będzie to rozszerzenie czyli taniej. :)

 

Niestety z tymi ubezpieczeniami jest mała jazda ale mam nadzieję, że do Zlotu będzie wszystko jasne i warunki jakie firmy przedstawią będą na tyle atrakcyjne, że wszyscy będą w stanie się ubezpieczyć.

 

A co do ubezpieczenia dzieci, to Istnieje jeszcze taka opcja, że można na czas imprezy ubezpieczyć dziecko z NW. Ale nie wiem jaka była by składka. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to prosze pisać to się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Panowie na forum obok padła propozycja coby na Zlocie w Wilczych odbyło się małe SZALEŃSTWO. :D :D :D

Chodzi o coś takiego jak na filmie

http://vimeo.com/31748211#

Kolega Marcin (Boro09) zaproponował coś takiego:

 

Ładna sieczka i super pomysł bo chyba każdy ma sprzęt by wyposażyć latające skrzydło w pakiet od 500mAh 2s do 1500mAh 3s, a silnik po 10$ icon_e_wink.gif

Jak będzie mi termin pasował to wpadnę na zlot i jestem bardzo chętny na taką akcję icon_e_wink.gif

 

P.S. Jakbym się postarał to przy 40szt. skrzydełek 1m z EPS200 mógłbym je wykonać na tą okazję w cenie 12szt/szt + wysyłka icon_rolleyes.gif

 

No i się Was pytam czy byli by chętni na takie szaleństwo. Miejsce jest idealne po drugiej stronie pasa na przeciwko obozu a zabawa może być niesamowita.

Osobiście pisze się na coś takiego, tylko farbę fluorescencyjną se muszę jakąś kupić bo kurde jak ja swoje skrzydło znajdę. :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jakbym się postarał to przy 40szt. skrzydełek 1m z EPS200 mógłbym je wykonać na tą okazję w cenie 12szt/szt + wysyłka icon_rolleyes.gif

 

W moim przypadki to by pewnie było 5s lotu, ale i tak warto. Do ceny proszę doliczyć "certyfikat" udziału w locie.

Modele powinny być dostępne na miesiąc przed zlotem. Łatwiej by było określić wielkość zabawy. Ja się piszę :)

 

PS. Jak będzie znany model, to poproszę o listę polecanego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.