Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz ładować inną ładowarką niż w komplecie, bezwzględnie wyciągnij pakiet i ładuj go poza aparaturą. Temat wiele razy poruszany i pierwsze usterki wywodzą się właśnie z tego ... Ładowarki / zasilacze ponadprądowe uwalają układ ładowania Taranisa i na tym kończy się jego żywot. U mnie jak dołączam ładowanie dioda od razu zapala się na zielono (nie miga nigdy) a po naładowaniu gaśnie. 

 

EDIT:

 

Polatałeś coś w końcu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz ładować inną ładowarką niż w komplecie, bezwzględnie wyciągnij pakiet i ładuj go poza aparaturą. Temat wiele razy poruszany i pierwsze usterki wywodzą się właśnie z tego ... Ładowarki / zasilacze ponadprądowe uwalają układ ładowania Taranisa i na tym kończy się jego żywot. U mnie jak dołączam ładowanie dioda od razu zapala się na zielono (nie miga nigdy) a po naładowaniu gaśnie. 

 

EDIT:

 

Polatałeś coś w końcu ? :)

 

Ładuję ładowarką wbudowaną, ale muszę do niej podłączyć zasilacz (znaczy się źródło napięcia i prądu). Być może daje nieco za małe napięcie. Zobaczymy, co będzie za 2 godziny.

Nie polatałem  :( Zrobiło się burzowo, padało. Teraz przeszło, ale mokro, zimno i znów wieje. Może jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khmmm ... nie wiem czy do końca rozumiem. Miałem zasilacz w komplecie i jego wtykam do gniazda ładowania w aparaturze. W niej też jest pakiet w trakcie ładowania. Tak jak pisałem - wkładam wtyczkę do apki, zapala się zielona dioda i świeci dotąd, dokąd pakiet nie jest w pełni naładowany. Zobaczymy jak to u innych wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khmmm ... nie wiem czy do końca rozumiem. Miałem zasilacz w komplecie i jego wtykam do gniazda ładowania w aparaturze. W niej też jest pakiet w trakcie ładowania. Tak jak pisałem - wkładam wtyczkę do apki, zapala się zielona dioda i świeci dotąd, dokąd pakiet nie jest w pełni naładowany. Zobaczymy jak to u innych wygląda.

 

Ja nie miałem zasilacza w komplecie. Używam innego, znalezionego w domu. Polaryzacja wg instrukcji nieistotna, co potwierdza fakt, iż zapala się (w końcu) dioda.

 

EDIT: Radio pokazuje wyższe napięcie baterii, a zewnętrzny zasilacz jest ciepły. Znaczy - ŁADUJE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem zasilacza w komplecie. Używam innego, znalezionego w domu. Polaryzacja wg instrukcji nieistotna, co potwierdza fakt, iż zapala się (w końcu) dioda.

 

EDIT: Radio pokazuje wyższe napięcie baterii, a zewnętrzny zasilacz jest ciepły. Znaczy - ŁADUJE :)

 

Polaryzacja bardzo istotna, wręcz krytyczna. Można powiedzieć, że masz szczęście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że na zewnątrz radia można ładować dowolny pakiet o jasne jak słońce :) ale pytam czy wewnętrzna ładowarka i oryginalny zasilacz pozwoli na ładowanie :

1) aku 6 cel 2200

2) aku 8 cel 2200

 Co do 6 cel podejrzewam,że nie będzie problemu tylko czas ładowania się wydłuży a co do 8 cel nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że na zewnątrz radia można ładować dowolny pakiet o jasne jak słońce :) ale pytam czy wewnętrzna ładowarka i oryginalny zasilacz pozwoli na ładowanie :

1) aku 6 cel 2200

2) aku 8 cel 2200

 Co do 6 cel podejrzewam,że nie będzie problemu tylko czas ładowania się wydłuży a co do 8 cel nie jestem pewien

 

Cytat z instrukcji:

"UWAGA: Radio posiada wbudowany układ ładowania akumulatorów NiMH, zaprojektowany do ładowania dostarczonej baterii (6 ogniw).

  • Nie podłączaj inteligentnej ładowarki do złącza ładowania. Ono powinno być zasilane wyłącznie z 12V DC, polaryzacja nie gra roli.
  • Nie używaj złącza ładowania jeśli zmieniłeś baterię na inny typ (inny skład chemiczny lub liczba cel)."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nigdy w żadnym moim radiu niw łądwoałem akumulatorów w aparaturze tylko zawsze przy pomocy ładowarki z dodatkowymi opcjami teraz to mikroporocesorowej kiedyś nie były tak uelektronicznione .. i zawsze dobrze na tym wychodziłem ...

Ale kazdy robi jak uważa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś musi być wałek albo cos przeoczylem w szkole ;-) proponuje zamienić +\- i zrobic test (TYLKO NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC). Czegoś nowego się dowiemy .. Tomku temat był poruszany w wątku, ale dawno temu. Trzeba się cofnac sporo z tematem i poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaryzacja bardzo istotna, wręcz krytyczna. Można powiedzieć, że masz szczęście ;)

 

Standardowo TAK, ale tu, gdzie mamy wewnętrzną ładowarkę NIE. Jeszcze raz z instrukcji, teraz EN:

"Do not connect a smart charger to the charge plug. It should only be supplied with 12V DC, polarity however doesn't matter."

 

EDIT: zauważ, że urządzenia wymagające polaryzacji, mają ją opisaną na obudowie, przy gnieździe zasilania czymś takim:

http://media.soundonsound.com/images/forum/upload_wikimedia_org_wikipedia_commons_thumb_6_68_AC_adaptor_polarity_png_800px-AC_adaptor_polarity.png.png

http://obrazki.elektroda.pl/2167952500_1345833032.jpg

Taranis tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.