Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh ciekawi mnie to, przecież przez opto czy inne galwaniczne ustrojstwa nie naladujemy. Nie zaprzeczam, ale watpie a nawet podejrzewam bug w instrukcji. Napisze do frsky, żeby cos więcej wyjaśnili. Przyda nam się ta informacja na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo TAK, ale tu, gdzie mamy wewnętrzną ładowarkę NIE. Jeszcze raz z instrukcji, teraz EN:

"Do not connect a smart charger to the charge plug. It should only be supplied with 12V DC, polarity however doesn't matter.[/size]"

 

EDIT: zauważ, że urządzenia wymagające polaryzacji, mają ją opisaną na obudowie, przy gnieździe zasilania czymś takim:

http://media.soundonsound.com/images/forum/upload_wikimedia_org_wikipedia_commons_thumb_6_68_AC_adaptor_polarity_png_800px-AC_adaptor_polarity.png.png

http://obrazki.elektroda.pl/2167952500_1345833032.jpg

Taranis tego nie ma.

Zakładając, ze dostarczamy do gniazda prąd zmienny to wszystko się zgadza, ale moj zasilacz jak byk opisuje input 100-240V zmienne i output 12V 0.5A STALE ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku - tu chodzi o wewnętrzy układ ładowarki, trzeba cośtam wymienić, żeby ładował do pełna właśnie pakiety o dużej pojemności,

Zapytaj na PW może tego kolegę: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/38459-frsky-taranis/?p=479374

 

Hmm... tylko, że teoretycznie, piszą na stronach FrSky, że radia serii B już mają zaimplementowaną tą możliwość.

 

 

What is hardware improved on “version B”?
We has modified the Taranis radio Audio-amp for louder clearer sound and the main board is being re-done - to allow for a higher cap internal charge control circuit for a large battery if fitted(such as 2000mAH) on this version.

Tylko ... o ile się nie mylę (nie mam radia pod ręką) ja mam wersję B, a w zestawie był pakiet mały. 800mAh

Edytowane przez noker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji mojego nadajnika to 21/04/2014 nr X9D015378B01 wygląda to na serię B ale też mam pakiet 800 mah ,więc jak się okaże w użytkowaniu, ze będzie trzeba często go lądować to po prostu zapakuję nimh 6 x 2200 . Nie chcę za każdym ładowaniem wyjmować np: lipola z nadajnika bo będzie on zamontowany w pulpicie na stałe a to za dużo roboty z wyjmowaniem z pulpitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ciekawi mnie to, przecież przez opto czy inne galwaniczne ustrojstwa nie naladujemy. Nie zaprzeczam, ale watpie a nawet podejrzewam bug w instrukcji. Napisze do frsky, żeby cos więcej wyjaśnili. Przyda nam się ta informacja na przyszłość.

 

Kacper, to dopytaj jeszcze u źródła, czy np z takim numerem seryjnym jak podał Lecho X9D015378B01 można bez obaw zapakować Ni-Mh o pojemności 2000mAh i ładować bepośrednio w radiu.

Czy literka B w SerialNumber gwarantuje NAM ten cały PowerSwitch o podwyższonych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czemu myslicie o lipolach a nie o llife ?

2. Ładowanie pakietu raz na 1 -2 tygodnie to jak problem z wyjęciem ??

3. I tak warto mieć 2 pakiety jakby sie zapomniało ?

4. Nimhy ładują się wieczność LiFe 20 minut a jak się uprę to i 10 i nic im nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję sflashować apkę na windowsie XP. Do tej pory na Win 8 nie miałem żadnych problemów. Pojawiły się teraz na kompie ojca ... Ściągnąłem zadig_xp_2.1.0. Uruchomiłem i zgodnie z instrukcją powinienem wybrać opcję w górnej belce "STM32 BOOTLOADER". Niestety nie mam tam żadnej opcji do wyboru, okno jest puste i nie mogę zrobić "REPLACE DRIVER" ?? Powinienem uruchomić Zadig jako admin, jednak nie mogę, bo woła hasło (które nigdy nie było przypisane do systemu). Czy ktoś miał podobne cyrki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, próbuję, dzięki :)


du....pa .. po 2ch godzinach walki mam dość .. udało mi się uruchomić jako administrator i wciąż nie mam żadnej opcji wyboru tam gdzie powinno być "STM32 BOOTLOADER" .. na 8semce odpaliłem na pierwszy strzał, ale laptop został w UK ...  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej sciagnać kubuntu i odpalić z płyty ??

Będzei drobny problem z instalacją companion ale sądze ze mniejszy ....

 

https://companion9x.googlecode.com/files/Taranis_WinUSB_driver.zip

 

Rozpakowujesz, Podłaczasz wyłączonego taranisa

Jak sie pojawi urządzenie i zapyta o driver to mu wskazujesz katalog rozpakowania ... instaluje  odłączasz taranisa podłączasz jescze raz i działa ...

5 minut wraz z szukaniem drivera.

 

Sorry ze sie nie odzywałem wczesniej ale chłopcy dali ciała z podawaniem wartości napięcia odbiornika z telemestrii i siedziałem i naprawiałem toto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli zawiodło najsłabsze ogniwo w łańcuchu komputer-kacper-taranis

 

Wytaptalkowane z Androida w autobusie - wybaczcie błędy :)

 

hehe prawie dosłownie ;) w roztargnieniu i tysiącu prób w pewnym momencie nie dołączyłem Taranisa do USB i usilnie szukałem go w systemie ;) Musiałem odespać podróż i kilka piwek ... rano siadłem i od ręki poszło :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawy problem do rozgryzienia, coś nowego do nauki :)

 

Na prawym drążku mam ster wysokości i lotki. Wszystko jest bardzo czułe i ruszając drążkiem lewo/pawo mimowolnie dyga mi SW (wina mojej koordynacji ruchów). Na szybko wymyśliłem, żeby na SW ustawić Expo by ograniczyć początkowe wychylenia steru. Na tym samym kanale mam ustawiony Dual Rate na przycisku SG. No i zaczna się problem .. Chcę by bezwzględnie od ustawienia switcha D/R mieć zawsze ustawione Expo na + np. 30%. Nie mogę tego ustawić. Expo mi wciąż współgra z D/R czyli ze switchem. Jak wyłączę SG to wyłącza się D/R i Expo jednocześnie. Może ktoś ma pomysł jak to ugryźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sposobow, na podstawie companion9x:

- w zakladce STICKS ustawic expo (Curve/Expotential), bez zadnego przelacznika.

- skonfigurowac mixy na interesujacym cie kanale.  Na przykladzie dla Ailerons:

  +100 Ail

  R (50%) Ail Switch(!SG^)

 

Nie wiem czy powyzszy zapis jest jasny. Pierwsza linijka to standardowy wpis. Druga to ustawienie D/R - po przelaczeniu SG w inna pozycje niz górna, zastepuje® Ailerons 100% na Ailerons 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.