Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, będę próbował. Nie ukrywam, ze wszelkie ustawienia mixy itp. ucze sie robić z poziomu aparatury a nie komputera. Nie chce nabierać złych nawyków i albo w warunkach polowych zostać w d... albo na dodatkowe wyposażenie zabierać laptopa w pole ;-)

 

EDIT:

 

Dziala, w stick dodalem linie po SW z D/R z expo 40 i waga 100. Teraz jak przelaczam SG to mam albo z D/R albo bez, ale expo zawsze 40. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu upgreadu sciagnalem jeszcze polskie komunikaty i zaczął się cyrk ... Zacząłem je przesłuchiwac z poziomu aparatury. Naciskam dłużej MENU. Potem raz naciskam PAGE i wchodze do katalogu SOUNDS a potem [pl]. Wybieram dźwięk opisany rssi_red-stary1.WAV i zonk. Gaśnie ekran na sekundę czy dwie, aparatura się restartuje i od tej pory pokazuje, ze karta SD jest pusta .... Zaczyna mnie to wkurzac, gdybym w trakcie lotu przypisał ten dzwiek do akcji / switcha pewnie skończyło by się katastrofa. To nie był przypadek, w pięciu próbach pod rząd zawsze zwieszalo i restartowalo aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada w IT jest taka, że dany OS instaluje się, gdy wychodzi pierwszy SP :) Dla własnego bezpieczeństwa warto rozciągnąć tą zasadę na inne urządzenia posiadające oprogramowanie. Nawet jeżeli wcześniejsza wersja firmware/softu posiada błędy, to najczęściej są one znane - w przeciwieństwie do najnowszego softu, gdzie są dopiero odkrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie u mnie wszytko działa.

Tomek może i ta zasadza jest słuszna dla IT pracującego pod kontrolą Jedynego Słusznego Systemu produkcji pewnej firmy z Redmont.

Natomiast jest nieprawdziwa w stosunku do oprogramowań rozwijanych.

Zapiszcie się do q..wy nędzy do githuba i tam zgłaszajcie problemy ze coś nie działa tak jak osobiście to robię.

Kacper, przy błędach podaj informację na jakiej wersji oprogramowania jedziesz.

Ja teraz mam 1.99.3 i nie mam z nim praktycznie żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalny r2940 z 02/02/2014. Nie zglaszam błędu a tylko zgodnie z obietnica po zakupie informuje o problemach by inni byli ostrozni i sprawdzili u siebie..

 

EDIT:

 

Tworzeniem "aplikacji" na avr'y zajmowałem się kilka lat zawodowo i nam na to swoje spojrzenie. Od poczatku obawialem się działa systemu w przerwaniach, czyli np. odtwarzaniem dźwięków. Moje obawy tylko się potwierdzają bo dużo mocniejsze jednostki wywalaja się przy odtwarzaniu wavow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę do tematu następująco:

- czytam o błędach w poszczególnych wersjach

- instaluję wersję, która ma ich najmniej LUB która nie ma takich, jakie by mi przeszkadzały

- przed przejściem na kolejną znów poczytam o zgłoszonych błędach.

 

Tak samo robiło się w byłej mojej firmie (gdzie oczywiście były jeszcze środowiska testowe), i nie dotyczyło to jedynie Windows, ale też Office (wiem, to też M$), Citrix, WMS, TMS, SAP, terminali radiowych i ogólnie całości IT. Po co narażać się na nowe błędy, skoro już oswoiliśmy się ze starymi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co Tomku wymieniłeś to closed source - czyli wydanie, kupa ludzi to instaluje, 50% zgłasza błędy, potem managerowie myślą (jeśli umieją - a to rzadkość u takowych)  z tym zrobić potem dostają to programiści jako super pilne i na wczoraj i już za 2 lata otrzymujemy łatkę która łata błąd i tworzy 5 innych i tak dokoła Wojtek.

 

 

W małych projektach open source działa to jakby sprawniej - w opentx cykl obiegu na ten moment zamyka się 1 -2 dniami, w większych nie jest już tak różowo ale pół roku jest epoką.

 

Oficjalne wydanie miało błędy jednak nei miały one wpływu na prace aparatury. Od 2ch miesięcy używam nieoficjalnej "testowej" wersji - 0 zwisów czy problemów poważnych kilka przeze mnie osobiście zgłoszonych "wniosków" uwzględnionych w ciągu max 2ch dni (bądź nie ale z wyjaśnieniem ze to nie jest błąd tylko ja źle myślę)

 

IMHO każdy może czekać "na gotowe" albo włączyć się w społeczność tworzącą. Polskie tłumaczenie tez nie zrobiło się samo ...

 

P.S. NIe wiem czy do dzisiaj to jest czy już małymiękki poprawił ale przez kilka wydań łowisa przy sortowaniu tabeli w excelu była napis :

"wiersz ma nagłowka". Nie ma jak sprawdzić bo nie używam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne wydanie miało błędy jednak nei miały one wpływu na prace aparatury. Od 2ch miesięcy używam nieoficjalnej "testowej" wersji - 0 zwisów czy problemów poważnych kilka przeze mnie osobiście zgłoszonych "wniosków" uwzględnionych w ciągu max 2ch dni (bądź nie ale z wyjaśnieniem ze to nie jest błąd tylko ja źle myślę)

 

IMHO każdy może czekać "na gotowe" albo włączyć się w społeczność tworzącą. Polskie tłumaczenie tez nie zrobiło się samo ...

 

Nie jestem fanatycznym wyznawcą MS ani *NIX, ale gdy mowa o systemie produkcyjnym (samolocie, na który wydałem $$$ i którego nie chcę rozbić), to wolę używać wersji stabilnych, sprawdzonych przez innych. Gdybym miał darmowy samolot i drugą aparaturę, mógłbym uczestniczyć w projekcie. Sorry..

 

 

P.S. NIe wiem czy do dzisiaj to jest czy już małymiękki poprawił ale przez kilka wydań łowisa przy sortowaniu tabeli w excelu była napis :

"wiersz ma nagłowka". Nie ma jak sprawdzić bo nie używam ...

 
Straszny, krytyczny błąd :)
Wiem, że lecimy offtopem, ale dla mnie nie ma lepszego edytora tekstu niż Word, lepszego arkusza kalkulacyjnego niż Excel ani lepszego klienta poczty z kalendarzem niż Outlook. A uwierz mi, PRÓBOWAŁEM się przesiąść na darmowe "zamienniki" po tym gdy wyszedłem z korpo i zacząłem swój biznes. Ostatecznie wydałem kasę na Office'a.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper,

Wersja oficjalna jest już delikatnie rzecz biorąc mocno outdated w stosunku do wersji 2.0RC. - zgłosiłeś/przedstawiłeś błąd, też go miałem ale mi po prostu nie odtwarzał wavów z managera plików. Olałem bo to jest błąd mocno poboczny a już w styczniu wiedziałem ze idą prace nad nowym wydaniem, poczekałem postawiłem nowe tego błędy już w nim nie ma. Skąd restart u Ciebie na apce ? nie mam pojęcia ... Przypuszczam to problem managera plików niż odtwarzania, proponuję przejście na wersję bez tego błędu ...

 

Tomku każdy używa tego co lubi ... dla meni outlook jest tragiczny, pomijając fakt ze nie działa na moim kompie.. :) ale miałem do czynienia robiąc jako helpdesk rodzinny z tym czymś. A co do Worda ... no to tez bym się wstrzymał z aplauzem ... edycja wzorów matematycznych w porównaniu z libreoffice to epoka kamienia łupanego, ale jak mówiłem każdy ma to co lubi.

 

Ale fakt ze pod względem kompa jest mocno dziwny bo dla mnie środowiskiem pracy jest najczęściej czarna konsola z literkami. (no off top totalny) i instalator system u w trybie tekstowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opensource to kolega MIKE piszący er9x zaliczył wtopę z jedną z wersji. Od tej pory funkcjonują dwie, a pewnie i więcej, ale dwie są dostępne. Stabilna i nowa. Dopiero jak w nowej nie są zgłaszane krytyczne błędy staje się stabilną. I to jest prawidłowe. 

 

Co do programów M$ i ich pakietu office, to zadziwiające jest porzucenie obsługi plików powstałych w wersji 6. Podaję zasłyszane, gdyż nie używam. Mam 6 stanowisk i jak nowi pracownicy chcą worda lub excela to nie ma sprawy - 2 pensje i macie. Nikt nie chce. Co nie zmienia, że na tych samych stanowiskach są zakupione programy po wiele k zł. Do moich zastosowań - pisma i mniej lub bardziej zaawansowane obliczenia wydajność rozwiązań opensource jest więcej niż zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mało zarabiają jak dwie pensje potrzebne sa na Officea.

a najlepszy edytor na jakim pracowałem to byl DOSowyt WordPerfect. Czarny ekran i kursor (tak jak lubi Jacek). A obsługą, stabilnością, możliwościami i wagą (jedna dyskietka 360kB) wciąż bije wszystkie Wordy i Openy :)

tak sie fajnie wątek rozwija że nie mogłem sie powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.