Skocz do zawartości

FW 190 1.2m (XL)


sławek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wykradłem sobie jeden dzień wolnego , obiecywałem sobie zrobić dużo , no cóż -jest tego nie wiele .

Statecznik pionowy

 

d9d8d518a68650fdmed.jpg

 

"Wkręciłem " rurkę węglową dla wzmocnienia przed nieuniknionymi kapotażami.

Usterzenie zmontowałem

 

a0ba6c058fdb25b4med.jpg

 

205bd02bfa7be244med.jpg

 

Doszły żaluzje wentylacji i rury wydechowe ze słomki do napojów .Tu troszkę zaszalałem bo ich z boku nie powinno być widać ale taką miałem "koncepcję" :)

 

d1ca5bbb57a8ab63med.jpg

 

Doszła docelowa wytłoczka maski kadłuba która nie wyszła idealnie ale nawet mi to odpowiada-lepiej pasuje do piankowej reszty modelu

 

eaaacbb9451b44dfmed.jpg

 

62cc52fdc6112364med.jpg

 

Maska kadłuba ( działek) od wersji FW190 A7 -- wzwyż ma "wyloty" które służyły do chłodzenia uzbrojenia- wykorzystam to do dodatkowej wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa ,pozwolicie że przedstawie -herr Otto Flick z gestapo :)

 

a4412da5af87c0c3med.jpg

 

Pilot wyszedł troszkę za mały ale trudno-powinien spełnić swoje zadanie- wypełnić sobą kokpit :)

 

c18290a9353c9c6fmed.jpg

 

Jet to wycinanka którą kiedyś znalazłem w necie -oczywiście przeskalowałem i dodałem parę detali jak niemiecką uprząż, futrzany kołnierz, żelazny krzyż na szyi , zmiana twarzy i jej uplastycznienie przez dodanie nosa :) ...

 

 

 

f501abe23656d8eamed.jpg

 

i tak oto 12zł jakie trzeba by było wydać w HK na pilota zostaje w kieszeni a radocha większa :)

 

http://www.gremirmod...SAAF_EUROPE.pdf

 

link do pilota z moimi poprawkami i skali

PILOT_luftwaffe .pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie detale kadłuba - działka

6055033261c23591med.jpg

Wentylacja -jedyne miejsce w którym nie będzie widać otworów (jakiś przewiew musi być )

94d776ac3ee6061bmed.jpg

i ich zamaskowanie

72820110b5f40846med.jpg

Czas na skrzydła -lotki wymagały małej poprawki obrysu

4e6cb378e5ca0488med.jpg

Po poprawce

ea842577a02289a6med.jpg

Pomału nadchodzi czas poszukiwań farby ale zanim to nastąpi zostało mi przejście skrzydło-kadłub ,serwa lotek i lekki ale solidny montaż zbiornika .....

04c2a4e31b805cb1med.jpg

Ach gdyby jeszcze nie ten brak czasu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe postępy - uskok skrzydeł tradycyjnie wykonany przez wycięcie natarcia i podklejenie pod nie klinów z epp

2121657e66ac95d0med.jpg

Przejście skrzydło -kadłub -to jeszcze wymaga dopieszczenia

b54783fa4473b24bmed.jpg

Serwa w wyciętych wnękach ,przewody tylko wciśnięte w szpary -bez klejenia

895c2763d214f30emed.jpg

I tak idzie pomału ale do przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne małe postępy

Zbiornik wklejony na węglowych rurkach w płat ,użyłem dosyć mocnego kleju lekko pieniącego Technicqll (?) wypełnił wszelkie

szczeliny tak by te zawieszenie było możliwie jak najmocniejsze- będzie przecież "zastępczym podwoziem" do lądowania :) .

Dodatkowo wkleiłem takie drobiazgi jak atrapę prawdziwego zawieszenia zbiornika a on sam został ponacinany lutownicą by uzyskać efekt "segmentów"

 

706799fc4704d459med.jpg

 

1be36b5c49de1fadmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie zaczęte , kupiłem w Castoramie emalie akrylową z mieszanym uczuciem jak się to sprawdzi na modelu ale -jest dobrze -za grosze mam farby na kilkanaście modeli :)

e6fd6133618b0962med.jpg

Farba okazała się całkiem niezła -wygodna bo do mycia narzędzi wystarczy woda, szybko schnąca i ma dobre krycie .

Tylko nie wiem czemu mi ciągle wychodzi niemal identyczne malowanie jak na moich pozostałych modelach epp niemieckich maszyn ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.