Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym zrobił to tak :

skopiować szablon 

w kopi zmienić ustawienia trymerów 

 

zmieniając baterię zmieniasz WYBÓR MODELU w menu Taranisa 

 

nie wiem czy wystarczająco jasno się wyraziłem - jak nie to daj znać - spróbuje bardziej łopatologicznie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, niezależne ustawianie trymerów w fazach lotu może dotyczyć tylko niektórych z nich (trymerów znaczy się). Więc trymer SW może być oddzielnie, a pozostałe trymy wspólne dla wszystkich faz, o ile tak byłoby Ci wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę. Te liczby to de facto wychylenie trymów, tak?

Tak

 

 

 

Pytanie z innej beczki - 

Jak ustawić tryb filesafe dla nazy ?

 Dotychczas miałem "wykonuj ostatnie działania" ale to trochę bez sensu.

Chciałbym ustawić aby w przypadku utraty sygnału zawisł nieruchomo powiedzmy na 30s /aby spróbować odzyskać zasięg/ a następnie przeszedł do trybu filesafe NAZY czyli powrót do miejsca startu.

 

/Znów będę mieć wieczór z Taranisem - żona już krzywo patrzy :huh: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/Moja była też patrzyła krzywo to zmieniłem na taką co nie patrzy krzywo/

 

Nie wiem jak masz przełaczany ten tryb NAZY ale mozesz ustawić "WŁASNE" ustawienia każdego kanału dla trybu fail save - jednak taka sekwencja jak piszesz wydaje sie niewykonalna ... albo zawis albo tryb NAZY.

Więcej nie da sie programować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku - sporo mi pomogłeś dlatego do Ciebie pytanie, a może i innym się przyda. Czy istnieje możliwość przypisania do któregoś z przełączników załączenie i wyłączenie zewnętrznego modułu nadawczego? 

Mam biedrona którego za każdym razem przy zmianie lipola trzeba zbindować poprzez wyłączenie i załączenie nadajnika z równoczesnym naciśnięciem przycisku do bindowania na module. Tak sobie wymyśliłem, że fajnie by było zrobić to za pomocą któregoś przełącznika bez konieczności wyłączania aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/Moja była też patrzyła krzywo to zmieniłem na taką co nie patrzy krzywo/

 

Nie wiem jak masz przełaczany ten tryb NAZY ale mozesz ustawić "WŁASNE" ustawienia każdego kanału dla trybu fail save - jednak taka sekwencja jak piszesz wydaje sie niewykonalna ... albo zawis albo tryb NAZY.

Więcej nie da sie programować.

nie mam apki pod ręką ale coś mi świta 

w odbiorniku ustawiam w trybie faisafe określony poziom serwa 

w mikserze pod ten poziom wykonanie zawisu przez 30s i jednoczesne przejście ustawień do failsafe nazy 

ta druga funkcja musi być opóźniona o 30 sekund 

 

czy ktoś mi podpowie czy dobrze kombinuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "przesadzam" mojego IDEALA z futaby 9cap na taranisa i już widzę,że sam sobie nie poradzę. wstępne ustawienia mam takie: 1 kanał- gaz. 2 +5 kanał-lotki, 3 kanał wysokość, 4 kanał - kierunek. Klapy 6 + 8 kanał na przełączniku SA. Próbuję ustawić silnik na przełączniku SB w pozycjach 0-50%-100% a na drążku gazu motylka, siedzę nad tym już (może tylko :) dwie godziny z miernym skutkiem. Pewnie jest to bajecznie proste ale ja jeszcze nie przestawiłem swojego toku myślenia ze schematów futabowskich. Specjalnie kupiłem taranisa i vario do tego modelu . Liczę na Waszą pomoc :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz na pstryku to banaliza ... stworz wejscie ktorego zrodlem jest pstryk potem przypisz jak normalny drag do miskera na gazie i zalatwione. pamietaj ze pstrzyki nie roznia sie od dragow praktycznie niczym. jedyna roznica ze maja 3 pozycje o wartosciach -100 , 0 , 100 a dragi maja wiecej wartosci w tym zakresie....

 

A co do butterflaja - to ustawiasz to tak :

dodajesz miksery do kanałóœ od lotek i klap z odpowiednimi wartościami potem podajesz ze ich źródłem jest drąg gazu ....

i hop działa.

Przypominam o ważnej kwestii a mianowicie "ŁACZENIE MIKSERÓW" - to jest kluczowe.

 


Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.