Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Witam,

 

mam kilka pytań do FrSky Taranis przed zakupem. Wersja z plusem nie obsługuje SWR, rozumiem że skoro od tego odeszli to nie było to zbytnio potrzebne? Do przesyłki jak coś to tylko doliczą VAT, bez cła?

 

 

Może mi ktoś wytłumaczyć czym się różnią te Taranisy? Tańszy wydaje się nawet lepszy, bo ma ładne pudełko, a nie chcę źle zamówić i potem żałować że wybrałem 50zł tańszą opcję a gorszą...

droższy:


tańszy:


 

 

i do tego kupie taki odbiornik :)


 

 

Zastanawiam się jeszcze nad opcją FlySky TH9X za 240zł bez modułu + do tego moduł FrSky XJT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup Taranisa w Chinach jest, moim zdaniem, średnio opłacalny. Jak doliczą Ci VAT, co jest w tym przypadku wysoce prawdopodobne, to wychodzi na to samo co zakup w polskim sklepie, np. tu:

 

http://77hobby.pl/frsky-taranis-x9d-plus-mode-2-aluminiowa-walizka-odbiornik-x8r-p-48.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup Taranisa w Chinach jest, moim zdaniem, średnio opłacalny. Jak doliczą Ci VAT, co jest w tym przypadku wysoce prawdopodobne, to wychodzi na to samo co zakup w polskim sklepie, np. tu:

 

http://77hobby.pl/frsky-taranis-x9d-plus-mode-2-aluminiowa-walizka-odbiornik-x8r-p-48.html

 

no tak ale jak nie doliczą to oszczędzam 400zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, tylko aktualnie to radio w EU jest backorder.

A jak się ma pecha, to można trochę poczekać...

 

No właśnie, jak to jest z czekaniem? Na backorderze piszą że do 30 dni, ale to jest 100% pewne że najdłużej tyle czy można czekać 3 miesiące? ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest z czekaniem? Na backorderze piszą że do 30 dni, ale to jest 100% pewne że najdłużej tyle czy można czekać 3 miesiące? ;d

Można czekać 3 miesiące też. Ja tak czekałem na swoje radio. Ale wreszcie się doczekałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można czekać 3 miesiące też. Ja tak czekałem na swoje radio. Ale wreszcie się doczekałem. 

 

OK a patrzcie co znalazłem:

 

http://rclife.co.uk/Taranis-X9D-Plus-Transmitter

http://rclife.co.uk/FrSky-X4RSB-3-16ch-Telemetry-Receiver?search=frsky%20x4r

 

wysyłka z Wielkiej Brytanii, 

 

wychodzi 166,5£ + 15£ wysyłka = 181,5£

kurs 5,63 to daje 1020zł z nadajnikiem taki jaki chce, samo radio z wysylka 930zł

 

i są na magazynie :)

 

i dają ładowarkę bo HK nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proste toto jak konstrukcja cepa bojowego.

Masz 2 kanały na lotki.

Na każdym musisz mieć po 2 miksery jeden od obsługi lotek drugi od obsługi klap.

Miskery powinny się SUMOWAĆ. (rodzaj połączenia między mikserami na kanale - jest defaultowe)

Chcesz mieć te klapy na przełączniku na suwaku na czymś innym to ustawiasz odpowiednie "wejście" miksera.

Warto ustawić na tymże wejściu Zakres i Offset - będzie działało tylko w jedna stronę.

Jak przeszukasz ten wątek to znajdziesz ustawienie kalpolotek i to chyba nawet dość zaawansowane moje z uzyciem zmiennych globalnych róznicowości pracy lotek na wystawionych klapach - soby nie było wychylania lotek poza dopuszczalny zakres itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche grzebałem u nich ale do tego sie nie dokopałem. Dzieki

 

EDIT: No i poszło :) Softy podniesione do LBT we wszystkich odbiornikach a i taranisowi się przydało. Wszystko chula

Dzieki

Mija prawie miesiąc po podniesieniu softów do LBT a tu dziwna sytuacja  dzisiaj dwa z trzech odbiorników znowu odmówiły posłuszeństwa i znowu nie moge ich zbindować.. WTF???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co CI jakise badziewia ? Aparaturą sie flaszuje wszytko :

Tu masz dobrą instrukcje - dzieki temu mozna flaszować nawet na polu... http://77hobby.pl/uaktualnienie-firmware-urzadzen-smart-port-przez-opentx-21-n-20.html

GENIALNE :D i po co wydawałem ~100zł na kabelki które i tak sie zjarały :) Jutro powalczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną (mniej więcej sytuację). Odbiornik był na lbt i tez za nic nie chciał się zbindować, Dostał flashem jeszcze raz i mu się naprostowało.

 

Czy dobrze rozumiem, że taki odbiornik może nagle przestać działać w trakcie lotu ?

 

LBT na razie odpuściłem, ale po przejściu na EU już zaczynam mieć jakies cyrki z odbiornikami. Potrafią się rozbindować na ziemi i jedyna opcja "powrotu" to rozłączenie i ponowne załączenie baterii w modelu. Dotyczy to 3 odbiorników i co najgorsze link nie powraca jak się już raz rozbinduje, co jest według mnie niedopuszczalne. Powoli zaczynam wątpić w doskonałość i "wszystkomożność" Taranisa.

 

EDIT:

 

Starsze, które wciąż używam w systemie nie EU działają znakomicie i nie sprawiają żadnych kłopotów. W obecnej konfiguracji mam moduł nadawczy nie EU i komplet odbiorników a do tych EU dołączam przeprogramowany moduł zewnętrzny XJT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnych problemów ani z łącznością ani z niczym. Po prostu jeden z wielu katowany prze ze mnie jako ćwiczebny doświadczalny odbiornik nie chciał się zbindować. Chyba był w lbt (bo już wszytko miałem w lbt) ale głowy nie dam. Dla spokoju przeflaszowałem i już - nie lubie szukać skomplikowanych rozwiązań. Pomijając ten jeden podejrzany przypadek nie miałem żadnych problemów z jakimkolwiek bindowaniem w FrSky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.