Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapadajace sie przyciski - fakt w locie niewiele to zmienia - jakos bez pomyslunku to napisalem :)

Ale wypad na lotnisko moze zablokowac...

 

Tak czy siak, biorac pod uwage sposob w jaki se te guziki zamontowane, warto przy okazji podkleic... Bo ich zapadniecie to w wielu przypadkach niestety tylko kwestia czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany ☺ w ustawieniach apki miałem w innej kolejności kanały. A potem dodałem po linijce do sw+SK na +100 a w drugiej sk+św na-100 i wszystko działa super jeszcze tylko oblatanie zostaje ☺ trochę strach ale zawsze musi być ten 1 raz.

 

note3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test stockowej konfiguracji, gdzie model leżał na balkonie na pierwszym piętrze a ja wędrowałem polami do momentu zaniku RSSI w apce. Udało się 1.5 km w lini prostej, ale było po drodze kilka drzewek i wysokich krzaków. 1.5 jednak mnie w pełni zadowala bo to ze 3 razy więcej niż widoczność modelu pozwalająca na jego prawidłowe sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test stockowej konfiguracji, gdzie model leżał na balkonie na pierwszym piętrze a ja wędrowałem polami do momentu zaniku RSSI w apce. Udało się 1.5 km w lini prostej, ale było po drodze kilka drzewek i wysokich krzaków. 1.5 jednak mnie w pełni zadowala bo to ze 3 razy więcej niż widoczność modelu pozwalająca na jego prawidłowe sterowanie.

Czy to był odbiornik z telemetrią czy bez. Gdy latam z odbiornikiem z telemetrią to po 100-150m radio informuje o zaniku telemetrii RSSI, gdy jeszcze dalej poleci to alarmuje o krytycznym zasięgu. Na odbiornikach bez telemetrii latam daleko jak widzę i żadnych problemów. Antenki na zewnątrz, pod kątem różne próby i nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak masz ustawione alarmy RSSI, o anteny nawet nie pytam. Odbiorniki bez telemetrii mają większy zasięg, oczywiście nie mówię o jakichś prostych 4 kanałówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarmy RSSI ustawione na 45 i 42. Zanikiem telemetrii się nie przejmuję, gorzej jak radyjko krzyczy krytyczny zasięg odbiornika. Czy podłączę odbiornik D8R-IIplus albo X8R to samo mały zasięg. To że z telemetrią mają słaby zasięg to już się dowiedziałem, ale żeby aż taka była różnica? Czy w Taranisie  można ustawiać alarmy zaniku łączności z odbiornikiem tak jak jest z RSSI? Też myślę może zmienić antenę nadawczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie coś jest skopane w ostatniej aktualizacji. Nie pamiętam jaka wersja i nie mogę tego teraz sprawdzić bo Taranis w Polsce, ale po flashowaniu apki non-stop mi wrzeszczy o alarmach RSSI. To słaby, to krytyczny a zaraz mi zaczyna jeszcze pikać wysokimi tonami czego przed flashowaniem nie było. Szczerze mówiąc olewam to i wyłączyłem alarmy RSSI, żeby się nie stresować w trakcie lotu zbyt dużą ilością informacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idfx, zapodałeś teraz niezłego niusa. Jest gdzieś opisana ta przypadłość? Taka informacja ma istotne znaczenie (przynajmniej dla mnie), więc będę wdzięczny za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam .. odradzam też upgreade odbiornika, akurat to pracuje w takim zestawieniu obecnie u mnie i szukam, czy to odbiornik czy aparatura świruje.

 

EDIT:

 

Mam kilka odbiorników X8R. Dziś dotarły. Gdyby ktoś potrzebował to 25go przywożę do PRLu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe. A myślałem że tylko ja mam taki słaby zasięg :D  Nikt nawet nie wspomniał nigdzie, że mu zasięg siadł po aktualizacji a teoretycznie jest to możliwe - ciekawe co na to jpd?

Szkoda że mam model w naprawie, bo sprawdził bym z miejsca ten fakt.

Tak na marginesie, robiłem testy zasięgu na zmniejszonej mocy nadajnika (opcja zasięg) odbiornika (x8r) z jednym serwem poza modelem i udało się uzyskać ok 114 m przy wartości RSSI 50, w trybie normalnym i przy tej odległości RSSI dochodziło do 84.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to ten zasięg się nie zmienił tylko wskazania aparatury oszalały jeśli chodzi o RSSI. Latałem grubo poza, gdy już według apki nie miałem zasięgu i nic złego się nie działo. Po upgreadzie wygląda to u mnie tak, że więcej mam sygnałów RSSI (low, critical ) niż z Vario ... Model ledwo po starcie sygnalizuje RSSI critical. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.