Skocz do zawartości

Mobius 1080p


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj wypróbowałem Mobiusa w locie. Nosicielem został (na razie) Easy Star.

 

577d73d4985be0db.jpg

 

To zdjęcie z próby statycznej. Widać przód modelu, również na filmie 1080. Natomiast na filmie 720 przodu modelu nie widać/

 

5f9df465a812ebeb.jpg

 

Niestety podczas prób odtworzenia karty na tablecie, mimo że tablet nie widział karty. Cała karta została wyczyszczona :huh: .

 

Te dwa zdjęcia dla próby zostały wycięte z filmu i wcześniej przeniesione na mój folder. Dlatego ocalały

 

e7e6c4602d64f1fd.jpg

 

db57c21f99cd10a6.jpg

 

Jestem bardzo zadowolony z Mobiusa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy Mobius może lepiej nagrywać dźwięki. Na rcgroups wyczytałem, że kamera ma mikrofon całkiem dobry. Problem polega na jego położeniu wewnątrz obudowy i małym otworku w obudowie.

 

Rozkręciłem więc Mobiusa.

Trzeba odkręcić dwa wkręty koło soczewki i podnieść obudowę na zawiasach, które są w tylnej części obudowy.

IMGP3556.JPG

 

Bateria jest przyklejona na taśmie dwustronnej.

Podaje wymiary, może się przyda. Można też zasilać pakietem od breloczka, zyska sie wtedy ok 5gram na wadze

IMGP3559.JPG

 

Płytka jest przymocowana trzema maciupkimi wkrętami. Uwaga, żeby nie zgubić :)

IMGP3560.JPG

 

Moja uwagę zwrócił moduł matryca-soczewka. Jest metalowy i dość ciężki. Widać dziurkę do luzowania soczewki aby pokręcić ostrością.

A tu druga strona

IMGP3562.JPG

 

A teraz na wadze.

 

IMGP3565.JPGIMGP3567.JPG

IMGP3568.JPG

 

 

Teraz modyfikacje. Rozwierciłem w obudowie dziurkę przed mikrofonem i wstawiłem gąbeczkę.

IMGP3570.JPG

 

Oraz posmarowałem pastą przewodzącą scalaki, jaką stosuje się przy procesorach.

IMGP3572.JPG

 

I zmontowałem całość.

 

A tak wygląda dziura nad mikrofonem

 

IMGP3574.JPG

 

 

Teraz nagram jakiś lot i zobaczę, czy lepiej słychać samolot w oddali, ponieważ chciałbym jej używać jako kamery "naczapkowej."

 

PS. Widziałem modyfikacje polegającą na dorobieniu gniazda jack na zewnętrzny mikrofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertus - ile nagrywa mobius na seryjnym akumulatorze? Myślałem właśnie nad możliwością odchudzenia kamery o część pojemności.

 

Masz sylikonowy materiał przewodzący przyklejony pod radiatorem więc pasta nic już nie pomoże. Chyba, że usunąłeś ten plasterek.

Poza tym Twoja pasta w jakimś stopniu przewodzi prąd elektryczny i gdy wysmaruje się nią odsłonięte elementy może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. A może jakiś osobny rejestrator audio?

Właśnie o tym miałem pisać. Jeśli tak ważny jest dla Ciebie dźwięk to dyktafon i dobry włochaty mikrofon.

Tylko, że ciężko byłoby to trzymać na czapce. No i każde ujęcie trzebaby zaczynać od "klapsa".

 

Można oczywiście spróbować dołożyć mobiusowi taki mikrofon. Sama rejestracja audio jest zapewne nie najgorsza ale mikrofon słabiutki. Ale to już maniacy audio się wypowiedzą, bo moja wiedza jest mizerna w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.