Skocz do zawartości

Ogólnopolski Zlot Modelarski „LATAĆ KAŻDY MOŻE” Wilcze Laski 2013


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poleci pewnie mój syn, ja pokibicuję tylko ;) W zamian postaram się przyzwoicie nagrać wideo z tej gonitwy :)

Konrad podeślij mi nr. konta SMSem.

Tomek niech i tak będzie. :D Ale nagranie ma być pierwsza klasa. ;)

A co do przelewu to jeszcze chwila dam oficjalnie znać. Wycinać będzie Marcin (Boro09)

 

A ty kurde Krzychu nie kracz za wczasu :D I tak każdy pogoni za swoim bo trzeba odzyskać wyposażenie coby przełożyć jak najszybciej do nowego bo Ci co przetrwają lub będą mieli rezerwowe będą dalej się bawić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Się dowiem :)

Myślę że materiał już został zamówiony.

 

A tak przy okazji to czuje, że będzie jazda bez trzymanki z tymi skrzydełkami. Taka ilość na raz to czyste szaleństwo. :D

Ostatnio z Piotrem mieliśmy kraksę w powietrzu. Dwa 3 metrowe modele szybowców i milion hektarów wolnego nieba. I co i na 300 m trafiliśmy w siebie tak więc przy 30-40 skrzydełkach będzie naprawdę śmiesznie. :lol: No ale przecież o to chodzi. Muszę powiedzieć, że już nie mogę się doczekać tego widoku i tych wrzasków k..a które to moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej to świetnie. Ja też szykuje jakąś niespodziankę dla najlepszego łowcy :)

 

Z ciekawostek i nowości to mam potwierdzenie że przyjedzie (lub przyjadą) uczestnicy tegorocznych zawodów AERODESIGN. Być może również zostanie zaprezentowany jeden z modeli (ale jeszcze to jest nie potwierdzone), który brał udział w zawodach. Myślę, że porozmawianie z uczestnikami tych zawodów będzie ciekawym doświadczeniem. A dla młodych adeptów może być ogromnie inspirujące. :)

Będzie można porozmawiać co zrobić aby się dostać do tego Koła Naukowego, jaki kierunek studiów wybrać żeby było najbliżej, etc.

Ponadto dla młodzieży (ta starsza młodzież też będzie mogła posłuchać) odbędzie się 45 min wykład-prelekcja o zawodach i modelarstwie z drobnymi gadżetami na zakończenie dla zachęty. :)

 

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał i nie wie o co chodzi to z poniższych linków wszystkiego się dowie.

http://www.pw.edu.pl...olo-Naukowe-SAE

http://www.pw.edu.pl...olo-Naukowe-SAE

http://aerodesign.meil.pw.edu.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Otrzymałem na sąsiednim forum takie oto pytanie. Chciałbym jeszcze raz wytłumaczyć i wyjaśnić wszystkie sprawy bo widzę, że chyba nie dość dokładnie to napisałem. :)

 

Kolega Jerzy napisał.

Szanowny kolego Konradzie!

Przeczytalem Pana regulamin dotyczacy lotow modeli w Wilczych Laskach i z tego wynika ze modelarze ktorzy przyjezdzali do Wilczych Laskow tylko polatac swoimi roznymi modelami nie beda mieli na to przeznaczonego czas ani miejsca bo bedzie to im zabronione. Do tej pory latalismy motoszybowcami za plecami calego zgrupowania modelarzy, lataly tam tez Combaty i nikt nikomu nie przeszkadzal wiekrzosc tych modelarz maja aparatury 2.4 ( a jesli maja inne to pobieraly zapinke) Jesli maja byc takie ograniczenia to czesc modelarzy przeniesie sie na czesc pasa zaraz przy wjezdzie na lotnisko . Przy organizacji integracyjnej imprezy modelarskiej trzeba wziac tez pod uwage wszystkich modelarzy ktorzy do Wilczych przyjezdzaja po to zeby na luzie polatac z kolegami, spotkac sie pogadac , wymienic swoje racje. Jak do tej pory Wicherki sobie lataly na glownym pasie a z tylu szaleli inni modelarze i nikt nikomu nie przeszkadzal . Czesciowo rozumiem kolegi jako organizatora imprezy sprawy bezpieczenstwa sa na I miejscu , ale moze cos sie da zrobic jeszcze w tej sprawie zeby mozna bylo wiecej polatac.Pozdrawiam organizatora. Jerzy

Ps. a jak jest z zalatwieniem wykupienia ubezpieczenia na miejscu czy ktos bedzie trzymal reke na pulsie.

 

 

Oczywiście, że będzie można sobie polatać tak jak do tej pory. Tu nic się w tym temacie nie zmieni.

Latać będziemy zarówno na pasie jak i z tyłu na łące. Jak dotrzesz do jpg-a który wkleiłem to zobaczysz, że rozkład jest identyczny lub bardzo zbliżony do lat poprzednich.

Jedynym bezwzględnym i bezwarunkowym ograniczeniem będzie kilkanaście minut wówczas gdy dzieci będą latać na pasie swoimi rzutkami.

Wówczas kompletnie nikt nie będzie mógł latać Zarówno przed pasem jak i za pasem i z tyłu łąki pod lasem. A dla czego? Już tłumaczę.

Tak bezwarunkowy zakaz (jeszcze raz powtarzam być może potrwa to 20 min. może 30 min. a maksymalnie 45min.) jest podyktowany ubiegłorocznymi wydarzeniami związanymi z awariami sprzętu.

Latałem z jednym z kolegów naszego forum na łące pod lasem szybowcami. Modelarz i pilot bardzo doświadczony. Niestety zdarzyła się niespodziewana awaria regulatora. Podczas lotu po prostu się spalił i już. Model leciał jak chciał i na nieszczęście zaczął zawracać i lecieć w stronę pasa (choć lataliśmy w stronę lasu). Przeleciał na plecach nad namiotami nad pasem startowym i wbił się zaraz za pasem na przeciwległej łące. Nikomu nic się nie stało nawet model za bardzo nie ucierpiał, ale...

No właśnie co by było gdyby tam stały i bawiły się dzieci a model wylądował 1,5m bliżej. Byłoby wielkie kosmiczne niewyobrażalne nieszczęście.

W tym roku w momencie jak dzieciaki wyjdą na pas jak pisałem będzie kategoryczny – całkowity szlaban na latanie. Mało tego latać nie będziesz mógł bo będziesz kibicował i oklaskiwał dzieciaki. :D

Dwóch rzeczy na raz się nie da. ;)

Czasu i okazji w tym roku będzie od groma żeby polatać. Będą tylko jedne zawody OldTimer-ów i zabawa dla dzieci. Myślę że zawody dla dzieci i OldTime -rów zajmą nie więcej niż 2-3 godziny rozłożone na 2 dni) Reszta czasu do latania. Kto chce i czym chce (mowa oczywiście o modelach).

Oczywiście będą inne zabawy i zawody ale one kompletnie nie będą przeszkadzały w lataniu z tyłu na łące.

Zasady jakie będą obowiązywały w tym roku podczas latania będą następujące:

Nie latamy nad uczestnikami Zlotu, nie latamy nad głowami gości i widzów, nie latamy nad obozowiskiem, nie latamy pod wpływem alkoholu, nie latamy niesprawnym modelem, nie latamy bez powiadomienia osoby odpowiedzialnej za koordynację lotów. Nie przeszkadzamy innym uczestnikom podczas latania.

 

Nie za bardzo rozumiem integracji i latania Wicherkami. :)

Impreza integracyjna będzie wspólna dla wszystkich uczestników Zlotu oraz gości.

Będą namioty 1szt. 80m2 i ze 2szt. po 60m2. W tych namiotach będziemy się integrować. :blink:

Impreza integracyjna jest absolutnie dla wszystkich (żeby nie wyjść na despotę - nie powiem, że obowiązkowa :)) i bez wyjątków. Zamówiłem już 10Kg karkówki, więc ktoś kurde będzie musiał ją zjeść bo ja sam z kilkoma kolegami nie dam rady (jak się okaże, że jest więcej uczestników to mam tak dogadane, że rano dzwonie i dowożą 20kg karkówki).

Grilla na pewno dla nikogo nie zabraknie - chyba :wacko: :)

 

Jeśli chodzi o ubezpieczenie grupowe to jest sprawa załatwiona będę osobiście nad tym panował i się tym zajmował na Zlocie. Co do ubezpieczenia indywidualnego to te cholery z zakładów się jeszcze nie dogadali ze sobą i nie wiedzą ile brać od nas :angry:(tu mówię o obowiązkowym ubezpieczeniu).

Ubezpieczenie indywidualne z rozszerzeniami każdy może sobie sam obecnie wykupić. Jeśli ktoś nie wie gdzie za ile i jakie to pisać wszystko wyjaśnię i pomogę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym tygodniu zacznę wycinać więc na początku następnego tygodnia mogę się brać za wysyłkę jak wszystko będzie okej.

Poinformuję jeszcze gdzie i co i jak z przekazaniem adresu wysyłki i podam nr. konta (ew. koszty dla przesyłki pobraniowej).

 

Rozumiem, że skrzydło które zaproponowałem parę stron wątku temu jest okej?

 

I teraz pytanie jeszcze do organizatora i osób kupujących skrzydła czy ma zostać nałożony podatek toi toiowy w wysokości 3zł na skrzydło? (cała kwota czyli 120zł zostanie przelana organizatorowi na organizację imprezy).

 

Wysyłka wychodziła by 11zł + 0,5zł (na taśmę i folie pakową) jeżeli Pani w okienku uzna to za gab. A (co powinna uczynić).

 

 

Czyli przewidywany całkowity koszt skrzydła z podatkiem toitojowym i z wysyłką wychodziłoby 26,5zł a dla dwóch kompletów skrzydeł to 41,5zł.

 

 

P.S. Z tego co kojarzę to będzie jakiś kącik dla dzieci a tak się dobrze składa, że mógłbym przekazać z 25 rzutek 0,5m do posklejania przez młodych adeptów lotnictwa do gonienia kretów jak i rzucania w koleżanki. Wymagany byłby tylko ktoś kto ogarnie klej (najlepiej glue gan) i 25 śrubek bądź nakrętek do dowarzenia rzutka (jak ogarnę temat to podam jaka nakrętka i gdzie miałaby być przyklejona). Trzeba tylko przypilnować by dzieci sklejały skrzydła prosto a nie palce i mogą śmigać icon_e_wink.gif

 

Panowie można zamawiać skrzydełka. Kto jeszcze się nie rozmyślił i chciałby pobawić się razem to zapraszam. Proszę pisać na PW a ja będę przekazywał do Marcina namiary. Chyba że Marcin wstawi jakiś namiar na siebie więc będzie można bezpośrednio do niego się zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstała propozycja, aby "ufundować" kilka (5-10) zestawów do budowy modelu RC z napędem elektrycznym w ramach Warsztatów Modelarskich dla młodzieży, które będą się odbywać podczas Zlotu.

Zestawy te, były by wykorzystane na przykład do budowy modelu typu "Delta z depronu w 120min"

 

Oczywiście organizator dostarczy paczkę depronu jakieś tanie nożyki (kurde :wacko: ).

 

A to jest propozycja nisko budżetowego zestawu:

FC 28-12 Brushless Outrunner 1534kv cena $6.10

HobbyKing Red Brick 20A ESC cena $6.13

TGS Sport 7x4E Precision propeller cena $1.52

Prop Saver w/ Band 3mm (10pcs) cena $2.71 za 10szt

ZIPPY Compact 1000mAh 3S 25C cena $4.66

Male XT60 connectors (5pcs/bag) cena $1.81 za 5szt

Turnigy TG9 9g / 1.7kg / 0.12sec Eco Micro Servo cena za 2szt 3,98

 

Koszt takiego jednego zestawu to ~24$ czyli w/g PayPal-a około 82zł...

Niniejszym poszukiwani są chętni na sfinansowanie takich zestawów. :wub:

 

Uzbierało się sponsorów na 5 zestawów (trzej Koledzy) do modelu typu delta/skrzydełko.

Elementy zostały zakupione w dniu dzisiejszym w HK, więc na pewno dotrą do czasu pikniku i dzieciaki będą miały zabawę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany otrzymaniem skrzydła to proszę o kontakt na newmodelcnc[małpa]gmail.com wpisując w tytule imię, nick i ilość zamawianych skrzydeł.

W wiadomości proszę wpisać imię, nazwisko, nick z forum, adres do wysyłki i ilość zamawianych skrzydeł i preferowany sposób zapłaty (przedpłata/ pobranie)

 

Czyli całkowity koszt skrzydła z podatkiem toitojowym i z wysyłką pocztą polską priorytet wychodziłoby 26,5zł a dla dwóch kompletów skrzydeł to 41,5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam parę pytań (uzupełniających)

 

Czy, z doświadczenia, można określić jak bardzo będzie "przestrzegany" plan godzinowy zlotu? - nie zacznie się wcześniej niż/ będzie około +-1h/eeee tam, zobaczy się - niepotrzebne skreślić :D oczywiści zakładam umiarkowane warunki meteo.

 

Czy można przyjechać w sobotę rano (od której będzie "druh dyżurny"). Nie wiem czy uda mi się przekonać rodzinkę (wpadam z żonką i dzieciakami) na 2 noce pod namiotem :D

 

Jaki jest koszt zlotu (wpisowe za dorosłego i ew czy jest zniżka dla dziecka/osoby towarzyszącej)?

 

Jaki jest koszt uczestnictwa w warsztatach dla dzieciaków?

 

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przestrzeganiem reżimu godzinowego będzie tak jaka będzie pogoda. Jeśli pogoda będzie jak "drut" to będziemy przestrzegali godzin. Jak będzie wiało lub warunki będą trudne to będziemy dynamicznie dostosowywać harmonogram.

 

Można przyjechać kiedy się chce :D Duża część Zlotowiczów pewnie przyjedzie właśnie w sobotę z rana ale przyjazd w piątek pod wieczór jest moim zdaniem optymalny :). Przekonuj żonkę i przyjeżdżajcie - piątek wieczór jest zawsze najsympatyczniejszy, ponieważ rozmowy i opowieści są prawie do rana.

Cóż muszę się tu przy okazji poskarżyć na niektórych Zlotowiczów ponieważ niektórzy nie rozumieją, że jak człowiek idzie spać po rozmowach :blink::wacko: o 4-5 rano to od 6.00 nie można kurde mole latać spaliniakami. :D :D :D :D :D :D.

W sobotę dość często już od 6 są loty i dla takich gości jak ja to koszmar. Wówczas przez całą sobotę chodzę do tyłu . Bo kurde mole nie dają łobuzy paskudne pospać :D. Tylko by latali i latali. Zero szacunku dla starszych styranych rozmowami forumowiczów. Normalny koszmar.

 

Co do kosztów uczestnictwa.

Na dzień dzisiejszy wpisowe dla pilota to 35 zł a dla osoby towarzyszącej 20zł. Niestety są stałe sztywne koszty których nie idzie w żaden sposób przeskoczyć. Nie ukrywam że koszt uczestnictwa w dużej mierze zależy od ilości ludzi na Zlocie. Czym więcej przyjedzie tym koszt będzie niższy.

Przyjmuję że jeśli pilot przyjeżdża z kilkoma osobami towarzyszącymi to opłata będzie zawsze stała 1+1. Czyli maksymalny koszt uczestnictwa to 55 zł

Dzieci oczywiście nic nie płacą.

 

Co do uczestnictwa w warsztatach

Warsztaty dla dzieci są BEZPŁATNE. Mało tego staram się aby każde dziecko po warsztatach dostało jakiś drobny prezent.

Wszystkie modele jakie będą dzieci składać będą dostarczone za darmo. W warsztatach potrzebna jest jedynie chęć w ich uczestnictwie no i oczywiście dobry humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak człowiek idzie spać po rozmowach :blink::wacko: o 4-5 rano to od 6.00 nie można kurde mole latać spaliniakami. :D :D :D :D :D :D.

Ale tytko wtedy mogłeś latać modelem we mgle mając głowę ponad mgłą :D Gdzie indziej było Ci dane patrzeć na mgłę z góry stojąc nogami na ziemi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapraszam do zamawiania i przyłączenia się do zabawy :)

 

 

Lista zadeklarowanych osób na deltę do ganiania za lisem na Zlocie w Wilczych Laskach.

1. Konrad_p 2szt.

2. bart07

3. GOGO 2szt.

4. ahaweto

5. karlem

6. bongo20670 2szt.

7. karol p

8. wojcio

9. Henio

10. krankor jako lis

11. Marcin15 szt.2

12. Meloow

13. Rufio79 szt. 2

14. tomajk

15. plisken

16. Wojtek Jaworski 2 szt.

17. Atru 2 szt.

18. baxter

19. Marcin_WPR

20. Boro09 2 szt.

21. Andrzej_P

22. Stema

23. Piotrn28

24. molik

25. Jerzy

 

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany otrzymaniem skrzydła to proszę o kontakt na newmodelcnc[małpa]gmail.com wpisując w tytule imię, nick i ilość zamawianych skrzydeł.

W wiadomości proszę wpisać imię, nazwisko, nick z forum, adres do wysyłki i ilość zamawianych skrzydeł i preferowany sposób zapłaty (przedpłata/ pobranie)

 

Czyli przewidywany całkowity koszt skrzydła z podatkiem toitojowym i z wysyłką pocztą polską priorytet wychodziłoby 26,5zł a dla dwóch kompletów skrzydeł to 41,5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Marcin powinien w najbliższym czasie coś wrzuić, sam chętnie bym popatrzył. Do tej pory miałem skrzydełka z EPP a te będą ze styroduru więc zdecydowanie bardziej kruchy materiał. :)

 

EDIT

klawiatura bez "c" :angry:

Edytowane przez Konrad_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.