Skocz do zawartości

Extra 260-1250mm, próby rysowania w CAD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam nad silnikiem do Extry i chyba wezmę Redoxa 1200/1100 . Jest odpowiednio mocny i krótki. Dodatkowo ze 4 x tańszy niż Thrust 20. Myślałem też nad nad Redoxem 900/900 ale jest za długi. Oczywiście można przerobić domek. Chyba że macie jakieś inne propozycje.

Tak się zastanawiam nad silnikiem do Extry i chyba wezmę Redoxa 1200/1100 . Jest odpowiednio mocny i krótki. Dodatkowo ze 4 x tańszy niż Thrust 20. Myślałem też nad nad Redoxem 900/900 ale jest za długi. Oczywiście można przerobić domek. Chyba że macie jakieś inne propozycje.

mam ten silnik i szczerze mówiąc mam mieszane odczucia. Niby działa ale zaufania nie mam do niego, wykonanie uzwojenia poniżej krytyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową kolegów zakupiłem Dualsky-ego odpuszczając redoxa i nie żałuję.

Górne poszycie jest dociągnięte 1cm za dźwigar a kolory położone bezpośrednio na balsę z 3 milimetrowymi zakładkami pomiędzy wszystkimi kolorami.

 

Aaa, tak na marginesie to przeciąłem kopyto kabiny do extry1250, wyszlifowałem i wypolerowałem ale dopiero na gładkiej powierzchni czuć dolinki. W przyszłą sobotę podszpachluję jeszcze raz i wytłoczę kabinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei:

 Extra będzie miała pionowy w kolorze granatowym, góra kadłuba w kolorach takich jak natarcie skrzydeł, od spodu będzie czarna krata ale tylko na końcówkach. Przewiduję jakieś tam napisy ale to w późniejszym czasie.

 Flaga niemiecka - broń Boże, po prostu miałem takie kolory a szkoda że nie mam pomarańczowego. Czarny to w istocie, tak jak zauważył Rafał, jest granatowy. Mając do dyspozycji cztery kolory folii innego układu od jasnego do ciemnego nie dało się zrobić. Ogólnie jak dotąd jestem zadowolony z postępu prac i ich jakości (a ja bywam zadowolony z moich prac bardzo rzadko) Może jeszcze dziś okleję kadłub.

 

Nie wiem czy widać ale niebieski jest niebieskim. Udało się polożyć folię na folię bez bąbli- z pomocą płynu do szyb i odpowiedniej techniki oklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Udało się polożyć folię na folię bez bąbli- z pomocą płynu do szyb i odpowiedniej techniki oklejania.

Sławek, możesz napisać co z czym i jak postępować, żeby oklejanie wyszło bez bąbli.

 

Wyklikane w telefonie - wybaczcie błędy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie KIT-u szczegóły na PW, w sprawie oklejanie może następnym razem wyjaśnię bo trzeba porobić zdjęcia.

 Moja Extra będzie wyglądała mniej więcej tak jak na fotkach. Kolory, wiadomo, rzecz gustu. Waga- w stanie jak na zdjęciu 316g. Brakuje pokrycia klapy- może ze 2g, popychaczy -kilka gram i 4 magnesów do zamykania kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.