Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

Wczoraj dostałem ten odbiornik. Co prawda raz mi anulowali zamówienie, bo mieli jakieś problemy z dostępnością, ale za drugim razem się udało.

Plus jest taki, że ten co dostałem wygląda lepiej niż na zdjęciach w ofercie.

Na razie mogę napisać, że wizualnie jest OK. Odbiornik się zbinował, podpięte serwo działa.

Waży 5,6g.

Co do zasięgu, to na razie nie jestem w stanie nic powiedzieć. Nie wiem kiedy uda mi się zrobić testy, ale jak będę miał jakieś konkrety to napiszę.

Czekam jeszcze na czujnik napięcia - ponoć jest w drodze.

post-7564-0-05404800-1442249866_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niestety nie zadziałał... Reklamacja uwzględniona, jedzie / leci / płynie następny. Jeżeli będzie funkcjonalny, to bije wagą całą konkurencję.

 ejjjj nie straszcie mnie ;/ też zamówiłem 6 września. Wysłali ale ciekawe czy zadziała... Interesuje mnie zasięg tego cudaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, dlaczego straszyć. Kupujesz tanio sprzęt, ale bez kontroli jakości.

Kilka paczek jakie do mnie dotarły zawierały niedziałającą elektronikę. Procedura reklamacyjna trwa 2 dni, dostajesz alternatywę - kasa (do wydania w sklepie) lub towar. Do tej pory wysyłałem tylko zdjęcia, uszkodzony sprzęt utylizujesz we własnym zakresie. Właśnie się zastanawiam, co sprawdzić (zlutować/wymienić) w odbiorniku, aby jednak ożył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) Myślałem że wysyłam im z powrotem ten szajs i jak dostaną to wysyłają nowy. Trwało by to ze 2 miesiące pewnie :) No to git. Jak dobrze pójdzie to pod koniec miesiąca popływam :P 

Bartosz spóbuj zmienić soft. Może coś poszło nie tak przy wgrywaniu. Na Rc groups jest cały temat. Pozdrawiam. 


Po porwrocie do domu okaząło sie ze listnosz przyniósł prezent:) Odbiornik w skrzynce na listy. Sprawdzony. Wsio działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się pojawiło w katalogu "http://voices-21.open-tx.org/opentx-taranisplus/pl/" tylko nie wiem, czy to u mnie jest problem, ale ja nie mogę rozpakować tej paczki. Po osiemdziesięciu paru procentach pojawia się błąd...

Czy pliki dźwiękowe do Taranisa i Taranisa plus są takie same?

Tak czy inaczej dziękuję za zamieszczenie tych plików i proszę o sprawdzenie ww. problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę właśnie z Jackiem, dzięki któremu są pliki o których wspominałem. Napisałem o problemie w sciąganiu i polecił by poszukać w innych katalogach.

 

EDIT:


Sprawdziłem i u mnie i u Jacka rozpakowuje się prawidłowo.

 

Z tego co mi napisał dla taranisa i plusa są te same pliki. 

 

Spróbuj sciagnac ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga/ostrzezenie zwiazane z tymi DIY czujnikami stanu baterii, ogolnie dzialaja i sa lekkie i wszystko zgadza sie z opisem. Znajomy ktory rownolegle kupil mial z nimi jednak przygode. Podlaczyl baterie do stykow po czym niechcacy zetknal jeden z kabli baterii z nie tym co trzeba (jednym) kablem regulatora. 

Czyli nie podlaczyl calej baterii odwrotnie a tylko jeden kabel. W efekcie spalil sie odbiornik. NIe wiem (i nie zamierzam sprawdzac) czy oryginal Frsky tez tak ma ale uwaga przy podlaczaniu!

 

no oryginalny zestaw poslkich damskich glosow to moja robota, ktos teraz dorobil 11 plikow, szkoda ze sie nie odezwal - podmienil bym wystawiony plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała prosba od Jacka by zgłaszać wszelkie dostrzeżone błędy (gramatyka itp.).

Wytłumaczcie mi na czym istotnym polegają poprawki w tym pliku? Poza dołożeniem komunikatów np: mila na godzinę i stopa na sekundę, mililitrów, uncji i pochodnych mało przydatnych zmian, nie widzę.Sorry, doszło brakujące "trzydzieści dwie" ale zniknęły cztery odmiany słowa" metr". Poprawiono też wymowę kilku komunikatów. W dalszym ciągu przy odliczaniu czasu lotu jest "tysięcy minuta" zamiast "jedna minuta" oraz "minuty" zamiast "dwie minuty" A może tylko ja tak mam? Rozwiązałem ten problem usuwając komunikat 0111 (tysięcy) a komunikat 0112(jedna) nazwałem 0111, podobnie komunikat 0114(dwie) nazwałem 0113 którego nie było i dalej nie ma. Puki co wszystko działa zadowalająco :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazałem dalej, jak coś się dowiem to napiszę.

 

Jeszcze prośba od Jacka - jak zgłaszacie problemy, podajcie wersję oprogramowania bo gramatyka jest zaszyta w firmware a nie plikach dźwiękowych.

 

EDIT:

 

Wkrótce będą poprawki. Faktycznie coś pominięto.


Otrzymałem właśnie poprawkę do metrów, teraz mnie oświećcie jak to tu wstawić byście mogli zrobić download ?

 

Wyskakuje mi "nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, przed edycją posta napisałeś,że w 2,1,xx nie ma komunikatu minuta tylko samo: jedna, dwie,,,,,,itd To trochę kicha, ja mam wersję 2,0,15 i jestem zadowolony. Może mi ktoś powiedzieć jakie "fajerwerki" bądź "wodotryski" są w najnowszej wersji :) w porównaniu do mojej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci na to nie odpowiem bo mam wersję jeszcze sprzed czasów bootloadera. Jak już zobaczyłem po którymś flashowaniu, że wszystko gra i nie ma cyrków (poza skopaną telemetrią) to już taką zostawiłem i nie dam z siebie robić królika doświadczalnego ;)

 

Wiadomośc napisałem w ".", gdyż jedynie przekazałem inromację od Jacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.