Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś namieszali w timerze. Wcześniej miałem ustawione na SH (jak pstryknąłem to się włączał albo wyłączał czas). Teraz czas leci cały czas albo się zatrzymuje jak przytrzymam pstryczka. Nie ma opcji takiej jak była. Nie umiem tego ustawić a nie chcę dawać tego na innym przełączniku bo ten wydaje mi się do tego stworzony i we właściwym miejscu.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem :) Wujek pomógł.

 

http://rc-soar.blogspot.com/2014/04/opentx-v-2-beta.html

 

Egde jest ciekawy - działa impulsowo czyli włacza sie na ułamek sekundy zawsze - parametry to czas granice czasu trzymania aktywatora Switcha np :

EDGE, SH(w gore), 1.0 , 2.0 - jesli trzyammy SH w gore powyzej jednej sekundy ale ponizej 2ch to przy puszceniu switch sie właczy

Natomiast jesli ustawimy

EDGE, SH(w gore), x , x - oba czasy równe to Switch właczy sie po upływie tego czasu trzymania SH.

 

Stały działą następująco ...

Sa 2 aktywatory "on" i "off" odpowiednio wartośc 1 i wartość 2. przy czym wydaje sie - tak wychodzi z eksperymentów że jesli jest wyłaczony czeka na wartość 1 by sie właczyć jak właczony to czeka na wartość 2 zeby sie wyłaczyć :

Przykład :

 

TRWAŁY, SH(w góre), SH(w górę) - raz się włącza raz wyłączą.

Niestety nic mi to nie pomogło. Zmieniłem przy ustawieniach czasu na L1. W L1 coś tam wpisałem- wybrałem TIMER 0.1 0.1 SH(dół) --- --- i nie działa. Nie mam pojęcia co to jest V1, V2, Durtation ani Delay (wiem co to znaczy) ale nie mam wyobraźni do czego to służy. Pytanie czy da się to rozwiązać w 1 linijce czy muszę zrobić z 10 rzędów aby to działało tak jak wcześniej przy wybraniu pstryczka?

Nie rozumiem czemu to zepsuli skoro świetnie działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej świetnie działa napisałem Ci jak to ustawić to teraz napiszę jeszcze raz ............

 

L1 - przełącznik TRWAŁY (STICKY) , V1 SH up (wartość załączania)  , V2 SH up (wartość wyłączania), Duration 0 (czas działania przełącznika 0 == nieskończoność), Delay  0 - opóźnienie włączenia przełącznika.

 

Przecież masz to dokładnie napisane w cytacie który załączyłeś do swojego posta.

Bo jak rozumiem chcesz mieć na jeden pstryk włączony timer na drugi pstryk zastopowany timer - ustawiasz działanei timera przy właczonym L1 i koniec - proste i logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja AND jest zawsze i raczej pomijając bardzo konkretne zastosowania to powinna zostać pusta.

Nie dziwne ze nie działało jak był AND SH w dół ... Logika podstawowa -- 2 sprzeczne stany połączone ANDem zawsze dadzą FALSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniam nic w zakresach vario bo tak jak mam jest OK.

-10 do -0,8 i od +0,5 do +10 i takie są odpowiednie ustawienia dla mojego modelu.

Vario teraz piszczy cały czas nawet leżąc na ziemi. Tylko w momencie duszenia albo noszenia robi się cicho na rzecz sygnałów noszenia/duszenia.

Nie ma opcji wyciszenia gdy jest tzw. ZERO a jedynie zmiana częstotliwości pikania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.