Jump to content

Radawiec 2013 - II Spotkanie Polskich Modelarzy


pietka
 Share

Recommended Posts

airplaneswallpaper4.png

 

 

Witam Kolegów Modelarzy

 

 

Z wielką przyjemnością informuję, że mamy już potwierdzony termin II Spotkania Polskich Modelarzy - Piknik Radawiec 2013. :D Nasz Pan Dyrektor Aeroklubu już dał nam błogosławieństwo i z góry mu bardzo dziękuję.

Zapraszamy Wszystkich Kolegów na ostatni weekend czerwca. Będziemy na bieżąco monitorować prognozy pogody i w ostateczności zamieszczać informacje o ewentualnym przeniesieniu terminu na tym forum oraz na stronie Radawiecrc.pl.

 

Jak wiecie, formuła naszego spotkania jest prosta. Nie współzawodniczymy w czasie tej imprezy, a spotykamy się dla samej radości z uprawiania naszej pasji i spotkania przyjaciół, wymiany doświadczeń, obejrzenia swoich cacuszek, no i oczywiście latania!!! Oczywiście zapraszamy również kolegów z modelami jeżdżącymi, strzelającymi , skaczącymi i chodzącymi, jeśli ktoś ma robota, latającą kosiarkę czy odrzutowe drzwi od stodoły to zapraszamy również - najważniejsze żeby były RC! :)

W tym roku nasze spotkanie zostanie poszerzone o element edukacyjny, tj. odwiedzi nas prawdopodobnie spora grupa dzieci z jednej ze szkół w Lublinie. Chęć obejrzenia naszych modeli i pokazów zasygnalizowała również jedna z lokalnych organizacji wspierającej dzieci niepełnosprawne. Chcemy tym samym propagować modelarstwo jako jedną z najlepszych dróg rozwoju i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz jako sposób na popularyzację sportów lotniczych. Zatem nasze spotkanie potraktujmy również jako nasz wkład we wszechstronny rozwój młodego pokolenia i zachęcanie dzieci do uprawiania modelarstwa w Aeroklubach. Być może z pośród nich będą nasi następcy? :) A może piloci, szybownicy lub skoczkowie? Kto wie? Proszę każdego z Kolegów, aby przygotował na piśmie kilka słów o każdym ze swoich modeli ( historia, parametry techniczne, rodzaj napędu itp) abyśmy mogli opowiedzieć o modelach naszej publiczności.

 

Piknik odbędzie się w sobotę (główna część spotkania) i w niedzielę. Liczymy na Wasze liczne stawiennictwo i na to, że pokażecie najpiękniejsze modele i Wasz kunszt w ich pilotowaniu. Zapraszamy również polskie sklepy modelarskie, miejsce na ekspozycję promocyjną macie Państwo od ręki i bez kosztów.

Zasady Pikniku prawie takie same jak rok temu, ale o szczegółach poinformuję na ok 2 tygodnie przed imprezą. Na miejscu przewidujemy następujące udogodnienia i atrakcje:

1. Mała gastronomia - przed godzinami wieczornymi płatna. Potem poczęstunek dla zarejestrowanych uczestników gratis. Mamy w tym roku obiecane pyszności z dwóch bardzo dobrych restauracji. Oczywiście oleum dla piwoszy również. ;)

2. Przewidujemy tzw. Dmuchańce dla dzieci i widzów - zainstaluje je nasz sponsor - Agencja Promocyjna RAKI z Lublina, która również wesprze nas zarówno w organizacji zaplecza imprezy jak i promocji w mediach internetowych i innych. Właściciel Agencji Raki , Pan Robert , zapowiedział niespodzianki - ale jakie? Nie wiem! W końcu to niespodzianki :rolleyes:

3. OCZYWIŚCIE BĘDZIE LOSOWANIE! W zeszłym roku losowanie śmiesznych nagród niespodzianek od kolegów i sponsorów cieszyło się wielkim powodzeniem, a więc i tym razem będą prawie wszyscy coś wygrywać! Ktoś zapowiedział do wygrania Dziewczyny Playboya ale o co chodzi.?... nie wiem zupełnie :wacko: .

 

No i wiadomo - ToyToy GRATIS!!! :D

 

W tym roku również kładziemy wielki nacisk na bezpieczeństwo lotów . Każdy pilot będzie musiał wykazać się posiadaniem polisy OC lub wypełnić odpowiednie dokumenty. Bez tego oraz podpisania zapoznania się z regulaminem imprezy, nie zostanie dopuszczony do wykonywania lotów. W biurze imprezy będzie można porozmawiać z agentem jednej z firm ubezpieczeniowych na temat ewentualnego zakupu polisy OC z rozszerzeniem o uprawianie sportów modelarskich. Poniżej plan organizacji zaplecza Pikniku, tj. miejsca parkingowe, namiotowe itp. Po dwukrotnym kliknięciu powinien otworzyć się w dużej rozdzielczości.

Na dziś to tyle. Więcej szczegółów za ok 2-3 tygodnie.

Pozdrawiam

Piotr

post-2373-0-54782400-1369783588_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No, witam Kolegów po przerwie. Parę nowych informacji:

- odbyłem dziś kilka owocnych spotkań z VIPami. Musiałem ulec perswazji i nieco zmienić założenia przedmeczowe ale myślę, że ku ogólnej uciesze będzie fajnie i mogę dodać już kilka szczegółów.

jakie mamy zmiany? W godzinach 13-15 w sobotę, planujemy przeprowadzić 2 zabawy zręcznościowe dla pilotów różnych rodzajów modeli. Czas obu zabaw może być skrócony jeśli wszystko pójdzie sprawnie:

 

a) Pierwsza konkurencja to będzie nieco uproszczony konkurs na celność lądowania. Przeznaczona jest tylko dla modeli o konstrukcji laminatowej lub drewnianej. Wykluczone będą lądowania z "liścia" itp , Ma być lądowanie z normalnym podejściem i wytrzymaniem i liczyć się będzie do pomiaru punkt dotknięcia modelu do ziemi , nie będą zaliczane lądowania " w punkt" ( np. jak w F3J) :D czy tzw . dzwony............. hm...... Akrobaty będą nieco inaczej punktowane w celu wyrównania szans ale szczegółów nie znam, regulamin wyzwania ma mi w czwartek przesłać Sponsor czyli Sklep SKORPION RC :) . Nadmienię, że będą do wygrania CENNE NAGRODY!!! I dyplomy! no, może mniej cenne ale jakże ważne!!! :D Chętnych do zabawy uczestników proszę o wcześniejsze zgłoszenia na PW.

B) Dla modelarzy specjalizujących się w modelach ESA i posiadających modele piankowe przeznaczona będzie zabawa " fox killers - inaczej załatwić rudego" czyli polowanie na balonik z helem lub baloniki z helem ( jeśli pierwszy "rudy" zostanie od razu upolowany), które będzie trzeba zdezintegrować przy pomocy własnych modeli w ciągu max. 5 minut. Ze względów bezpieczeństwa nie dozwolone będzie wyposażanie modeli w dłuższe niż 2mm ostrza czy kłujące elementy. Każdy model uczestniczący w tej zabawie będzie musiał zaliczyć kontrolę sędziego przed startem. Tu również są planowane specjalne nagrody od powyższego sponsora. :D

 

Padła również propozycja zorganizowania podobnej zabawy na lądowanie dla pilotów helików ale doszliśmy do wniosku, że nie mamy na razie pomysłu na kształt i wielkość punktu lądowania, oczekujemy propozycji kolegów z forum :wacko::D

 

Z innego spotkania wynika, że dla Panów o wielkim poziomie pewnego hormonu będzie okazja do wyżycia się na dmuchanym ringu lub innych atrakcjach jak np wystrzelenie z procy (!). Będzie to zapewne wyzwanie dla większości "bohaterów" ponieważ trzeba będzie założyć strój wojownika sumo :huh: który zmienia gabaryty każdego zawodnika w formę kuli :rolleyes: . Nie wiem jakie są inne zabawki ale ponoć ma być dużo śmiechu .

 

W celu ochrony widzów przed gorącym słońcem ( inna wersja została wykluczona :rolleyes: ) będziemy mieli zespół namiotów o pow. kilkudziesięciu metrów . Odporny na zawieruchy. Krzesełka zapewnia każdy we własnym zakresie. Oczywiście modele również można schować pod ten dach.

 

Ponieważ spodziewamy się sporo dzieci z lubelskich szkół, jeden z naszych sponsorów, Firma Raki, zorganizuje dla dzieci nie tylko ich udział jako widzów w naszych pokazach ale również specjalne animacje i zabawy, zajmą się tym profesjonalni animatorzy. Niemniej jednak proszę o ciągłą uwagę i obserwację dzieci ( ze względów bezpieczeństwa) oraz proszę o życzliwość dla widzów, którzy zechcą nas odwiedzić. Wiem, jak denerwują pytania w stylu "dlaczego to lata" i " a jak to się kręci" ale w końcu my też kiedyś zadaliśmy sobie te pytania?! I od tego zaczęła się nasza korba!!!

 

Zaszły też niewielkie zmiany w planowaniu przestrzeni użytkowej ale szczegóły naniosę na nową grafikę.

Na razie dziękuje wszystkim za życzliwość i dobre słowa i oczekuję na Was w Radawcu.

 

Tu niestety, ordynarnie skopiuję niektóre zasady i szczegóły zachowania na spotkaniu z opisu pikniku 2012

 

1. Oficjalnie zaczynamy od 10-tej w sobotę, zazwyczaj rozpoczynamy rozstawianie sprzętu ok godz 9tej i potem latamy do wieczora.

Składka na paliwo do agregatu i Tojtoja wynosi 20 zł od osoby. Jest to dobrowolne współfinansowanie kosztów . Niestety nie możemy się bez tego obejść choć staraliśmy się.

2. Loty kończymy o 19-tej ( mniej więcej) chyba, że ktoś będzie miał modele oświetlone do nocnego latania to może mieć jeszcze trochę czasu.

Następnie przystępujemy do działań regeneracyjnych i konserwacyjnych pod namiotem

3. Jeśli ktoś z pilotów posiada OC modelarskie proszę zabrać, pozostali będą musieli podpisać oświadczenia - regulamin uczestnictwa w imprezie - nie ma innej możliwości wykonania lotów. W przypadku osób nieletnich musi podpisać ktoś dorosły.

 

4. Od 19tej otwarty będzie rollbar z piwem i grillowane potrawy , pieczywko i dodatki dla każdego z zarejestrowanych uczestników . Smary i ciecze wspomagające każdy zapewnia we własnym zakresie. Osobiście lubię myszate ;).

5. W niedzielę loty rozpoczynają się oficjalnie od 10-tej do ok 15tej.

6. . Pilotów chętnych do wystąpienia w locie typu Air Show prosimy o nagranie swojej muzyki na nośnik USB i uzgodnienie szczegółów pokazu z kierownikiem lotu przed wystartowaniem. W przeciwnym razie będzie skazany na dziwny gust muzyczny Kierownika Lotów czyli "ona tańczy dla mnie i na Żonomoja. :P

7. Piloci, którzy będą chcieli opowiedzieć coś o swoich modelach lub pokazach w czasie lotu będą mogli użyć bezprzewodowego mikrofonu .

I NAJWAŻNIEJSZE:

8. Główne zasady obowiązujące w trakcie imprezy są następujące:

 

a) decydujące słowo we wszystkich (!!!! tu nie ma żartów ) sprawach ma Kierownik Lotów lub jego zastępca. - wszelkie ważne lub sporne dla kogoś sprawy należy zgłaszać do nich.

 

a1) Obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia na pas lotniska osób nie pilotujących modeli . Osoby chcące wykonać zdjęcia mogą wejść tylko w obszar przerwy w siatce ochronnej - nie dalej niż 2 metry wgłąb pasa startowego po uprzednim uzyskaniu zgody od Kierownika Lotów.

Na pasie może się znajdować tylko pilot i jego pomocnik lub piloci i pomocnicy w przypadku startów holowanych lub ESA.

- Kierownik lotów ma prawo zakazać startów każdej osobie, którą uzna za niezdolną do bezpiecznego wykonania lotu. Decyzje te nie podlegają dyskusji. Może również w każdej chwili przerwać loty lub nakazać natychmiastowe zakończenie lotu jeśli uzna, że jest to konieczne. Niezależnie z jakiego względu. Pilot ma obowiązek przerwać lot i wylądować natychmiast po poleceniu Kierownika Lotu. PILOCI NIE BĘDĄ DOPUSZCZANI DO LOTÓW JEŚLI ORGANIZATORZY SPOTKANIA ZAUWAŻĄ I UZNAJĄ, ŻE PILOT JEST POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB POD WPŁYWEM INNYCH ŚRODKÓW ZAKŁÓCAJĄCYCH W JAKIKOLWIEK SPOSÓB ZDOLNOŚCI PILOTAŻOWE . OSOBA TAKA OTRZYMA CAŁKOWITY ZAKAZ LOTÓW . JEŚLI NIE UZNA POLECEŃ KIEROWNIKA LOTÓW ZOSTANIE POPROSZONY O OPUSZCZENIE TERENU LOTNISKA. :ph34r:

B). Osoby chcące wjechać na teren imprezy samochodami zobowiązane są do zatrzymania się przed słupkami oznaczającymi wjazd i odczekanie do zakończenia aktualnie wykonywanego lotu. Następnie mogą zaparkować jedynie w części lotniska do tego przeznaczonej Uczestnicy pikniku mogą zaparkować auta i rozbić namioty w strefie wyznaczonej dla nich na terenie lotniska modelarskiego za strefą parkowania. . Osoby zaproszone przez modelarzy jako gości proszę poinformować, że samochody mogą parkować tylko wzdłuż drogi dojazdowej DO WYSOKOŚCI OSTATNIEGO BUDYNKU lub na obszarze wyznaczonym do parkowania pod warunkiem, że będzie wolne miejsce. Teren na przedłużeniu pasa , przecinający drogę stanowi strefę podejścia do lądowania i nie może być pod żadnym pozorem zastawiany czy blokowany przez jakiekolwiek osoby czy pojazdy. :angry:

B) Na spotkaniu obowiązują zasady koleżeńskości i wzajemnego szacunku. Nie tolerowane będą żadne agresywne zachowania.

c) biwakowicze zobowiązani są do utrzymania właściwej czystości w swoim otoczeniu, sprzątania i wywozu swoich śmieci i usunięcia śladów biwakowania.

d) W TYM ROKU PILOCI NIE ZAPISUJĄ SIĘ na listę startową u kierownika lotów, a ustawiają się w kolejkę samodzielnie w korytarzu utworzonym przez siatkę ochronną. Również samodzielnie pilnują kolejności startów , aczkolwiek w każdej chwili kierownik lotów ma prawo zmienić ta kolejność lub wstrzymać wykonywanie lotów. Decyzje te nie podlegają dyskusji,Następnie zgłaszają gotowość przez wyraźny kontakt z kierownikiem lotów i dopiero po tym otrzymują zezwolenie na wejście na Pas. NIE WOLNO WYKONYWAĆ ŻADNYCH :angry: lotów bez zezwolenia , a zwłaszcza poza obszarem pasa startowego i wyznaczonej przestrzeni do wykonywania lotów. Kierownik Lotów ma prawo dokonywania zmian w kolejności startów oraz wykluczenia pilotów z kolejki startowej w uzasadnionych sytuacjach. Decyzje te nie podlegają dyskusji.

e) ilość latających w danej chwili pilotów określa Kierownik lotów.

f) rozpalanie ognisk na terenie lotniska jest ZABRONIONE.

Jeśli koledzy mają inne ciekawe pomysły, proszę o propozycje, uwagi lub sugestie.

 

 

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

orglotniskamodelarskieg.png

 

Wklejam nową grafikę pokazującą organizację przestrzeni na lotnisku w czasie Pikniku. Naszą imprezę ugoszczą koledzy modelarze tworzący modele kartonowe i plastikowe ze swoimi cudeńkami.

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Piotrek, mam wątpliwości co do tej linii parkowania dla widzów. Tam jest wąsko, więc jeśli staną w tym miejscu samochody to w/g mnie przytkamy jedyną drogę dojazdową. Proponuje powiększyć miejsce parkingowe to niebieskie.

Link to comment
Share on other sites

Padła również propozycja zorganizowania podobnej zabawy na lądowanie dla pilotów helików ale doszliśmy do wniosku, że nie mamy na razie pomysłu na kształt i wielkość punktu lądowania, oczekujemy propozycji kolegów z forum :wacko::D

Piotrze z doświadczenia z heli wiem że konkurencja celności lądowania dla śmigłowców według mnie to tuszkę może być za proste bo przecież wylądować możesz gdzie chcesz z duuużą dokładnością, oczywiście w granicach pewnej odległości od pilota. Kolejną sprawą jest wielkość modeli bo wiadomo że mogą pojawić się od klasy 250 lub mniejsze do klasy 700 więc punkt do lądowania musiał by mieć przykładowo 20x20cm.

Jeśli Planujecie już zrobić jakąś konkurencje dla śmiglaków to może slalom pomiędzy metrowymi tyczkami wykonanymi ze styropianu 3x3cm

precyzyjne przelatywanie z kartonu na karton z lądowaniem na każdym z nich lub przenoszenie małego kartonika z uchem za pomocą długiej wykałaczki doczepionej do płozy. To są oczywiście sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście masz rację. Faktycznie wielkość parkingu ustalimy na miejscu. To jest tylko orientacyjne położenie stref, wszystko jeszcze może się zmienić. Ustalając to miejsce chodziło mi o to aby samochody były przy drodze dojazdowej i jak najmniej poruszały się po płycie lotniska, chcemy też wyeliminować przejeżdżanie pojazdów wzdłuż ekspozycji stałej i obok widzów, co już kilka lat temu nam się popełniło.

 

Damian, ten konkurs dla śmiglaków to raczej było trochę żartem ale jak znam Twoje umiejętności to mógłbyś może przygotować jakiś extra pokaz z różnymi trikami? Podjąłbyś się wyzwania?

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Piotrze na ile mi silnik pozwoli tyle dam ze śmigłowca, niestety nie jest on już pierwszej kondycji i po zeszłym intensywnym sezonie czuć już delikatny spadek mocy ale jak to się mówi "damy rade" :D. Oczywiście myślę że Sławek swoją 600 w końcu coś zaprezentuje :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.