Skocz do zawartości

New Falcon by L.Kwarciński - idzie nowe


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wytnij jedna a druga zostaw jak jest. Wszyscy będą zadowoleni:)

...I będzie świnka pirat :huh:

 

Wręga i półka na serwa wklejone, testowo zapiąłem oryginalne bowdeny, ale nie chodzą tak jakbym chciał, więc korzystając z wcześniejszych porad zamówiłem te ryflowane - zobaczymy jaka będzie różnica.

Jutro pewnie zabiorę się do skrzydła.

 

DSC02749_zpsdvsiawzl.jpg

 

DSC02754_zpsypxu9woq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się głowić nad napędem i sprawa wygląda... ciasno.

Mam na stanie silnik Dualsky XM3542EA-5, który wg. eCalc na pakiecie 3S i śmigle 12x6 powinien dać conajmniej solidny zapas ciągu, ale ta kobyła ledwie się mieści na szerokość - przewody są na milimetry od obudowy.

Rozglądałem się za inrunnerami i niespecjalnie mam alternatywę (do tego wolałbym nie używać przekładni)...

 

Pora przedłużyć przewody od serw, może jak się nawdycham oparów topnika to doznam olśnienia :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I będzie świnka pirat :huh:

 

Wręga i półka na serwa wklejone, testowo zapiąłem oryginalne bowdeny, ale nie chodzą tak jakbym chciał, więc korzystając z wcześniejszych porad zamówiłem te ryflowane - zobaczymy jaka będzie różnica.

Jutro pewnie zabiorę się do skrzydła.

 

DSC02749_zpsdvsiawzl.jpg

 

DSC02754_zpsypxu9woq.jpg

 

Czym kleiłeś wręgę silnikową? Ładnie się wypieniło, to chyba nie epoksyd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Gdyby Cię interesował silnik Mega ACn 22/30/2 mam takowy na zbyciu.

 

Dzięki Marcin, póki co zamontowałem troszkę słabszą Cobrę - zobaczymy jak się sprawdzi.

 

Może epoksyd z mikrobalonem ;)

Otóż to! Nawet niedoświadczony modelarz wie, że zawsze trzeba mieć w zasięgu poręczne balony. :D

 

...Co ja piszę, to przez gorączkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wykombinować bezinwazyjne wyprowadzenie anteny poza kadłub - podstawka pod antenę klejona na UHU POR więc w razie potrzeby można zdjąć bez śladu, odbiornik montowany od spodu na zatrzask - łatwo go wyjąć w razie potrzeby:

DSC02755_zpsbvxx6zs6.jpg

 

DSC02757_zps8pirmyra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam nadal na ryflowane bowdeny, więc w międzyczasie złożyłem już wszystko, poza umiejscownieniem regulatora i pakietu.

Wsadziłem oba elementy na próbę (pakiet 3S 3250mAh ważący 222g i ciężki regiel Dualsky 60A) dopchnięte do przodu (15mm od silnika) i żeby mieć środek ciężkości na 68mm, muszę jeszcze przód doważyć 70 gramami ołowiu...

Zakładając, że nie zapomniałem o czymś ważnym na ogonie, wygląda na to, że mogę poszaleć z jakimś fajnym projektem półki pod pakiet i jeszcze będę miał zapas na większy silnik, gdyby ta Cobra okazała się zbyt niemrawa.

 

Teraz niestety przymusowa przerwa do piątku, ale przynajmniej bowdeny będą już czekać na mój powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem do przerwanych prac nad Falconem - ostatnim elementem, który został do zamontowania jest koszyk na pakiet. Trzecia wersja pozwoliła wreszcie wyważyć model na 75mm, bez dodatkowych obciążników.

Do kadłuba przyklejone będą dwie półkoliste... ćwierćwręgi? Sam koszyk jest robiony na miarę do konkretnego pakietu i w razie potrzeby można go przesuwać co 10mm, ewentualnie zastąpić innym.

 

DSC02777_zpsgtrasyzl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nadeszła ta chwila... Wystartował, poszybował, wylądował :D

Jestem zachwycony - wyważenie na 75mm, nie dotknąłem nawet trymerów, skubaniec szybuje majestatycznie, pocina jak brzytwa, robi nawroty w miejscu, ląduje przy nodze (a jeszcze nie ustawiałem motyla), wydaje dźwięki jak Tie-Fighter z Gwiezdnych Wojen...

Mam nadzieję, że go nie rozbiję przez jakiś głupi błąd, bo od dziś to mój ulubiony model :wub:

Dobra, koniec gadaniny, tak to wyglądało:

DSC03095_zpsofe6olvl.jpg

 

DSC03126_zpshxf9sq6c.jpg

 

https://vimeo.com/129802525

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już bez dalekich podróży, wylatałem na krakowskim "śmietniku" jeden pakiet 3S 3250 mAh (po 10 minutach pracy silnika zostało 11,6 V). Czasu sporo, prędzej boli szyja niż brakuje prądu.

Falcon do lądowania na klapach potrzebuje naprawdę niewiele miejsca, z motylem narazie kombinuję, bo jak nie domiksuję wysokości w dół, to zadziera nosa, jak domiksuję za dużo - chwilkę po włączeniu zaczyna za ostro schodzić. Ale takie regulacje to już część przyjemności z latania.

Pochwaliłbym się fajnym filmem - nagrałem podad 40 min, ale akcja jest raczej monotonna. W zasadzie to niewiele widać. Następnym razem spróbuję bez dekielka na obiektywie... :D

 

Falcon_2_2_zps4vkwamx0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.