Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się zapytam co za specjaliści biorą udział w tworzeniu tego programu?

Który to wariometr ma pikanie w neutrum????

 

 

Pytanie teraz naprawdę do znawcy tematu. Czy ma ktoś pomysł w jaki sposób wyłączyć to pikanie? Nawet gdybym musiał grzebać w kodzie to jestem gotów to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Nie wiem czy dobrze rozumiem - jeśli chodzi o same tony vario to ja ustawiłem na przełączniku i albo pika albo wyłączam i nie pika.

 

Wojtku czy w przyszły wtorek koło południa planujesz może coś polatać na Waszym lotnisku ? Wiem, że za mną nie przepadasz, ale może pokazałbyś jak "używać" termiki. Będę przejazdem .. Wciągam się w "szybownictwo", ale narazie moje loty przypominają bardziej "zbieg wydarzeń" niż planowany lot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku daję głowę ze nie musisz grzebać w kodzie ... zarejestruj sie na githubie ... napisz issue i opisz dlaczego tak a nei inaczej .. uzasadnij i po kilku godzinach będziesz miał co chcesz.

Parę razy coś potrzebowałem to zostało dopisane ... nie trzeba kombinować jak koń pod górę i wymyślać proch i benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek na pewno nie bo jestem w pracy ale w środę mam wolne. O ile pogoda dopisze to można by spróbować chociaż nie wiem jak będzie z lataniem bo od poniedziałku na naszym lotnisku będą śmigłowce z Pruszcza Gdańskiego i będą ćwiczyć :)

 

Jacek- Gdzie się mam zarejestrować? Możesz podać link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek na pewno nie bo jestem w pracy ale w środę mam wolne. O ile pogoda dopisze to można by spróbować chociaż nie wiem jak będzie z lataniem bo od poniedziałku na naszym lotnisku będą śmigłowce z Pruszcza Gdańskiego i będą ćwiczyć :)

 

Jacek- Gdzie się mam zarejestrować? Możesz podać link?

 

a czwartek ? będę w drodze powrotnej z Białki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, słabo się postarałeś opisując zagadnienie. Odesłai Cię do opisu "HOWTO" na forum i podpowiedzieli jedno rozwiązanie. Przekonuję Bertranda aby mimo wszytko wprowadził rozwiązanie systemowe w samym vario do zamknięcia mu japy przy 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz sie nie musisz martwić ... Twój wniosek dostał poparcie i będzie zaraz zrobiony.

Wskoczy na pewno w 2.0.4

 

A generalnie pomysł z tym pikaniem przy zerze nie jest zły ... pomijając brak możliwości wyłączenia ... dla mnie właśnie ten element vario jest jedyny użyteczny - czy lecę bez opadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz z opadaniem ale to jest opadanie wynikające tylko z doskonałości profilu w danym modelu. To się właśnie nazywa zerem. Nie nosi, nie dusi. Wariometry wtedy mają siedzieć cicho. Dopiero pojawienie się jakiegoś dźwięku sygnalizuje, że wlecieliśmy w noszenie lub duszenie i albo spierdzielamy jak najszybciej albo zaczynamy krążyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić Taranisa za rozsądną cenę. Może wspomożecie swoim doświadczeniem?

Na HobbyKing (EU) już od 2 miesięcy nie mają, w większości polskich sklepów też nie ma na stanie.

Może macie jakieś inne sprawdzone sklepy, niż te najbardziej popularne, w których mają taranisa ( najlepiej z nadajnikiem).

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...( najlepiej z nadajnikiem).

 

Z góry dzięki.

Chyba z odbiornikiem. Moim zdaniem na ten moment najciekawsza oferte ma : boltrc.com w sklepie UK

135 Funciaków mod 1 ... nie warto brać modu 2 bo zamiana jest mocno bardziej niż śmieszna a kilka funtów wiecej, Admin sklepu bardzo sympatyczny - Australijczyk. Zamawiałem u niego parę drobiazgów z australii wszytko przyszło ładnie i szybko około tygodnia. Z UK sądze ze będzei szybciej. A i Zielone ludziki raczej nie będą miały co robić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.