Skocz do zawartości

Mobius 1080p


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez 10 miesięcy używana ponad 70 razy (udokumentowanych filmem, nie licząc różnych prób i "rodzinnych" nagrań). Na najnowszym sofcie raz się zawiesiła i nic nie nagrała (po resecie ok). Dość obita przez twarde lądowania quadro. Oby służyła jak najdłużej, tfu... Aku jeszcze żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zaktualizowałem dziś swojego Mobiusa do wersji 2.18 i już tego bardzo żałuje. Można wrócić do wcześniejszych wersji oprogramowania ? Na obecnym Mobius nie nagrywa wszystkiego i dzieli filmik na kilka malutkich po 5-10s, niezdatne. Wcześniej było wszystko ok, a teraz szkoda komentować. Również po włączeniu zaczyna samoistnie nagrywać i za nic nie mogę tego zatrzymać. Dopiero 20-30 uciśnięć przycisku zasilania coś powoduje, że się wyłącza + problemy z wykrywaniem przez komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a czy rzep jest wystarczający do umocowania mobiusa do skrzydła/kadłuba? czy trzeba dodatkowo wzmacniać połączenie - zabezpieczenie przed odłączeniem kamery od modelu. Jakie stosujecie mocowania?

Ja mam coś takiego:

21fdd182085274ef.jpg

 

2f792093a0ee1bf7.jpg

 

Coś podobnego możesz zastosować w samolocie. Montujesz to coś do kadłuba/skrzydła na stałe a mobiusa wciskasz pomiedzy gumki recepturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam mobiusa do fpv i do nagrywania. Przez te kilka lotow ktore na nim zrobilem moge stwierdzic, ze czasem ma problem ze zmiana oswietlenia (szybkie zmiany niebo-ziemia spowodowane pierwszymi probami na malo stabilnym szybowcu)

Mozliwe, ze cos da sie z tym zrobic zmieniajac ustawienia, ale na jakie to nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Mobius, jak każda kamera CMOS ma problemy ze światłem, jego zmianą, kontrastem niebo-ziemia. Dlatego stosuje się kamery płytkowe CCD.

Używanie Mobiusa do latania fpv i nagrywania jednocześnie jest kompromisem między ceną, ilością elementów a jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wystarczające. Ale ja stosuję jeszcze dodatkowe zabezpieczenie sznurkiem, linką. Jakby rzep puścił to w teorii powinna zawisnąć na niej. W mojej praktyce mobius odpadł od samolotu jedynie gdy miałem kraksę. W normalnych warunkach dobry rzep wystarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.