Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników Taranisa.

Jutro dołączę do tego szlachetnego grona a wcześniej przeczytałem większość wypowiedzi na temat tej apki.

Sterowany będzie model hexy z kontrolerem NAZA v2 - wiem że większość "prawdziwych" modelarzy uważa latanie wirnikowcem a szczególnie na Nazie za profanację idei modelarstwa ale nie zamierzam się przejmować  :D   Mi się podoba.

 

Niestety mam jeszcze kilka nie rozjaśnionych zagadnień i wolę je rozwiać przed przebudowaniem całości :

1 . Dotychczas wykorzystuję 8 kanałów a w przyszłości przydało by się więcej. Podstawowym odbiornikiem jest  X9R  i zastanawiam się jaki następny odbiornik dokupić aby nadal otrzymywać z modelu pełne informacje telemetrii ? Z telemetrią czy może być jakiś tańszy?

2. Dane telemetrii chcę wyciągnąć z NAZY za pomocą konwertera CAN / z tego tematu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1628&highlight=can+misio/ Czy może ktoś próbował takiego lub podobnego rozwiązania ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie docinkami w sprawie NAZy. To bardzo dobry sprzet, do momentu az sam zdecyduje odleciec w sina dal ;)

 

Ad.1 Mozesz dostac wiecej niz 8 kanalow z odbiornikow X*R przy pomocy konwerterow s.bus->pwm

http://diydrones.com/forum/topics/can-i-get-12-pwm-channels-out-of-frsky-x8r-receiver-using-the

 

Ad.2 Chcesz polaczyc telemetrie do Misiowego OSD, czy do odbiornika FrSky?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1.

- X8R - jest odbiornikiem 8/16 a nie 8 kanałowym - 8 kanałów masz na analogu 16 kanałów masz na s-busie. Pojawiły się już odbiorniki X6R i są one 6/16. Na s-bus potrzebujesz albo dekodery albo specjalne serwa.

- Pojawił się odbiornik L8R - Long Range ale bez telemetrii jak to Long Range.

- telemetria działa przede wszystkim na S-Port i raczej należy przechodzić na tę technologię jeśli chodzi o FrSky bo stare czujniki z HUBem są wygaszane w miarę pojawiania się odpowiedników S-Port.

- 8 kanałowy odbiornik z telemetrią za 120-150 złotych to jest drogo ?

 

Ad.2

Telemetria właśnie jak ?

Chcesz używać czujników tamtych MIsiowych do FrSky czy tez telemetrii poza  FrSky ?

FrSky nie udostępniło ogółowi protokołu S-bus telemetrii wiec robienie domowym sposobem czujników wyamaga sporej dozy samozaparcia i przeprowadzenia procesu reverse engineering- nie jest niemożliwe ale jednak.

 

Rafał byłeś szybszy o czas pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Nazy z telemetrią Taranisa biorę na klatę  :D .

Interfejs Misia i tak zamierzałem zakupić do OSD a tak wcześniej je wypróbuję do łączności z FrSky.

Rozmawiałem z Misiem i według niego jest duże prawdopodobieństwo że taki układ zagada ale pewności niestety nie ma.

 

Generalnie NAZA też nie ogłosiła protokołu komunikacji a Misiowi się udało wyciągnąć wszystkie dane  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Misio jest taki masta to może sprawdzić czy będzie działało patrząc w kod OpenTX, który jak wiadomo jest jawny.

I od razu powie Ci czy będzie gadać czy nie będzie.

I nie będziesz musiał brać na klatę :) Nawisem mówiąc śmiem Twierdzić ze jeśli kol. Misio opracuje jakoś sensownie czujniki na S-Port to chętnych będzie miał nie mało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modyfikacje zainstalowane; mam heptic'a (modul wibracyjny) oraz jeden z przelacznikow wymieniony na 6 pozycyjny. Srednio zdolnemu zajmie to do godziny czasu, na youtube jest kilka dobrych filmow instruktazowych

ale przede wszystkim companion i opentx 2.0, na razie wpisalem poprzednio stworzone modele i wszystko jest - dzis potestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zainstalowałem opentx 2.0 oraz polskie komunikaty głosowe.Wygląda na to ,że coś jest nie dopracowane. Przy odliczaniu czasu lotu brakuje słowa "dwie" minuty a przed minuta mówi "tysięcy", brak słowa "jedna" Jest tak samo w męskich i damskich komunikatach. Może ktoś wie dlaczego plik komunikatów głosowych damskich jest ponad trzy razy większy od pliku męskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne dlatego ze jak go robilem a mam do takiej obrobki tylko darmowy software, jest tez w wyzszym probkowaniu zdaje sie, jak mi powiesz jakie slowa mam wygenerowac i jak sie powinny nazywac pliki to mozemy proprawic, moja damska wersja byla budowana na podstawie meskiej + zgloszone poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesja 2.0.1

[Taranis]

  • S.PORT / D protocol choice added in TELEMETRY menu
  • Heli mixer fix (stick modes 2/3/4)
  • Multipos switch fix
  • Italian translations updated
  • French translations fixes
  • Multis Wizard added
  • Bootloader now needs only one trim pressed
  • S3 warning hidden (no S3 on Taranis)
  • Persistent mAh was broken

[stock]

  • Fix for LS used as source

[All]

  • Fix on d>=x logical switches

To ostatnie d>=x : d jest ot DELTA (różnica np. ruchu drązka od aktualnej pozycji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fajnych rzeczy to jest

- nowa zakladka serwa gdzie mozna ruch serwa programowac (krzywymi ruchu), np opoznienia ruchu klap czy realistyczne zachowania elementow ruchomych

- latwiej sie tez apke flashuje (bootloader)

- mozna ustawiac polozenie ktorych przelacznikow jest sprawdzane przy wlaczeniu

- ustawione funkcje mozna kopiowac miedzy modelami

- mozna wyswietlac tekst z pliku dolaczonego do modelu jako np czekliste

- wieksza ilosc krzywych definiowalnych (x2)

- mozliwosc uzywania jako joystick

- troche zmianna plus w telemetrii

 

wczoraj dokladnie posprawdzalem jeden model po prostu kopiujac stare ustawienia i wszystko dziala bez potrzeby zmiany, opis mowi ze trzeba z tym uwazac przy funkcjach opartych o trim

 

jednego punktu kompletnie nie rozumiem; 

 

  • FrSky Taranis will run at 120MHz instead of 60MHz

 

o tzo chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.