Skocz do zawartości

Uwięź idzie do lamusa!


Pilot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Również nigdy nie próbowałem uwięzi ale! coś w tym chyba jednak jest.

Dla mnie jest tylko jeden problem, w ogóle nie czuję na czym się skupić przy budowie takiego modelu.

Czy da się kupić model uwięziowy, z drugiej ręki, od zawodnika ze wszystkim, tak aby wsadzić silnik i iść na pole?

Po co zaraz od zawodnika??

Kupić można po prostu w sklepie....

Na przykład tutaj:

http://modelarski.com/modelarstwo-Modele_na_uwi%C4%99zi,272.html

lub tutaj:

http://www.modelmaking.pl/ires/oferta/1/2/12/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Nobler w wersji na COXa i "pełnoletni" :) , filmik z działaniem Timera do "elektrouwięzi" oraz miłość amerykanów - wyścigowy PERKY ! Tych czterech gentlemanów w lużnym odzieniu na zdjeciu powyżej trzyma go właśnie w objęciach ! :wub:

 

http://www.youtube.com/watch?v=hGBjAJvaCnI

post-3419-0-35083700-1388925565.jpg

post-3419-0-55679100-1388925581.jpg

post-3419-0-50393800-1388926439.jpg

post-3419-0-73762100-1388926495.jpg

post-3419-0-77163600-1388928367.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi . Nie trzeba zatem daleko szukać wyłącznika i sposób podłączenia banalnie prosty . Następny model postaram się wykonać na uwięzi ( oczywiście elektryk) . To jednak było niezapomniane przeżycie trzymać uchwyt linek w dłoni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi . Nie trzeba zatem daleko szukać wyłącznika i sposób podłączenia banalnie prosty . Następny model postaram się wykonać na uwięzi ( oczywiście elektryk) . To jednak było niezapomniane przeżycie trzymać uchwyt linek w dłoni .

A nie mówiłem, że to jest fajne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Baba Jaga znalazła kilku amatorów więc dla zainteresowanych reaktywowaniem uwięzi dokładam jeszcze planik dobrze latającego Ringmastera ,lepszy planik Noblera z rozrysowanymi żebrami skrzydła i mały dwupłacik - róbta co chceta !! :) .

Pozdrowienia !

Nobler - control line stunt - from June 1952 Model Airplane News.pdf

RINGMASTER.pdf

Tiny Tot Plane Plans.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie ! :D :D

Kiedyś długo szukałem tego planiku i niestety nie udało się znależć kompletnego.... A teraz sam do mnie przyszedł !!! :rolleyes:

W takim razie - w podziękowaniu za planik Trampa - na podwieczorek absolutny hicior "amerykanski" - uwięziowa pierwsza wojna światowa na COXa !

Zyczę Wszystkim smacznego !! :P

Ps.

Podziałka na obwodzie arkuszy planu ma rozmiar 1" tj 25,4 mm i tak to należy powiększyć po wydrukowaniu ! !

wwi_bipes_and_tripes.pdf

wwi_monsters_and_monos.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jakie Białe Kruki pokazały swoje oblicze !! :D Już skwapliwie ściągnąłem sobie to cacko !! :wub:

No to może teraz jeszcze raz coś w stylu retro - uwięziówka z roku 1943 Tethered Trainer !

A dla zwolenników szybkiego "śmigania" racer Tornado - też historia !!

Pozdrowienia !

Tethered Trainer Plane.pdf

post-3419-0-36636700-1389036583_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może taki też się przyda ...z podziękowaniem za P11 !

W sumie fajnie się ten temat rozwinął - może z uwięzią wcale nie jest aż tak kiepsko ! B)

Sorry za małe zamieszanie przed chwilą , ale "wkliknął" się nie ten planik który miałem na myśli :huh:

Pozdrowienia !

A-T 6 S.pdf

Ottothegiro.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w erze elektryków latanie w pojedynkę nie stanowi żadnego problemu i to w każdej kategorii F2.

Uwięź ma się bardzo dobrze w Polsce i nawet widać z roku na rok nowych zawodników :D

 

Ja serdecznie zapraszam wszystkich na Mistrzostwa Swiata F2 do Włocławka od 7 Sierpnia 2014r.

A tu link do oficjalnej strony Zawodów www.cl-wch2014.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.