Skocz do zawartości

P.Z.L -P.11c Wycinanka Jarosława Suchockiego - od strony 12 następna budowa z kilkoma zmianami


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swoim życiu zbudowałem dosyć dużo makiet,i zawsze napędy lotek robiłem tak jak w samolocie,jeżeli napęd w samolocie jest od gry,to w modelu też od góry,według mnie nie szpeci to modelu,tylko wtedy jest więcej podobny do samolot.

Takie mocowanie serw które są widoczne na zewnątrz,według planów Pana Suchockiego,to robiłem tylko w trenerkach i modelach akrobacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Henryku.

Miałbym prośbę odnośnie silnika który ,chce Pan zastosować .Ponieważ ,od dłuższego czasu rozglądam się nad silnikiem dwucylindrowym do mojego Zera ,ale takim aby w najszerszym miejscu z nałożonymi fajkami nie przekroczył 250 mm ( średnica osłony). Niestety większość z będących na rynku przekracza ten wymiar ,a nie chcę aby wystające fajki psuły wygląd modelu .Silnik który Pan posiada ma wymiar 186 mm rozstawu bez świec czyli jest o około 20 mm ciaśniejszy niż inne i może razem z nałożonymi fajkami zmieści się w 250.Prosiłbym ,żeby kiedyś przy okazji zmierzyć rozstaw- byłbym wdzięczny .Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już po raz pierwszy mogłem zmontować cały model do kupy,teraz to widać efekty mojej pracy i nabiera pięknego wyglądu,nie jest to makieta,ale nawet mi się podoba.

Pozostało mi jeszcze dosyć dużo pracy do ukończenia , okleić balsą spód kadłuba,zrobić płozę ogonową i górną część kadłuba z kabinką no i cały model wyszlifować.

Najgorsza praca to będzie dla mnie oklejanie tkaniną szklaną przy użyciu Ezy-Kote,z tego co widzę to nikt jeszcze nie używał do oklejania tego Ezy-Kote,gdyż nie ma na moje pytanie żadnej odpowiedzi,więc ja pierwszy będę oklejał przy użyciu tego środka model.

 

No i dalsze efekty mojej prac przy P 11.

post-97-0-82067900-1390769345_thumb.jpg

post-97-0-62374700-1390769420_thumb.jpg

post-97-0-72142600-1390769490_thumb.jpg

post-97-0-86210600-1390769561_thumb.jpg

post-97-0-52957200-1390769612_thumb.jpg

post-97-0-44860800-1390769665_thumb.jpg

post-97-0-16113400-1390769738_thumb.jpg

post-97-0-54817700-1390769794_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już po raz pierwszy mogłem zmontować cały model do kupy,teraz to widać efekty mojej pracy i nabiera pięknego wyglądu,nie jest to makieta,ale nawet mi się podoba.

Pozostało mi jeszcze dosyć dużo pracy do ukończenia , okleić balsą spód kadłuba,zrobić płozę ogonową i górną część kadłuba z kabinką no i cały model wyszlifować.

Najgorsza praca to będzie dla mnie oklejanie tkaniną szklaną przy użyciu Ezy-Kote,z tego co widzę to nikt jeszcze nie używał do oklejania tego Ezy-Kote,gdyż nie ma na moje pytanie żadnej odpowiedzi,więc ja pierwszy będę oklejał przy użyciu tego środka model.

 

No i dalsze efekty mojej prac przy P 11.

Witam .

Panie Henryku zastosowałem Ezy Kote do pokrycia tkaniną 25 gr przedniej części maski w budowanym Zero,po przeczytaniu postu napisanego przez Pana-uprzednio nawet nie wiedziałem ,że takie coś istnieje.Najpierw zagruntowałem delikatnie tym preparatem po odczekaniu 30 minut położyłem tkaninę 25 gr ( jest bardzo podatna na rozchodzenie faktury-trzeba delikatnie się z nią obchodzić)- następnie nasączyłem Ezy Kote.Po godzinie można było przecinać papierem ściernym obrys.Na koniec jeszcze raz przemalowałem preparatem całą powierzchnię po uprzednim delikatnym przeszlifowaniu papierem "500"- uzyskałem fajną gładką powierzchnię Jak dla mnie bomba-bez upierdliwego zapachu żywicy,szybko schnie a pędzel umyłem pod bieżącą wodą.Co do wytrzymałości to nie wiem,laminatów to chyba na bazie Ezy Kote nie można robić ,ale na pokrycie środek bardzo dobry.Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe a od siebie mogę jeszcze dodać,że nie powoduje wichrowania sie (oklejałem w zeszłym tygodniu stateczniki wykonane z jednego kawałka dość cienkiej balsy ) ponadto trzyma sie powierzchni jak tusk koryta,przynajmniej na razie,Nie wiem jak z trwałością.Dopiero jakieś dwa tygodnie temu zastosowałem Eze-kote po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa modelu powoli idzie do przodu , dół kadłuba już oklejony balsą , zrobiłem wnęki na karabiny , góra kadłuba zrobiona oprócz kabinki, troszkę mi to nie pasuje ,ale jest o model tylko do latania rekreacyjnego,płoza ogonowa też zrobiona,ale brakuje jeszcze osłony brezentowej.Napęd steru wysokości zrobiłem na dwa serwa po jednym na każdą połówkę.Kadłub wyszlifowany i przygotowany do oklejania.Kołpak śmigła będę robił z laminatu,więc kopyto już mam,teraz pozostała do zrobienia forma.

post-97-0-85532000-1391545518_thumb.jpg

post-97-0-13601800-1391545565_thumb.jpg

post-97-0-86855100-1391545620_thumb.jpg

post-97-0-42100300-1391545662_thumb.jpg

post-97-0-23250500-1391545757_thumb.jpg

post-97-0-82854000-1391545787_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eze-kote.

Henryk ! Bardzo jestem zainteresowany tym środkiem.Proszę o relację z sukcesów jego zastosowania. W okresie zimowym krycie śmierdzacymi żywicami odpada w warunkach domowych. A to, daje nadzieję na kontynuowanie prac.

Co do modelu, to Twoja skromność jak zwykle jest porażająca.Przy starannym pomalowaniu (a to jest pewne) to śmiało możesz przenieść ten temat do makiet polskiej konstrukcji.Jak zwkle jestem zachwycony kolejną Twoją konstrukcją.

Pomyśl o pomalowaniu go w barwach eskadry kościuszkowskiej.

 

Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.