Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jedna uwaga co do wgrywania softów ...

Osobiscie przez Companion wgrywam raz na miesiac moze 2 zeby zaktualizować bootloader. Cała resztę flashy robię "z palca" czyli z bootloadrea :

Wgrywam żądany plik na kartę do katalogu FIRMWARE potem odąłczam radio od usb i flashuję bootloaderem.

Jak mnei coś w firmware wk.... zdenerwuje to wracam do poprzedniego nawet na lotnisku bo siedza wszytkie grzecznie wgrane na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna uwaga co do wgrywania softów ...

Osobiscie przez Companion wgrywam raz na miesiac moze 2 zeby zaktualizować bootloader. Cała resztę flashy robię "z palca" czyli z bootloadrea :

Wgrywam żądany plik na kartę do katalogu FIRMWARE potem odąłczam radio od usb i flashuję bootloaderem.

Jak mnei coś w firmware wk.... zdenerwuje to wracam do poprzedniego nawet na lotnisku bo siedza wszytkie grzecznie wgrane na karcie.

Czy byś mógł dokładniej opisać skąd pobrać plik i jak się flashuje bootloaderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dd wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Taranisa. Włączyłem i TO GADA! :D Później już tylko ogrom funkcji. Do nocy siedziałem i PRAWIE ustawiłem konfiguracje pod model DLG. Wszystko z poziomu aparatury. Z companiona nie korzystałem ale na to czas przyjdzie ;)  Mam jeden problem ale zanim go opisze to dzisiaj "lukne" w instrukcję. A nóż i widelec się znajdzie rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działają ekrany z telemetrią :D. W opcjach kompilacji nic nie zaznaczyłem i tak wgrałem. Wgrałem kopie modeli i wszystko działa cacy. Jutro jadę latać :D.

Dzięki. Jeszcze będę miał kilka pytań, ale najpierw muszę troszkę polatać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w tej chwili najtaniej wychodzi u chłopaka z australii w jego sklepie w UK. 0 problemów z zielonymi krasnoludkami z wyciagnietą po naszą kase łapą.

 

Policz Radio+odbiornik+przesyłka+haracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy!

Kupiłem używany odbiornik V8R4-II (http://frsky-rc.com/product/pro.php?pro_id=11) i nie umiem zbindować go z Taranisem.

1. Który tryb ustawić w aparaturze? D8 czy D16? Domyślam się, że nie LR

2. Mam go bindować w trybie V8_Mode czy D_Mode? A jeżeli w D_Mode, to które piny połączyć (nie mam oryginalnego jumpera) i do którego kanału podać zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zgłupiałem i nie mogę ustawić tak aby gaz wysyłał wartość 995. Najmniej wychodzi 1007. Kiedyś udało mi się to, ale dzisiaj chyba kombinuję jak koń pod górę.

Pozdrowienia i czekam na pomoc.

PS. To dla failsave w KFC32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.