Skocz do zawartości

New Falcon by L.Kwarciński - idzie nowe


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat kst135/125 maja praktycznie takie same wymiary jak HS125:) a mają znacznie mniejsze luzy i są szybsze i silniejsze. A HS82 w porównaniu do kst115 ...nawet nie ma co porównywać - niebo i ziemia. W dodatku są mniejsze. Ceny cyfrowych serw KST są nieznacznie wyższe niż HSów. Dźwignie tez takie same. Ja HS'ykiedyś używałem, ale przeszły już do historii :) Jestem pewien że w tym przypadku p. Kwarciński nie miał racji ;)

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego falkona mam krytego tzn. nie ma okienek do serw wszystko zamontowane przed sklejeniem góry i dołu skrzydala i tez zamontowane były serwa HS 125 Mg klapy -lotki, motyl HS 82 widocznie producent wie co robi.../ jest bardzo efektowny kołpak model export super wykończony-"piotralski" ma podobny

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kst135/125 maja praktycznie takie same wymiary jak HS125:) a mają znacznie mniejsze luzy i są szybsze i silniejsze. A HS82 w porównaniu do kst115 ...nawet nie ma co porównywać - niebo i ziemia. W dodatku są mniejsze. Ceny cyfrowych serw KST są nieznacznie wyższe niż HSów. Dźwignie tez takie same. Ja HS'ykiedyś używałem, ale przeszły już do historii :) Jestem pewien że w tym przypadku p. Kwarciński nie miał racji ;)

pozdrowionka

Jurku, szczerze... Pan Leszek ma rację, a wiesz czemu? Bo zaprojektował ten model :)

Ramki i wycięcia w półce są pod wskazane serwa. Możliwości tych serw spoko wystarczą do tego by się nie "ugiąć". Dlatego producent modelu je zaleca. HS'y, są wciąż na półkach, do kupienia. Zgadnij dla czego?

Wcześniejsze pytanie o serwa to była troszkę prowokacja :) KST, to taka troszkę ruletka... zależy gdzie kupisz, a właściwie gdzie kupił ten co je sprzedaje...

To mój trzeci Falcon i jeśli ktoś wyczuwa te różnice pomiędzy serwami latając rekreacyjnie to gratuluje skupienia i percepcji odczuć - szczególnie na 400 metrach :D

PS

Co do cen, jeśli 60pln jest nieznacznie niższe od 115pln Twoim zdaniem, to ja nie mam pytań :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze. Robisz jak uważasz. Pytałeś odpowiedziałem. Nawet kiepski sort kst jest lepszy od hs125. Ja je kupuje po 80-100 zł. Choć nie widzialem serw hs125 po 60zl ;) ja bym ich juz nie używał. A ramka w kadlubie-słaby argument :) szczególnie ze 82mg to kiepskie serwa, a na motylku powinny byc bardzo precyzyjne serwa. I to zdecydowanie odczujesz na 4 czy na 400m

Pozdrawiam

 

Pa. Ma porada była poradą praktyka a nie konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Falcona patrzę jak na model rekreacyjny. A miałem dwa takowe którymi latalem bardzo duzo i bardzo często. I ja zawsze latam rekreacyjne. Ze raz cZy dwa razy byłem na zawodach to nic nie znaczy. A jesli w tej samej cenie lub minimalnie drożej moge mieć cos znacznie lepszego, to żal nie skorzystać. Szczególnie ze skutkuje to lepszym prowadzeniem modelu

 

Pozdrawiam i czekam na relacje z oblotu. A tak przy okazji-kolejny Falcon duzy leci za granice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno poprę Jurka, Hs-82 raczej są badziewne..nie mają szczytowego łożyska kulkowego co po krótkim czasie powoduje duży luz na osi dzwigni.Właśnie ma tak kolega który nabył okazyjnie Falkona do lotu i ruch milimetrowe drążka wysokości powodują ruch dżwigni z ośką a motylek stoi w miejscu :P a tu wymagana jest duża precyzja i na pewno ma wpływ na komfortowe latanie. Bodaj od HS-85 mg jest dużo lepiej, bo jest łożysko (mam na klapach i luzów zero). O ile Hs 125 mają luzy już fabrycznie ;) i ujdą na lotkach tak na wysokości dałbym coś zdecydowanie lepszego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument doboru serw ze względu na ramki jakie daje producent do modelu jest ... :lol: tak samo jak podział na zawodowców i amatorów w ich wyborze.

Rzeczywistość jest okrutna i najwięcej modelarzy wybiera te na które ich stać :mellow: albo zbyt mało latają i tylko w te dni gdy wiatr jest "odpowiedni".

Na 400m przy termice to i klapą od smietnika da rade polatac tylko trzeba ja jakoś tam dorzucić ;)

Jakość zamontowanego serwa musi iść w parze ze sposobem jego montażu i tylko takie pary dają możliwość zauważenia różnic, które z kolei zauważą tylko CI co latają dużo i w każdych warunkach.

Osobiście zrezygnowałem z HS'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszne powyższe słowa :) .

A "czepiając się" ;) Ciebie Piotrek, nie bardzo rozumiem koncepcję z hipernapędem a układem sterowania z parkflyera..

Jak już mieć fullwypas to na maxa, a nie sugerować się info producenta który zawsze sugeruje coś uniwersalnego,aby leciało i potencjalny nabywca nie zrażał się kosztem wyposażenia...

Fajny model się zapowiada ,na wypasie, a zaczynasz mieszać ;) (oczywiście nie sugeruję żebyś ostatnie pieniądze wsadził w serwa i nie miał co do miski wsadzić... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, nie chodzi o to że skąpie... Jak zacząłem się rozpędzać to w tzw międzyczasie pojawiła się koncepcja wyposażenia standardowego (oblot).... więc nie odmówię :)

To model przejściowy, ale o tym kiedy indziej ;)

 

PS

Co do napędu to taki leżał u mnie na półce.... to po co ma sie kurzyć ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to zmienić to zamień na 85,bo naprawdę są dużo lepsze od 82,a miałeś je w żółtym falkonie. Jeśli chodzi o 125 to doszedłem do wniosku ,ze taka sama kupa jak turnigy 777. Ale wiadomo,ze będzie w miare i na tych co masz..Bo napęd to będzie kozak :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku, szerszeń poszedł do Kolegi... musiałem mu oddać... Pamiętasz Puszka Okruszka ze Shreka? Jak zobaczył szerszenia pierwszy raz miał identyko oczy :D

 

Co do serw to jest jeszcze koncepcja wrzutki na motylka 65MG (też są w zapasach). Jeśli się jeszcze wszyscy nie poobrażali to proszę o wyrażenie swojego zdania... ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do 82MG...

Sprawdziłem, przypatrzyłem się i... faktycznie jest jakoś nie tak :blink:

Jeśli chodzi o obrót serwa nie widzę luzów (to zielone), ale widzę luz poprzeczny (na czerwono) względem osi serwa. To o to chodzi?

 

PS

Przepraszam za te malunki, ale na szybko było :D

post-9368-0-12105800-1387311141.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.