Skocz do zawartości

Mobius 1080p


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już wreszcie od paru miesięcy swojego Mobiusa i jestem bardzo zadowolony. Mam tylko teraz problem z tym, że zrobiony nim film nie zapisuje się w programie Windows Live Movie Maker, którego używałem do tej pory do obróbki. Idąc śladem wskazówek znalezionych w sieci, próbowałem konwertować film do formatu avi, ale nie pomogło. Może macie jakieś pomocne środki, typu programy do konwersji, albo do obróbki filmów. Jak sobie z tym radzicie, czy mieliście taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy zgrywam na komputer i tu jest OK- tzn. jakość super, można oglądać w tę i nazad. Ale jak już chcę przygotować do wysyłki na youtube, to wpierw je obrabiam, głównie skracam, montuję, dodaje napisy itd. i tego kroku właśnie nie mogę wykonać- przenieść świeżego, nieobrobionego materiału do programu WLMM, żeby go zmontować. Nie próbowałem dokonywać tej obróbki wprost na youtubie, bo tam też zdaje się można- ale się jakoś nie odważyłem, zawsze wysyłałem już gotowy film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem nigdy WLMM do montażu filmów. (uzywałem Sony Vegas, kiedyś Pinacla, Adobe Pimiera) Ale z tego co znalazłem to Movie Maker wciaga sporo różnych formatów min. mp4 w którym chyba nagrywa mobuis.

Napisałeś że skracasz, dodajesz napisy i montujesz, w takim razie w jakim programie to robisz skoro napisałes ze nie mozesz tego w Movie Maker zrobić?

 

Link jak dodawać matriały do projektu.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/14030/windows-movie-maker-add-videos-photos

 

link jakie formaty powinien obslugiwać

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/15289/windows-movie-maker-file-types

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisując jak korzystałem z WLMM odnosiłem się do czasu, kiedy posługiwałem się inna kamerą (GoClever). Teraz, jak już mam Mobiusa, to mi się filmy nim robione nie wczytują do WLMM, więc ich nie mogę obrabiać, a nieobrobionych nie chcę wysyłać na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj video converter on line i przekonwertuj pliki np. na .wmv

Albo polecam poszukac innego programu do obróbki filmów, tylko wiązac sie to niestety będzie z nauka nowego oprogramowania, czesto bardziej skomplikowanego. Jesli bedziesz miał Vegasa to służe pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jest lepiej- ale jak to się robi? Ja odkupiłem sprzęt od kolegi z naszego forum i działał od razu, wiec niczego nie przestawiałem. Rozumiem, że pewnie jest to jakieś banalne ustawienie i i podpowiecie. Szkoda tylko paru filmów, które już zostały nagrane po staremu i nie da się upublicznić na Yt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, masz tu program.

mSetup.zip

Uruchom na kompie i Podłącz kamerkę. Na górze wybierz kamerkę jak się pojawi i przejrzyj opcje jakie możesz zmienić.

Możesz tym programem również zrobić upgrade firmware kamerce.


A dlaczego nie nagrywać od razu filmu w formacie *.mp4 ?

post-7718-0-24000400-1496850200.jpg

Takie są opcje do wyboru i takie a z nimi ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę w Polskiej wersji - mnie takie ograniczenie nie przeszkadza, można przecież zrobić płynne przejścia między klipami. Często łącze filmy z kilku rożnych kamer i jeden spólny format *.mp4  jest tu raczej wygodny. 

 

post-5634-0-97180700-1496898338_thumb.jpg

 

Niżej przykład łączenia ujęć z kamery Sony i Mobiusa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioterek przeciez z tego powstał temat że Zbjanik nie może dodać pliku .mp4 do edytora którego używa (przynajmniej ja tak to zrozumiałem) A dla troche bardziej zaawansowanego programu niż WMM łączenie klipów z róznych kamer o róznych formatach nie jest wiekszym problemem. Problem robi sie wtedy kiedy, chcemy mieć spojny kolorostycznie film, a każda z naszych kamer ma inny balans bieli, inną kolorystyke itp. Jak to widać na przykładzie twojego filmu kolorystyka rózni sie od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioterek przeciez z tego powstał temat że Zbjanik nie może dodać pliku .mp4 do edytora którego używa (przynajmniej ja tak to zrozumiałem) A dla troche bardziej zaawansowanego programu niż WMM łączenie klipów z róznych kamer o róznych formatach nie jest wiekszym problemem. Problem robi sie wtedy kiedy, chcemy mieć spojny kolorostycznie film, a każda z naszych kamer ma inny balans bieli, inną kolorystyke itp. Jak to widać na przykładzie twojego filmu kolorystyka rózni sie od siebie.

 

Ale tu pojawia się pytanie - czy chcesz robić filmy na wysokim poziomie bo to już inny edytor (z możliwymi korekcjami) niż prosta "darmówka", po zatem w Mobiusie też można dopasować,  balans bieli i kolorystykę, ale dla moich filmów amatorskich nie odczuwam wyraźnej potrzeby przeprowadzania takich czasochłonnych zabaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.