Skocz do zawartości

New Falcon by L.Kwarciński - idzie nowe


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Z udostępnieniem planów oczywiście nie ma problemu, natomiast będę to musiał jakoś opisać i pomierzyć, bo skrzynia była robiona metodą prototypowania i małych kroczków ;)

 

Mam STLki drukowanych elementów, pomierzę jeszcze sklejkę i postaram się to w najbliższym czasie udostępnić w tym wątku. Tam gdzie można by projekt udoskonalić w wersji 2.0,  dorzucę odpowiednie zdjęcia / komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z udostępnieniem planów oczywiście nie ma problemu, natomiast będę to musiał jakoś opisać i pomierzyć, bo skrzynia była robiona metodą prototypowania i małych kroczków ;)

 

Mam STLki drukowanych elementów, pomierzę jeszcze sklejkę i postaram się to w najbliższym czasie udostępnić w tym wątku. Tam gdzie można by projekt udoskonalić w wersji 2.0,  dorzucę odpowiednie zdjęcia / komentarze.

 

Wiadomo jak to jest z prototypami. Czekam z niecierpliwością na plany, właśnie buduję Mendla 90 więc wydruk STL nie będzie niedługo problemem.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to Falcon pierwszy raz w tym roku sobie polatał.
Pogonić go trochę chciałem, bo taki mułowaty się robił.
Mniej więcej tak to wyszło

Szału z wysokością nie ma i z termiką też ale nie oto chodziło.

Chodziło o to i zdecydowanie mogę powiedzieć, że stać go na więcej (max. 168km/h).
 

 

post-880-0-89825800-1438456535_thumb.jpg

post-880-0-66734800-1438456548_thumb.jpg

post-880-0-83226500-1438456560_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę swoim Falcon-em  :)

 

Wczoraj poleciał i wylądował. Lot trwał kilkadziesiąt sekund z powodu urwanej łopatki.

 

Straty: łopatki, mobius, delikatnie pęknięty kadłub od uderzenia łopatką, wyrwane łoże silnika.

 

Zyski: zarąbista frajda z zachowania modelu w locie - cud - miód - malina  :D

 

Nie sądziłem, że jakość i przyjemność latania będzie tak ogromna.

 

W tym wątku http://pfmrc.eu/index.php?/topic/55658-urwana-%C5%82opatka-aero-naut/ jest zdjęcie ze startu, autorstwa Kacpra.

 

Filmiku nie będzie, bo kamerka niestety spadła i się nie znalazła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No jestem Pan/Panie bardzo zadowolony :D

Przedwczoraj zrobiłem próbny ostrożny oblot, natomiast dziś zabrałem syna i uwieczniliśmy Falcon-a w akcji.

Co by nie było, że ściemniam  ;)

 

W między czasie okazało się, że podczas feralnej awarii uszkodzeniu uległ również silnik, więc zamówiłem nowy (trochę to trwało).

Łopatki wymieniłem na mniejsze 10x7 o dopuszczalnej prędkości obrotowej 16000 obr/min. i jest OK.

Jak już polatam trochę to zacznę kombinować i dodam mu trochę wigoru. Wydaje mi się, że ten model ma potencjał, który można jeszcze wykorzystać.

 

Na filmie start i lądowanie w moim wykonaniu, natomiast wygłupy w powietrzu w wykonaniu mojego syna Janka (14l.)

Latał ostrożnie, bo bał się rozwalić moją nową zabawkę  :D

 

Zapraszam na krótki filmik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=8ZfPMSMY5OE&feature=youtu.be

 

W mojej głowie rodzi się pytanie ... jeśli Falcon lata tak jak lata i może latać jeszcze lepiej, to jaki model będzie następny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku, pamiętam z jakiegoś postu taki cytat "modelarstwo w pewnym momencie przestaje być tanim hobby"

Czy to przypadkiem nie Twoje słowa?  ;)

 

W przyszłym roku będę szukał czegoś uniwersalnego, laminatowego, używanego w okolicach 3m w wersji elektro do latania na nizinach ... coraz niżej i coraz szybciej  :)

Na ten rok limit zakupowy wyczerpałem. Choć patrząc bardziej optymistycznie to nowy rok już za niespełna 4 miesiące  :D

 

Marcin, wreszcie mam czym poszaleć  :)

Wszystko mam ustawione jak trzeba, dziś specjalnie lądowałem bez, żeby sprawdzić ile miejsca potrzebuję.

Poprzednie dwa razy lądowałem na butterfly-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.