Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam TARANISA od dwóch dni dużo już skumałem ale narazie nie kminie kilku rzeczy:
co to są te wartości globalne i czemu służą?
czy można go zasilać pakietem o większym napięciu niż znamionowe 7,2V? (pakiet i tak ładuję poza apką)
Jak sprawdzić czy jest to wersja B?
Czy istnieje możliwość zbindowania ze starszymi odbiornikami V8R7 i V8R4 (nie radze sobie z nimi )? Z  V8R7-II idzie bez problemu.

Pobrałem instrukcję opentx i jeszcze jej nie ruszyłem (lack of time),jest tam opisane flashowanie itd. taranisa? Jak tak,to więcej pytań nie mam, przynajmniej narazie.

Dziękuję za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tylko V8 xx -II będą współpracować.

Napięcie zasilania może być wyższe niż 7.2V, o ile pamiętam to nawet do 15V (jest to napisane w ulotce, która jest dołączna do nadajnika.

Nie wiem która to wersja B, ale jeśli zielona dioda ładowania miga po dołączeniu ładowarki, to jest to, jak dotychczas ostatnia, wersja aparatury, która potrafi ładować akumulator 2200mAh.

 

Zmienne globalne mogą zastępować stałe wartości w mikserach, konfiguracji drążków itp. Zamiast np. ustawiać expo na 30% można użyć w tym miejscu zmiennej globalnej, której wartość będzie się różnić w różnych fazach lotu albo będzie możliwa do zmodyfikowania np. pokrętłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie staniał... ale i tak 1200 zł lub 2300 na 6 stanowisk i płatne aktualizacje...

 

Ja kupiłem za 800pln brutto na jeden komputer zestaw word+excel+powerpoint+outlook. Gdzie wy macie takie ceny??

Tomku każdy używa tego co lubi ... dla meni outlook jest tragiczny, pomijając fakt ze nie działa na moim kompie.. :) ale miałem do czynienia robiąc jako helpdesk rodzinny z tym czymś. 

 

I pewnie jeszcze mówisz o Outlook Expressie, sprzed 10 lat? Tego nie produkują od 10 lat. Mówimy o pełnym Outlooku.

 

Dobra, koniec offtopa, wracam do Taranisa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu numeru mam ...B01 więc chyba to wersja B. Diody nie sprawdze bo HK sprzedawał bez ładowarki, która i tak jest mi zbędna.
Dzięki za pomoc w tych tematach. :)

Modyfikacje spoko, daj znać jak się sprawują, szczególnie wibracja czy jest silna czy raczej nie daje rady i gdzie nabyłeś takowe ;)

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do mnie wlasnie dotarly modyfikacje... tylko bede musial wejsc w nowsza wersje softu

 

6 pozycyjny przelacznik

Piotr, też taki przełącznik kupiłem ale jeszcze nie montowałem. Piszą na RCC, że ta wersja przełącznika po zamontowaniu i kalibracji zwraca jakieś dziwne wartości i wymagana jest przeróbka przełącznika. Ale do końca nikt dokładnie nie sprecyzował, czy trzeba również robić to w radiu z nowym softem 2.0 (1.99). Daj znać, jak z tym wyszło u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta przyczyna ... samoloty w czasie życia modelarza rosną ...

Np. Teraz siedam powoli nad solidnym F4U 2350 mm rozpiętości... potem przyjdzie czas na De-Haviland Moquito podobnej wielkości.

Mechanizacja takich latadeł wymaga dużej elastyczności od aparatury stąd dodawanie kolejnych elementów do układanki...

Osobiście wczoraj zgłosiłem możliwość wieloadresowego czujnika obrotów coby dało się czytać niezależnie obroty z wielu silników.

 

Wracając do F4U zastanów się jaka jest ilość elementów mechanizacji płata w tym samolocie. Składanie, podwozie, 3 klapy na jednym skrzydle + trywialne lotki ....

Silnik : trywialna przepustnica+ regulacja mieszanki w locie+ może przestawne śmigło .. kto wie a jak przestawne śmigło to może sterowanie nie przepustnica tylko skokiem a telemetria steruje na sprzężeniu zwrotnym przepustnicą  w celu pracy zawsze na pełnej mocy ?

 

Wibracje wg mnie to dodatkowy element "informacji i alarmie" im tego więcej tym de facto lepiej.

Nie będę tego instalował bo z tego co czytałem jest to problematyczne w wersji A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie się cieszę, że tak zachwalacie to radio, bo ze swoim nie miałem jeszce okazji wyjść na dwór.  B)

 

PS. byłbym zapomniał, właśnie rzucili odbiorniki X8R na magazyn w HK, ja juz zamówiłem kilka sztuk, schodzą na pniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano się bawiłem... i w czujnikach,  i w odbiornikach i w module nadawczym teoria mówi ze wszytko poszło zgodnie z planem : win xp - w zasadzie jedna z niewielu rzeczy do których czasem odpalam windowsa bo się nie dogadałem z flaszerem pod linuxa a samemy nie mam czasu napisać.

 

Jedna uwaga natury technicznej :

Najpier ustawić należy wszytko do wgrywania - podpięcie dzyndzla usb, uruchomienie programu podanie firmware a dopiero potem podpięcie odbiornika, czujnika itp ... urządzenia tylko w momencie włączenia mogą przejść w tryb flashowania.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.