Skocz do zawartości

Uwięź idzie do lamusa!


Pilot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś lataliśmy na boisku szkolnym(mieliśmy pozwolenie, żeby nie było :D ) i dochodziło coraz to więcej ludzi oglądać nasze poczynania... Ale za pięknie być nie może - jakiś miły pan postanowił z pieskiem wejść mi do kręgu i podszedł prawie do mnie... No cóż, naszczęście zrozumiał, że raczej była to mało rozsądna decyzja i postanowił oddalić się z mojego pola widzenia :D Trochę strachu się najadłem, ale wyszliśmy z tego cało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, da, a wszystko zależy od wyboru miejsca i czasu...

Mnie kiedyś pomimo kilkuosobowej obstawy, otaśmowanego terenu i informacji podawanych na bieżąco przez spikera podczas oficjalnych pokazów zorganizowanych w trakcie pikniku miejskiego, wlazła do kręgu paniusia z wózkiem, mało tego, miała jeszcze pretensje do wszystkich, że jej utrudniamy przejście....cudem nikomu nic się nie stało. No cóż głupota ludzka nie zna granic.

Lepiej wybrać teren mało uczęszczany, czas również odgrywa niebagatelną rolę, bo raczej w niedzielę o 7 rano na lotnisku odległym od najbliższych domów mieszkalnych o ponad kilometr to tłumu gapiów nie będzie.... a nawet jak ktoś się pojawi to można z niego bardzo łatwo zrobić pomocnika (sprawdzone praktycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam iż modele na uwięzi dają dużo frajdy. Zbudowałem już sporo modeli RC ale jednak wciąż ciągnie mnie do budowy modeli (półmakiet) na uwięzi. Aktualnie buduję model Jakowlew 9 P :) Uważam , że to super alternatywa dla zwłaszcza początkujących modelarzy :)

 

post-12183-0-95391700-1389297202.jpg

 

post-12183-0-00994900-1389297277.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

To ja też pochwale się moją pierwszą uwięziówką jeszcze nie skończoną ale postępy są :) Model zrobiony jest z planów LIL P.T..pdf miał być na silnik COX jako że taki posiadam ale stwierdziłem że zamontuje mu ASP AP 0.61 . Zakupiłem również plecionkę jubilerską 0.35 jako linki. Może ktoś doradzi z czego zrobić bak ? Poniżej kilka zdjęć modelu .

 

2mpx16x.jpg

 

m8ocnq.jpg

 

2zf1fs0.jpg

 

1zpps7p.jpg

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości masz sporo np.:

 

1. Blaszka miedziana 0,3- 0,4 mm i lutowanie zbiorniczka.

2. Strzykawka - robisz otworek do ciśnienia i wklejasz rurkę - cofasz tłoczek na "maxa" żeby nie pozostawić żadnych farfocli - odcinasz rączkę tłoczka na odciągniętej strzykawce i zalewasz żywicą. Strzykawka musi mieć tłoczek bez gumki na końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie to pływak z gaźnika od 126p lub podobny ale trochę większy. Lutujesz 2 rurki mosiężne lub miedziane. Zasilanie silnika w połowie wysokości w bocznej tylnej części i odpowietrzenie w przedniej górnej części.Tankujesz rurką zasilającą. Mocowanie za pomocą blaszanej obejmy na śruby. Można także jak radzili koledzy lutować z puszki po konserwach lub z pojemnika po oleju(trzeba wyczyścić farbę). Ostatecznie można zakupić ale 55cm3 to trochę duży będzie dla silnika jaki planujesz zastosować. Z pływaka od malucha uczyłem latać córkę na samopale MK17. Czas pracy był OK. Nie mierzyłem ile minut. Pływak akurat zbędny miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowałem zbiorniki z blachy z puszek po konserwach.

 

A ja swoje zbiorniki robiłem z blachy po dużych metalowych pojemnikach po oleju samochodowym lub jadalnym (były takie same). A rurki miedziane najlepsze były z sowieckich lodówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad linkami. Ta plecionka jubilerska na linki to wg mnie niezbyt dobry pomysł. Wyciąga się - sprawdzałem , ale może zależy od producenta. W hobbykingu są dakronowe do małych modeli na dolara albo tanie metalowe w ModelMaking z Krosna (tam też kupisz prosty, metalowy bak do tego modelu za 10zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak kup i zrób test.Zawiaz jeden koniec do np.słupa a drugi do wagi wędkarskiej i ciągnij.Jezeli wytrzyma przynajmniej 10x ciezar modelu to bedzie ok.musi byc przynajmniej x10 bo gdy model leci 100km/h to cieżar jest x10(mowa o sile odśrkodkowej)a i żeby sie nie naciągała.Podejdz do jakiegos sklepu medycznego i pogadaj moze cos znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dużo latałem modelami na uwięzi nawet z nie złymi wynikami ale spróbowałem z RC i tak już zostało ale nic straconego może jeszcze spróbuję bo mam kilka sprawnych staruch silników.

Na pamiątkę zostały ni dwa uchwyty samemu zrobione,dawno temu do małych i lekkich model używałem linek jak na zdjęciu coś podobnego widziałem w sklepach typu Mrówka, Castorama ale to nie te czasy technika poszła do przodu.

 

Pamiątka z tamtych lat a było jakieś 20 lat temu.

post-12393-0-76785100-1390479066_thumb.jpg

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki do uwięzi muszą spełniać cztery niezbędne warunki:

- odpowiednią wytrzymałość

- nie rozciągliwość (czyli brak elastyczności)

- stawiać jak najmniejszy opór

- nie klinować się przy skręceniu (każda pętla [figura akrobacji] to skręcenie 1x linek)

 

Te warunki spełniają tylko stalowe plecionki.

Linki zawsze muszą być czyste, inaczej będą się klinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o nici dentystycznej? Łatwo dostępna, tania, wydaje się wściekle mocna.

 

 

Zdecydowanie odradzam i nie tylko ze względu na samą wytrzymałość. Nić dentystyczna najczęściej jest nasączona jakimiś środkami co będzie skutkowało (jak to słusznie zaznaczył kolega Stefan) klinowaniem/sklejaniem się linek podczas np. pętli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.