Skocz do zawartości

Ogólnopolski Zlot Modelarski „LATAĆ KAŻDY MOŻE” Wilcze Laski 2013


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

0. Konrad_p - L :)

1. Utopia +Kasia ( i kot) - L,S

2. jędrek - 2XL

3. bart07 - 2xl *2 + 2 dziecięce większe - Robię sobie rodzinne wakacje przy okazji :D

4.GOGO +3 -XL,L,M i coś dla sześciolatka wzrost 116 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zrobię poprawkę w rozmiarówce dla swoich dzieciaków (160cm to dziecięca? 10cio latki mi wyrosły...)

 

0. Konrad_p - L :)

1. Utopia +Kasia ( i kot) - L,S

2. jędrek - 2XL

3. bart07 - 2xl *2 + 2 dziecięce? 160cm :D

4.GOGO +3 -XL,L,M i coś dla sześciolatka wzrost 116 :)

5. ahaweto XL + M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam żadnych ośrodków przy jeziorze.

Ale dzieciakom pewnie podobało by się spać pod namiotem. W dzisiejszych czasach to wielka atrakcja dla dzieciaków. Może przemyślisz sprawę noclegu i zdecydujesz się na coś bliższego naturze. :) Będzie sporo osób z małymi dziećmi (nawet z bardzo małymi - 2 latki) i będą spać w namiotach.

 

Nie mniej zapraszam. Bo będzie można spędzić kilka fajnych dni na łonie natury. Ci co chcą dłużej to już 15 pod wieczór mogą się już zjawiać. My będziemy 15.08 już tak od 18.00.

 

PS.

A jak byś jeszcze zabrał ze sobą jakiś model na turbinę :Dto byłaby to naprawdę spora atrakcja. Pas jest asfaltowy więc ze startem i lądowaniem nie ma żadnych problemów.

 

 

PS2

Będzie taki namiot dla dzieci. Oczywiście stoły będą pewnie inne ale coś się załatwi. Tam będą warsztaty oraz wszelkie imprezy dla dzieciaków i dorosłych.

20130728_111351.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teren zlotu jest ogrodzony? To w kwestii dzieciaków.

Czy jest sens zabierać dla dzieciaków rowery, pewnie będą się integrować po swojemu :D Byłem ze swoimi na Aircombat i obawiam się, że mają wypaczony obraz pikniku modelarskiego... Pytali się, czy modele też będą się tak fajnie zderzać (rozbijać)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren Zlotu jest nie ogrodzony. Tam jest z 50 hektarów łąk i pól dookoła. Rowery dla dzieciaków można wziąć, ponieważ pas ma 2700m na 35 m i jest połączony z drogą kołowania, która biegnie równolegle do głównego pasa i jest oddalona od niego o jakieś 200m. Więc rundka dookoła to ponad 5km. :)

Dla dzieci można wziąć również rolki, wrotki i tego typ sprzęt :).

W pobliżu 50-100m zaczyna się piękny sosnowy las. Tylko uwaga to jest część puszczy i spacer może skończyć się pod Piłą :o

ql7e.jpg

Edytowane przez Konrad_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto zabrać rowerki jeśli masz możliwość . zawsze można zmęczyć dzieci na bocznym pasie do kołowania samolotów .

Jednak dzieci z rówieśnikami męczą się same ;)

 

Polecam zabrać coś na kleszcze - nigdy tam nie złapałem ale lepiej dmuchać na zimnie bo namioty stawiamy na trawie .

 

Edit - czy mamy szanse na kilka barierek by przegrodzić pas startowy od strony wsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś pisałem ale przypomnieć nie zaszkodzi. Kleszcze o tej porze już nie są aż tak aktywne jak wiosną. Jeszcze nikt w Wilczych z tego co wiem nie złapał kleszcza. Trawa będzie skoszona i nie będzie zbierana więc przykryje dość szczelnie kleszcze gdyby nawet były.

Ale na komary to się trzeba przygotować. Były lata, że ich nie było ale 2 lata temu trochę wnerwiały. Wiem, że jest sporo specyfików na te zarazy ale ja używam zwykłego AUTAN Tropical czy jakoś tak i specyfik daje rade. Trzeba niestety kurację sprejową powtarzać ze 3-4 razy na dzień ale idzie wytrzymać.

 

W weekend postaram się wstawić jakąś mapkę jak tam dojechać bo niektóre ( zwłaszcza moja :angry:) nawigacje kłamią jak jasny gwint. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję opis dojazdu jaki podał Piotr Pindral - organizator Wicherkowych imprez w Wilczych Laskach .

Serdeczne podziękowania dla Piotra za szybki opis dojazdu

Dojazd: ze Szczecinka wyjeżdżamy w kierunku na Piłę, udajemy się do Turowa Pom. (kierunek Piła) następnie kierujemy się na Wilcze Laski. W Wilczych Laskach przy kościele skręcamy w prawo (teraz pas mamy po lewej stronie ok. 1 km.). Pozostaje tylko skręcić w lewo za zniszczonym dworkiem i asfaltowa droga doprowadzi Was na miejsce. Zaś jadąc w stronę Szczecinka z Piły (z Piły kierunek Koszalin), wówczas w Lotyniu skręcamy w lewo, dojeżdżamy do wsi Wilcze Laski, za kościołem jedziemy prosto i za zniszczonym dworkiem skręcamy w lewo i już jesteśmy na lotnisku. Jadąc z kierunku Szczecina nie dojeżdżamy do Szczecinka tylko we wsi Sitno skręcamy na Dziki, tam kierujemy się na Turowo Pom.

a stamtąd na Wilcze Laski

 

 

Jest inna droga dojazdowa od strony PIły/Jastrowia ale pracujemy nad opracowaniem .

Osoby które jadą pierwszy raz - sprzedam Wam drobny myk ..

 

należy zebrać kilka numerów telefonów do innych kolegów którzy bywali już w innych latach . Poprowadzą a jełśi nie otwierali jeszcze nic co zawiera "nitrometalol" czy inne paliwa to poprowadzą Was do celu .

 

Kilka osób osobiście pilotowałem - był punkt zbiórki w Lotyniu i z tego miejsca jechaliśmy grupą razem .

Da się - wystarczy chcieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam żadnych ośrodków przy jeziorze.

Ale dzieciakom pewnie podobało by się spać pod namiotem. W dzisiejszych czasach to wielka atrakcja dla dzieciaków. Może przemyślisz sprawę noclegu i zdecydujesz się na coś bliższego naturze. :) Będzie sporo osób z małymi dziećmi (nawet z bardzo małymi - 2 latki) i będą spać w namiotach.

 

Nie mniej zapraszam. Bo będzie można spędzić kilka fajnych dni na łonie natury. Ci co chcą dłużej to już 15 pod wieczór mogą się już zjawiać. My będziemy 15.08 już tak od 18.00.

 

PS.

A jak byś jeszcze zabrał ze sobą jakiś model na turbinę :Dto byłaby to naprawdę spora atrakcja. Pas jest asfaltowy więc ze startem i lądowaniem nie ma żadnych problemów.

 

Tak, rozważam też opcję z namiotem :) Jeśli się wybiorę to oczywiście z modelem wyposażonym w turbinę ,a po zdjęciach widzę że warunki do latania są super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żeby już tak zachęcić na maksa to powiem, że lepszych nie znajdziesz. :D

 

Otrzymałem właśnie od firmy Cateringowej informację, że obiady dla dzieci będą tańsze i będzie jeszcze garmażerka. :)

 

Dodatkowo:

bigos: 5zł/05l (porcja)

bigos z kielbasą białą + pieczywo 8zł/porcja

Godziny wydawania posiłków- do uzgodnienia

Posiłki wydawane na miejscu z podgrzewaczy na naczynia jednorazowego użytku. Istnieje możliwość wymiany zupy dla dzieci na zupę dnia.

Cena za cały obiad porcja duża: 15zł/os.

Cena za cały obiad porcja dla dzieci 10zł/os

Cena obejmuje dowóz do klienta pod wskazany adres oraz obsługę klienta.

 

 

Edit

literówki

Edytowane przez Konrad_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jak co roku przypominam .

 

Uwaga na Straż Gminną z Okonka ! Okonek , Lotyń ,Podgaje.... Nie dajmy h...olerom ( icon_e_wink.gif ) zarobić.

Nie rozumiem po co takie formacje są utrzymywane zamiast dać fundusze na nich przeznaczone na Policję .. Skoro ktoś nie nadaje się do policji nie powinien pracować w żadnych innych służbach mundurowych.

 

Pamiętajcie by nie przekraczać tam ograniczeń prędkości bo ustawiają fotoradary dokładnie na 40 km/h ! już za 41 dostaniecie mandat i szkoda się z nimi szarpać . ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kurde zawsze sięoglądam za tymi ograniczeniami i jakoś chyba je przegapiam. Ale przezornego ....

Ponadto ponoć musi być znak, że jest radar więc o tyle łatwiej. :wacko:

 

 

PS

Pojawiła się taka wstępna prognoza dla Szczecinka. Może się jeszcze wszystko zmienić ale zapowiedź jest bardzo optymistyczna. :)

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla nieświadomych to powtórzę to co już napisałem na innym forum.

 

Dziś słyszałem że mandaty od wszelakich straży miejskich, gminnych z fotoradarow to mogą sobie wsadzić w buty. Stan prawny wygląda tak ze w chwili obecnej prawo karania z wykorzystaniem fotoradarów ma tylko i wyłącznie policja. Potwierdził to prokurator generalny. Trabili o tym dziś w RMF aby nie przyjmować takich mandatów. Gminy w ten sposób łupią kierowców nabijajac sobie kasę. Bodaj że wczoraj zapadł wyrok w sądzie najwyższym w sprawie jakiejś gminy, gdzie sami mieszkańcy się postawili. Było kilkanaście odwołań ale w każdej instancji straż miejska przegrała.

 

 

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.