Skocz do zawartości

New Falcon by L.Kwarciński - idzie nowe


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Falcon dostał dzisiaj ostatnie szlify, czyli założony został kołpak, umocowany odbiornik i został wyważony.

Niestety w mordkę dostał 30g Pb :( ale... w maju dostanie nowy silnik http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=42048 i nowe pakiety http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=35838 więc Pb pójdzie do kosza a nawet trzeba będzie pakiet upychać do tyłu.

SC wyszło na 68mm.

No a teraz małe licytowanko.

Kto mnie "przeskoczy" - do lotu waga wyszła 1720g :D

1720g z kołpakiem, śmigłem, silnikiem, pakietem, odbiornikiem, regulatorem, serwami i przedłużaczami do nich.

Liczyłem na dobre 150-200g więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i co? Narozrabiałem jak pijany zając w kapuście.
Ciśnienie było już takie, że było mi wszystko jedno, dmucha - nie dmucha, poleci - nie poleci, na zasadzie co ma wisieć nie utonie.
O dziwo nawet moja połowica raczyła zaszczycić swoją obecnością ten pierwszy lot.
I jak to marynarze mówią? Baba na pokładzie to pech gwarantowany czy jakoś tak.
A mnie to lot-to.
Przyjechali my na łąkę: ja, Falcon, mój syn i jego matka.
Poskładałem graty w całość i idemy. Wiatr ok. 3-5m/s z chwilowymi przerwami.
Czekamy: ja, Falcon i mój syn w roli operatora kamery, na tą chwilę ciszy.
Jest... gaz - max, popchnięcie modelu w przód i sruuu...
I tyle go widziałem.
Kurna jest, kontra wysokością, co on taki nerwowy, chyba nad nim panuję, CHYBA!!! ( :)
No dobra, resztę sobie obejrzyjcie.



Pierwsze wrażenia?
Model wymaga bardzo starannego i precyzyjnego doregulowania.
Czuły na wychylenia powierzchni sterowych.
Lata w zakresie prędkości 3 - 100km/h a może i więcej.
Przy przeciągnięciu najlepiej puścić drążki a po 2-3sek. podciągnąć lekko wysokość, chyba że trawa była szybsza.
Lądowanie z klapami bez niespodzianek.
Butterfly - jeszcze go nie ograniam.
SC muszę przesunąć do tyłu, 68mm trochę mi nie pasi i zdecydowanie muszę zastosować pewniejsze mocowanie pakietu, czyli rzep na półkę a drugi na pakiet, opaska się nie sprawdziła.
Jak się nim lata pokazuje fragment z drugiego lotu



Model do domu wrócił bez jakichkolwiek uszkodzeń ;)
Ogólnie co mogę powiedzieć o modelu, po EG Pro i temu podobnych może być jako drugi model ale zboczowcom i bardziej wyrafinowanym pilotom też da dużo satysfakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Jak widać nie taki diabeł straszny jak go malują ;) Będziesz mieć duuuużo zabawy. Jak ogarniesz sobie fazy lotu, będziesz mieć kilka modeli w jednym :D Co prawda nie miałem większego Falkona tylko EVO, ale spostrzeżenie Twoje co do zakresu prędkości miałem identyczne. Potrafi latać jak baranek i potrafi ładnie świsnąć ;) Jeszcze raz gratuluję oblotu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym silniku widzę  że można polecieć prawie pionowo do góry i to na 3s. Zamówiłem dzisiaj swojego falcona mam nadzieję że ogarnę kwestię uzbrajania i regulacji. Do tej pory latałem piankami, głównie fpv, teraz wracam do klasycznego latania, szukałem uniwersalnego modelu na początek nowej przygody i mam nadzieję że dobrze zrobiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory latałem piankami, głównie fpv, teraz wracam do klasycznego latania, szukałem uniwersalnego modelu na początek nowej przygody i mam nadzieję że dobrze zrobiłem. 

Jasne że dobrze. Uzbrojenie Falcona niczym się nie różni od uzbrajania piankowego :) A regulacja to już jak komu pasuje. Jedni wolą agresywne inni łagodne. Ja też zamówiłem New i odbieram na lotnisku w Ostrowie. Model bardzo uniwersalny a jak może tak jak Evo to powiem, że może bardzo dużo.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się. Ile się średnio czeka na wykonanie modelu u Pana Leszka? Czy możecie mi polecić silnik w rozsądnych pieniądzach ok 300zł do tego modelu. Mam pakiety 2200 3s i wolałbym nie przechodzić na 4s tylko dla jednego modelu. Model powinien mieć duży zapas mocy ponieważ nieraz może się przydać w trudnych momentach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 600-700W z KV możliwie niskim

Śmigło i regulator dopasowane do silnika

Serwa lotki i klapy na metalowych trybach min. 3kg

Serwa kierunek i wysokość na metalowych trybach ok. 3kg

U mnie

Silnik SK3 3542 1250kv da ciąg 2300g wg. eCalc

Regulator Turnigy Plush 60A, śmigło 11''x7''

Serwa lotki i klapy SAVOX SH-0255MG DIGITAL
Serwa kierunek i wysokość Tower Pro 16R MG
Pakiet 3S 3000
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zamówiony, pozostaje czekać. Proszę o radę w doborze sprzętu, zakupy chcę zrobić w HK z racji o wiele niższych cen niż w kraju:

 

Który silnik wybrać na 3S:

 

 
 
 
Lepiej z większym kv i mniejszym śmigłem czy na odwrót?
 
Jakiej średnicy kołpak będę potrzebował? - rozumiem że model przychodzi z obciętym noskiem.
 
Regulator TURNIGY_Plush_60amp  - czy 3A Bec w reglu da radę prądowo z tyloma serwami czy raczej dokupić zewnętrznego beca, jeśli tak to ile Amperów?
 
 
Kierunek i wysokość - Corona_DS329MG_Digital_Metal_Gear_Servo_3_8kg_32g_0_11s czy nie będą za duże gabarytowo - nie mam jeszcze modelu więc nie mam jak pomierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik proponuję ten http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42049__Turnigy_Glider%20%20Drive_SK3_Competition_Series_3858_4_6_1120kv_EU_Warehouse_.html

Ostatecznie też go zamówiłem

Serwa na kierunek i wysokość lepsze byłyby te http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22687__TGY_306G_Ultra_Fast_High_Torque_MG_Digital_Alloy_Cased_Servo_3kg_06sec_21g.html ja mam Tower Pro MG16R jakoś do Corony nie mam przekonania.

Na lotki i klapy OK

Regulator zupełnie wystarczy u mnie obsługuje 4x SAVOX SH-0255MG DIGITAL i 2x TP MG16R z silnikiem SK3 3542 1250kv i się nie przepracowuje, ale zawsze dla bezpieczeństwa możesz dać zewnętrzny BEC 3A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Model przyszedł więc zabrałem się za uzbrajanie. Niestety nie jest to proste, trzeba wszystko przemyśleć. Na razie udało mi się ustawić i wkleić wręgę silnika, co prawda trzeba wydłubać klej na ciepło i dolać żywicy z obydwu stron. Obciąłem wał silnika o 2 mm aby wręga po założeniu kołpaka dotykała laminatu. Miałem jeszcze problem z żywicą, nie chciała się utwardzić. Producent podaje proporcje 10:4 ale to chyba w przypadku laminowania. Po rozrobieniu  1:1 żywica się utwardza jak należy. Dzięki Wojtek za podpowiedzi.

Oczywiście zawsze coś musi być nie tak. Okazało się że półka pod serwa jest już wycięta a moje serwa są za krótkie. Co mam teraz zrobić, nie wytnę ręcznie takiej półki. Może ktoś z Was ma możliwość wycięcia półki i od razu półki na pakiet gdyż nie było w zestawie? Pan Leszek ma wyłączony telefon i nie odpisuje na maile więc nie ma co liczyć że zrobi nową. A może jest ktoś chętny na moje serwa?

 

Zdecydowałem się na silnik poniżej. Na śmigle 13x5 da mi wystarczający ciąg i nie spali regla turnigy 60A. Kupiłem również ubec 5A.

 

05a616590f6f0f83med.jpg

 

9dd2bb795b9530d1med.jpg

 

a8b345fb8fde2812med.jpg

 

3f4c446c4d0e5245med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półkę rozciąć na dwie połowy dopasować do serw i skleić ja podklejając od spodu balsa by się nei rozkleiła tak szybko.

 

Proporcje żywicy10:4 odnoszą się do laminowania, klejenia i innych rzeczy jakie możesz robić z nią. Bardziej upatrywałbym się błędu w metodzie albo nieprecyzyjnym odmierzaniu lub nie doczytanie że czas utwardzenia to 24h.

 

Miedzy kołpakiem a wręga powinien być jakieś 1mm luzu by nic nie ocierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Model przyszedł więc zabrałem się za uzbrajanie. Niestety nie jest to proste, trzeba wszystko przemyśleć. Na razie udało mi się ustawić i wkleić wręgę silnika, co prawda trzeba wydłubać klej na ciepło i dolać żywicy z obydwu stron. Obciąłem wał silnika o 2 mm aby wręga po założeniu kołpaka dotykała laminatu. Miałem jeszcze problem z żywicą, nie chciała się utwardzić. Producent podaje proporcje 10:4 ale to chyba w przypadku laminowania. Po rozrobieniu  1:1 żywica się utwardza jak należy. Dzięki Wojtek za podpowiedzi.

Oczywiście zawsze coś musi być nie tak. Okazało się że półka pod serwa jest już wycięta a moje serwa są za krótkie. Co mam teraz zrobić, nie wytnę ręcznie takiej półki. Może ktoś z Was ma możliwość wycięcia półki i od razu półki na pakiet gdyż nie było w zestawie? Pan Leszek ma wyłączony telefon i nie odpisuje na maile więc nie ma co liczyć że zrobi nową. A może jest ktoś chętny na moje serwa?

 

Zdecydowałem się na silnik poniżej. Na śmigle 13x5 da mi wystarczający ciąg i nie spali regla turnigy 60A. Kupiłem również ubec 5A.

 

05a616590f6f0f83med.jpg

 

9dd2bb795b9530d1med.jpg

 

a8b345fb8fde2812med.jpg

 

3f4c446c4d0e5245med.jpg

Ja już wymiękam , jezeli ktoś ma problem z dorobieniem nowej półki na serwa - to jest dramat

jest taki dział jak "Od czego zacząć " pierwsze kroki .

Jak małe dzieci do Pana Leszka .

Za niedługo Pan xxxx  się wku...... i powie tak wes sobie chłopie kawałek sklejkii wytnij nową ?

Na półce są wyrażnie napisane jakie serwa , a ze ktoś daje inne to jego problem

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.