Skocz do zawartości

Ogólnopolski Zlot Modelarski „LATAĆ KAŻDY MOŻE” Wilcze Laski 2013


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wcale nie byliśmy pierwsi icon_e_surprised.gif

 

2ca953b0b7ead1aa.jpg

88844ac64f08c982.jpg

 

Zaczęli przybywać kolejni goście.

 

2d076238d0302476.jpg

 

Niektórzy po długiej drodze od razu przystąpili do przygotowania posiłku. I tutaj moje ciekawe spostrzeżenie. Obierki spod noża Paulinki wychodziły dwa razy cieńsze niż spod noży obu panów. Chociaż panowie przechwalali się że w tej dziedzinie mają skończone specjalistyczne przeszkolenie wojskowe icon_cool.gif

 

c2c62548e5cad549.jpg

 

Dojechał pomysłodawca i komandor Pikniku Konrad, z miejsca rzucił się w wir pracy.

 

93b32d58a7fe32ee.jpg

 

Na przygotowaniach do Pikniku upłynął nam czwartek.

 

W piątek już od rana rozpoczął działalność punkt medyczny, w którym bardzo skutecznie leczono poranny ból głowy icon_rolleyes.gif . Powstały zapewne na skutek niewyspania i gwałtownej zmiany klimatu icon_cool.gif

 

Około godziny 15-nastej dotarł wraz z bardzo sympatyczną i nad wyraz urodziwą obsługą - catering.

 

6800fbb56f8d68e9.jpg

122cf06189bbe0b3.jpg

 

 

I tutaj moje drugie spostrzeżenie.

Starsze pokolenie modelarzy błyskawicznie sformowało kolejkę. Pewnych rzeczy z naszej młodości się nie zapomina icon_e_wink.gif

 

fe64d781bb5c9df3.jpg

 

Panie bardzo sprawnie przystąpiły do wydawania posiłków.

 

a7480ebd7de61df5.jpg

 

A następnie

"wszyscy do wzdłużnie ustawionych stołów ochoczo usiedli

i smaczny posiłek milczkiem żwawo jedli"

 

31f7ac96a3aafe40.jpg

 

Radość z dużych porcji była ogromna icon_lol.gif

 

faa761042108afa7.jpg

10b1de073cac5b2c.jpg

 

W sobotę rano, zaczęto świadczyć usługi fryzjerskie.

 

c86798a268f92a37.jpg

 

Trwają też rozmowy z Konradem aby w następnych piknikach, opierając się na sprawdzonych wzorach rodem z Indii, uruchomić polowy punkt usług stomatologicznych icon_cool.gif

 

W południe rozpoczęły się warsztaty modelarskie dla dzieci.

 

99df7cb6d070ae0c.jpg

8edd376a9de66159.jpg

371ff7aee3797063.jpg

 

W tym momencie ze względów rodzinnych musiałem opuścić imprezę icon_e_sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja już dojechałem.

Mam to samo do powiedzenia co Filip. Ci co nie byli niech żałują i to bardzo :PA zwłaszcza Ci co nie zdecydowali się przyjechać z dziećmi :)Zawierucha w sobotnie przedpołudnie a ta na dobrą sprawę przez całą sobotę była niesamowita. Emocje sięgały zenitu. Tylko nie wiem u kogo były większe czy u dzieci czy u rodziców. :D Było po prostu wspaniale i jestem bardzo zadowolony, że dzieci miały swój dzień. Przekrój wiekowy to maluszki od 2 lat do młodzieży gimnazjalnej hm.. i nie tylko :wacko: Na forum obok z kolekcji zdjęć Kostka można zobaczyć, że również piękne Panie włączyły się do zabawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie!

Duży szacunek i jeszcze większe podziękowania z mojej strony za zorganizowanie tego spotkania.

Organizacyjnie... odnosząc to do naszego szybowcowego hobby to trzy diamenty.

O warsztatach dla dzieci, ich radości i euforii napisali już inni a ja mogę tylko potwierdzić.

Nie mniejsze emocje były przy konkursie oldtimerów i na celność lądowania.

Dużo zabawy achów i ochów było podczas "walki" skrzydełek.

Nie mniejsze emocje były przez całą sobotę przy symulatorze lotu.

Kto chciał mógł latać do woli. Ładowanie pakietów bez problemu, bo agregat chodził non-stop

Bez przesady ale impreza zorganizowana wzorowo a taką wisienką na torcie był wspomniany wcześniej catering.

Co mi najbardziej utkwiło w pamięci?

Radość i błyszczące oczy dzieci podczas składania modelu na warsztatach a potem ich jeszcze większa euforia, gdy biegały ze swoimi modelami po całym polu namiotowym puszczając je w powietrze, a każdy lot "sygnalizowały" głośnym wybuchem radości.

O pogawędkach z innymi uczestnikami forum, wspólnych rozmowach i śmichach-chichach przy ogniskach (były codziennie) można pisać bez końca.

Jeszcze raz Konradzie duże podziękowania za TAKĄ imprezę.

Dziękuję wszystkim którzy tam byli, stworzyli tą specyficzną i jedyną atmosferę sprawiając, że było jak było.

Zdjęcia, filmy i opisy nie oddadzą tego co było więc...

Ci co nie byli, z takich czy innych powodów, niech już dziś planują wolne na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze było podejście dzieciaków. Ja normalnie swoich do klejenia czegokolwiek nie umiałem zachęcić. Ale co nie robi efekt stadny :D Wiatr dzieciakom nie przeszkadzał. Czy rzutek poleci 50m w normalnych warunkach? W warunkach jakie były - latały :D. Nikt nie odmówił pomocy jak dzieciaki wpadały z garścią styropianu "(...) wpadł na .... (wpisać cokolwiek)" o dziwo wszystkie dotrwały do wieczornych zawodów - profesjonalnie oklejone taśmą. Dzieciaki otrzymały lekcję - "bez taśmy nie poleci", oraz "co się zepsuje można naprawić". Ta druga na pewno im się przyda.

 

Było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt samochodów, kilkadziesiąt namiotów i bardzo mała ilość modeli, modelarze wstydzić się !!!

Piknik udany, szczególnie dla dzieciaków które się nie nudziły. Ognisko z dobrą karkówką i kiełbasą palce lizać ;-) jednak zabrakło (sprawy rodzinne) Maćka Waylandera który by opowiadał kawały. Super pomysł z bitwą na latające skrzydełka, za rok buduję swoje.

Do zobaczenia na kalejnej imprezie !

 

Zapraszam do oglądania zdjęć:

 

http://dariuszmular....laski_2013.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza spoko, tylko jedno mi się nie spodobało - kompletny brak plakatów w Szczecinku, przez co nie było wielu widzów, którzy z pewnością wzięli by kilejne dzieci - radzę pomyśleć o tym w przyszłym roku. Pomimo tego impreza jak najbardziej mi się spodobała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza spoko, tylko jedno mi się nie spodobało - kompletny brak plakatów w Szczecinku, przez co nie było wielu widzów, którzy z pewnością wzięli by kilejne dzieci - radzę pomyśleć o tym w przyszłym roku. ....

Absolutnie masz rację. Jestem z tego powodu bardzo zły i mocno zawiedziony. Miały być dzieci ze Szczecinka - tak na prawdę to do nich była adresowana ta impreza. Miały być też dzieci z Koszalina i też nikt nie przyjechał. Powody tego są dwa. Pierwszy to oficjalna zgoda wyrażona przez gminę przyszła za późno bo 2 lipca. Dzieci były już na wakacjach i nie było jak ich powiadomić. Po drugie zawaliła jedna instytucja, która obiecała akcje plakatową od 1 sierpnia w Szczecinku. Napisałem artykuł do głosy Wybrzeża który miał się ukazać na 2 tyg. przed imprezą. Też się nie ukazał.

 

W przyszłości będzie na pewno inaczej. Informacja trafi przede wszystkim do szkól jeszcze w roku szkolnym. Poza tym kilka osób ze Szczecinka i bardzo bliskiej odległości miasta już zaoferowało swoją pomoc w rozwieszeniu plakatów w przyszłym roku.

 

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :) Przetestowaliśmy formułę na nieco mniejszej ilości dzieci. Okazała się strzałem w dziesiątkę. Widać, że tego typu imprezy są bardzo pożądane i moim zdaniem bardzo wychowawcze.

 

Poniższy cytat to jest esencja tego o co mi chodziło podejmując się organizacji tego Zlotu.

Najlepsze było podejście dzieciaków. Ja normalnie swoich do klejenia czegokolwiek nie umiałem zachęcić. Ale co nie robi efekt stadny :D Wiatr dzieciakom nie przeszkadzał. Czy rzutek poleci 50m w normalnych warunkach? W warunkach jakie były - latały :D. Nikt nie odmówił pomocy jak dzieciaki wpadały z garścią styropianu "(...) wpadł na .... (wpisać cokolwiek)" o dziwo wszystkie dotrwały do wieczornych zawodów - profesjonalnie oklejone taśmą. Dzieciaki otrzymały lekcję - "bez taśmy nie poleci", oraz "co się zepsuje można naprawić". Ta druga na pewno im się przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentami bywało ciekawie :lol: - spadający z nieba silnik w 1'07''

 

http://vimeo.com/72654276

 

Warsztaty z najmłodszymi

 

http://vimeo.com/72677282

 

 

 

edit: Czy tak bardzo potrzebne jest to ograniczenie do 2 plików multimedialnych na jeden post? Nie mogę zamieścić ponad 2. A gdy utworzyłem następny post, to i tak mi się przykleił do poprzedniego. A ponieważ nie można wklejać ponad 2 to i tak są nieaktywne :angry: Proszę, pomóżcie

 

edit2: Coś namieszałem ponownie i udało się dwa posty jeden pod drugim zamieścić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wspominki super, chętnie oglądam zdjęcia, tym bardziej, że zapomniałem swojego aparatu...

 

Tym niemniej może powinien pojawić się temat "Rodzinny piknik modelarski Wilcze Laski 2014"? Przy ognisku odbyła się burza mózgów, jest pełno pomysłów.

 

Pozdrawiam - Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie, czyli pełniejsze (dłuższe) wersje filmików.

 

Warsztaty dla dzieci z miniwykładami w luźnym ujęciu min. z aerodynamiki :D W kąciku, przy symulatorze mieli zajęcia starsi kursanci.

 

http://www.youtube.com/watch?v=QdsENQAECsk

 

Pierwsza bitwa skrzydełek w Wilczych Laskach A.D. 2013. Skrzydełka latały do końca prądu w pakietach, albo ile taśmy starczyło. No chyba, że szybciej spotkały się z Matką Ziemią. Co najmniej jednemu urwało silnik w locie. Nawet krew się pojawiła.

 

http://www.youtube.com/watch?v=DsW0n_ZP6l4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.