Skocz do zawartości

New Falcon by L.Kwarciński - idzie nowe


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo jeśli laminat bardziej wejdzie w krew to przymierzę w Relaxa lub co tym stylu . W każdym razie w większą rozpiętość niż 2,20m :)

Relaxa już nie będzie. Zobacz modele Valenty i poczytaj o nich. Miałem dwa, został jeden i planuję następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Tak ! Tylko miedzy Relaxem i modelami Valenty jest taka ogromna przepaść..... Rów Mariański ? Jedyne, co je zbliża - to cena za 1 qdcm.

Maciek ! Kto, jak kto, ale Ty - pomiędzy tymi modelami nie powinieneś stawiać znaku równości. Wiem, miałem się nie odzywać. Sorry Winetou !

- Jurek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ! Tylko miedzy Relaxem i modelami Valenty jest taka ogromna przepaść..... Rów Mariański ? Jedyne, co je zbliża - to cena za 1 qdcm.

Maciek ! Kto, jak kto, ale Ty - pomiędzy tymi modelami nie powinieneś stawiać znaku równości. Wiem, miałem się nie odzywać. Sorry Winetou !

- Jurek

Jurek! Ja nie porównywałem dwóch producentów. Nie mogę dużo napisać o Relax-ie bo nim nie latałem. Mam jeszcze Volcano i naprawdę jestem zadowolony(5 lat).Zgodzę się z Tobą że modele od Wistmodel są super,tylko czy łatwo je kupić? i mały wybór.Nie musisz przepraszać bo cenię sobie Twoje wypowiedzi i Twoją wiedzę(ooj.....chyba znowu ktoś napisze  że liżę  4-ry litery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Takie mało OT

Niby rwanie jest na tego Relaxa a na allegro już wisi drugi raz -jak to jest ??

Mnie zniechęciło  ;)  niby zachęcające hasło w opisie- Model unikatowy, bo nowego już kupić u producenta nie można !!!

czyli w razie W części trzeba strugać samemu :huh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Takie mało OT

Niby rwanie jest na tego Relaxa a na allegro już wisi drugi raz -jak to jest ??

Mnie zniechęciło  ;)  niby zachęcające hasło w opisie- Model unikatowy, bo nowego już kupić u producenta nie można !!!

czyli w razie W części trzeba strugać samemu :huh: .

Chciałem go kupić, ale Kolega sprzedający nie "elastyczny" jeśli chodzi o cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem jak Konrad latał swoim i dla tego chciałem kupić, aczkolwiek Relax ma pewne ograniczenia jeśli chodzi o pakiety.

Pakiety to jeszcze nie są aż takim ograniczeniem, większy problem z silnikiem.

Relax ma swoje plusy dodatnie oraz plusy ujemne, co daje nam że to świetny model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnim czasem zabrałem się za uzbrajanie Falcona i tak to wszystko powolutku zaczyna się składać w jedną całość :)

wręga zalaminowana dość dużą ilością żywicy z balonikiem co by mi ten mały potwór z nią nie odleciał :D


Turnigy 306 doskonale zastępują serwa Hitec 85BB proponowane przez Pana Leszka. 


Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz a mianowicie montaż anteny odbiornika . Z racji tego że przewody antenowe są dość krótkie i pewno bez wiercenia w kadłubie by się nie obeszło, to wolał by antenę ,anteny zostawić wewnątrz kadłuba. Mój kadłub jest dość słabo wzmocniony węglem, a właściwie wzmocnienie znajduje się tylko w jego górnej części. Wiem że temat był wałkowany dużo razy ale jeszcze raz proszę o wasze opinie. 

post-16744-0-42049600-1453649990_thumb.jpg

post-16744-0-09525200-1453650437_thumb.jpg

post-16744-0-17140600-1453651385_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sobie nie przeszkadzały. Wiem że tam jest z 1mm przerwy ale pamiętaj że w czasie ostrego lotu serwa mogą minimalnie się ruszać. Chodzi o to żeby się wzajemnie nie blokowały. Poza tym to mocowanie bowndena moim zdaniem jest słabe. To nie jest model termiczny ani pianka i na sterach przy szybkich i ekstremalnych lotach pojawiają się spore obciążenia. Czy to mocowanie bowndena w takich sytuacjach wytrzyma? Ja nie wiem i sprawdzać nie będę i na wszelki wypadek stosuje klasyczne snapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem próby na ziemi "przytrzymałem powierzchnie usterzenia " i zasterowałem serwem, wydaje się że prędzej samo serwo ulegnie uszkodzeniu niż baryłki się zderzą. Zresztą one są tylko obok siebie kiedy są w neutrum, podczas wysterowania mają sporą odległość od siebie . Konradzie myślałem o klasycznych metalowych snapach ale wtedy musiałbym przerobić półkę serw by to wszystko ze sobą pomieścić i dlatego zrezygnowałem. Jak pojawią się luzy na orczykach po czasie to zwyczajnie je wymienię, bo mam zapasowe :) aczkolwiek oś baryłki zamontowanej w orczyku jest gładka i mam nadzieje że prędko się to nie pojawi :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "baryłki" u siebie i dają radę... nawet przy pogonieniu modelu.

Co do anten w środku.
U mnie jest dużo więcej węgla.
http://pfmrc.eu/index.php?/topic/41644-new-falcon-by-lkwarciński-idzie-nowe/page-2

Też miałem robić dziury w kadłubie, ale w końcu przyłożyłem anteny w miejsca wolne od węgla i nie ma problemu z zasięgiem.
http://pfmrc.eu/index.php?/topic/41644-new-falcon-by-lkwarciński-idzie-nowe/page-21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.